Z KARTA – matuosis savo ekonomikos raumenis ir lankysis Respublikos Seime

Radijo laidoje „Z KARTA“ svečiuosis Lietuvos laisvosios rinkos instituto Švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė. Sužinosite daug informacijos, apie šių metų Nacionalinį ekonomikos egzaminą, išgirsite interviu su Laurynu Zavadskiu, Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, laidos vedėjai papasakos įspūdžius iš renginio „Už vaikystę be smurto“.

Investuoti į nekilnojamąjį turtą ar kriptovaliutą? Imti paskolą ar taupyti? Su ekonominiais pasirinkimais susiduriame kasdien. Sužinok ar išmanai ekonomiką bei kartu pamatuokime Lietuvos žinias! Pirmą kartą organizuojamas Nacionalinis ekonomikos egzaminas skirtas visiems: ir dešimtokui, ir studentui, ir dirbančiajam. Marija Vyšniauskaitė primena, kad net 66 proc. apklaustųjų sako, kad jiems trūksta ekonominių žinių. Laidos viešnia įsitikinusi – finansinio raštingumo rodiklius galima pagerinti sėkmingai bendradarbiaujant su švietimo įstaigomis, skantinant mokytojus ir moksleivius ekonomiką mokytis interaktyviai. Kaip kilo ši idėja, kodėl egzaminą verta laikyti kuo įvairesnio amžiaus žmonėms bei kokie prizai laukia geriausiai ekonomikoje nardančio moksleivio, studento ir piliečio sužinosite radijo laidoje jaunimui – „Z KARTA“.

Antroje laidos dalyje, išgirsite laidos komandos ispūdžius iš renginio – „Už vaikystę be smurto“, kuris vyko Lietuvos Respublikos Seime vasario 14-ąją. Lukas, Rūta ir Ugnė dalinsis tuo, ką patyrė, dalyvaudami šiame renginyje. Kalbinsime Lietuvos Respublikos Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį. Parlamento vadovas Viktoras Pranckietis dalinsis mintimis, kodėl vaikystė be smurto yra tokia svarbi, atsakys, kiek Seime pasistūmėta įgyvendinant reformą vaiko teisių apsaugai. Taip pat išgirsime rubriką „Kodėl gera gyventi Lietuvoje?“.  Rubrikos metu, Vaidotas ir  Dovilė kalbins Lauryną Zavadskį, kuris sukūrė skėtį autostopininkams bei išmanujį dviračių tinklą. Laurynas papasakos, kaip šią idėją įgyvendino, kaip ji kilo ir kuo jos yra naudingos žmonėms.

Laida „Z KARTA“ kaip visada, pirmadieniais, 17:00, 94,2 MHz, per „START FM“. Laidos galite klausytis ir socialiname tinkle – Facebook LIVE transliacijos metu.

Laidą veda Lukas Paškevičius ir Ugnė Valterytė.

 

Marija Vyšniauskaitė apie ekonomikos egzaminą 2018

Svečiuose Lietuvos laisvosios rinkos institutas, švietimo centro vadovė – Marija Vyšniauskaitė papasakos apie Nacionalinis ekonomikos egzaminas. Antroje laidos dalyje išgirsite Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, įspūdžius iš renginio ,,Už vaikystę be smurto'' bei išmaniųjų dviračių tinklo idėjos autorių – Lauryną Zavadskį. ;)

Posted by Radijo laida Z KARTA on 2018 m. kovas 5 d.