VU Teisės klinika pristato naują laidą – „Teisė gyvai“

VU Teisės klinika pristato naują laidą – „Teisė gyvai“

„Teisė gyvai“ – apie sudėtingus reikalus įdomiai, aiškiai, paprastai. Kas antrą ketvirtadienį „Start FM“ eteryje VU Teisės klinikos konsultantai diskutuos aktualiausiomis teisinėmis temomis, pristatys įdomiąją teisės pusę, dalinsis patarimais, kaip nepasiklysti teisės labirintuose ir apginti savo pažeistas teises.

Pagrindinė pirmosios laidos tema – kompensacijos už skrydžius. Matas Urbonas ir Dominyka Žukovska paaiškins, kaip elgtis, jei buvo atšauktas ar atidėtas skrydis, kokios kompensacijos tikėtis, ką daryti, jei dingo bagažas. Antroje laidos dalyje dėmesys bus skirtas korupcijos problemai ir naujausiems jos masto tyrimams.

VU Teisės klinikos vadovė Miglė Žukauskaitė sako, kad laidos idėja gimė bendradarbiaujant su Vilniaus universiteto radiju „Start FM“. „Nuolat padedame teisinėje aklavietėje atsidūrusiems žmonėms, tačiau reikia pripažinti, jog geriausia pagalba – tai prevencija, teisinis švietimas. Teisė reikalinga, teisė įdomi, teisė gyva ir neatsiejama nuo kasdienybės – tokias žinutes skleisime laidoje, kuri taps puikiu įrankiu ugdyti visuomenės sąmoningumą, skatinti pilietiškumą ir pasitikėjimą teisingumo sistema“, – kalbėjo Miglė.

Kiekvienos laidos įrašą bus galima rasti internete: VU Teisės klinikos „YouTube“ paskyroje ir tinklalapyje www.teisesklinika.lt. Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį nuo lapkričio 22 d. 17 val. per „Start FM“ (94.2 MHz Vilniuje).

VU Teisės klinika jau 20 metų rūpinasi visuomenės teisiniu švietimu ir teikia nemokamą teisinę pagalbą socialiai pažeidžiamiems asmenims, jauno verslo atstovams ir nevyriausybinėms organizacijoms. Klinikoje konsultuoja vyresniųjų kursų VU Teisės fakulteto studentai, kuriems padeda praktikos grupių kuratoriai – žymūs šalies advokatai, teisininkai, mokslo darbuotojai.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.