Interviu: ROADKILL

Grupė „RoadKiLL“ gyvuoja jau nuo 2006 metų, tačiau oficialus startas buvo tik 2009 metais Gatvės muzikos dienoje. Kadangi visi buvo naujokai, grupės stilių ir skambesį suformuoti užtruko pakankamai ilgai. Tačiau dabar vaikinai aktyviai koncertuoja, įrašinėja naują albumą ir tikisi, jog jis bus tik geresnis, pripildytas alternatyvių sąskambių bei garsų.

Kaip ir kada susikūrė grupė „RoadKiLL“?

Danielius ir Linas pradėjo kartu groti 2006 metų lapkričio 2 dieną, nariai vis keitėsi ir maždaug po metų prisijungė Lukas. Kadangi visi buvome naujokai muzikoje, grupės stilių ir skambesį suformuoti užtruko pakankamai ilgai. 2009 metais jautėmės pasiruošę pasirodyti žmonėms ir nusprendėme pasirodyti Gatvės muzikos dienoje.

Kokiose grupėse Jums teko groti anksčiau? 

Linui, Danieliui ir Lukui tai buvo pirma grupė, kurioje jie ir pradėjo savo muzikinę veiklą. Kiekvienas esame groję ir kitose grupėse ir projektuose. Darotas ir Šarūnas pradėjo veikla kitose grupėse ir prisijungė vėliau. Šarūnas grojo:  „Project S “, „Spec. Būrys“, „Ugnėlakis“, „Mandragora“, „Griausmo Viešpačiai“, „Creeptor“, „Crossroad“, „Fata Morgana“, „SBS“, „Soul Stealer“, „Degradatonia“, „Stormgrey“, kiti įvairūs projektai bei atlikėjai.

Kur dažniausiai galime išvysti Jus koncertuojančius?

Dažniausiai grojame klubuose ir festivaliuose Lietuvoje, bet vis dažniau nuvažiuojame ir į Latviją, Rygą. O šiaip bazuojamės Vilniuje, Kaune.

Kiek laiko per savaitę skiriate repeticijoms?

Dažnai tai priklauso nuo konkretaus pasiruošimo ciklo – ar ruošiamės įrašui, ar koncertui. Dažniausiai trys repeticijos per savaitę.

Kokiais asmeniniais ar grupės pasiekimais per visą  muzikinę veiklos istoriją jau galite pasigirti?

Ko gero didžiausias grupės pasiekimas yra „Struck down“ albumas. Kiekvienas įdėjome daug pastangų ir laiko į jo įrašymą, ir juo didžiuojamės.

Visiems puikiai žinoma, kad muzikantai labai užimti žmonės, bet visgi ką mėgstate veikti lasivalaikiu?

Daniel: Stengiuosi kuo daugiau keliauti, važinėti į festivalius ar tiesiog į gamtą prie ežero.

Lukas: Mėgstu sakyti, kad muzika yra mano profesionalus hobis, tad tai iš dalies ir yra mano laisvalaikis.

Šaras: Susipažinti su naujais žmonėmis, važinėti dviračiu, praktikuoti rytų kovos menus, skaityti.

Darotas: …

Linas: Mėgstu žaisti futbolą, sportuoti, skaityti istorines knygas, groti būgnais.

Esate profesionalūs muzikantai ar visgi save laikote megėjais?

Labai sunku būtų save laikyti profesionaliais muzikantais 100% negyvenant iš muzikos. Kaip jau minėjo Lukas, tai – mūsų profesionalus hobis.

Ką manote apie sunkiosios muzikos padėtį Lietuvoje?

Pradedančiosioms grupėms situacija Lietuvoje yra daug geresnė, nei, pavyzdžiui, Suomijoje, Anglijoje, Norvegijoje. Norint ten pritraukti į salę 200-300 žmonių, turi būti velniškai geras atlikėjas su gera vadyba, įrašais ir t.t. Aišku, neturėtume nukabinti nosies – Lietuvoje atsiranda vis daugiau įdomių grupių bei atlikėjų, sugebančių pateikti įdomią savitą muziką. „BA“, „Freaks on Floor“, „Colours of Bobbles“  ir pan. Viskam reikia laiko ir, svarbiausia, investicijų, bei žmonių inovatorių. Juk kiek investuojame savęs, tiek ir turime?

Lietuvoje, žvelgiant į ateitį,  sąlyginai maža grupių konkurencija, tai neturi didelės įtakos muzikos vystimuisi, kas būtent ir tiesiogiai veikia paklausą, pasiūlą. Silpni produktai turi mažą išliekamąją vertę, tad klausytojas vietoj klausymosi vietinio atlikėjo pasirinks užsienio grupę, o vietinė grupė nesulauks grįžtamojo ryšio arba sulauks nedidelio svetur. Bet, kaip ir minėjau, vis daugiau atsiranda inovatorių idėjininkų, žvelgiančių į muzikos pasaulį kitaip, formuojančių naują roko muzikos kultūrą. Užaugome rusiškos muzikos mokyklos šešėlyje uždaryti nuo bliuzo, svingo, rock‘n‘rollo, ir visa tai jautėsi per pirmuosius 25 Nepriklausomos Lietuvos metus, o per tiek metų pasikeitė karta, atnešė naujų vėjų bei naujų spalvų, jaunų veidų į Lietuvos muzikos padangę.Tad optimizmo pilnomis širdimis laukiame ir klausiame – kas toliau?

Galbūt artimiausiu metu gerbėjus nustebinsite nauja savo kūrybos daina?

Šiuo metu gvildename naujo albumo idėją, galime atskleisti, jog jau yra įrašytos trys dainos ir ruošiama nauja medžiaga  įrašams. Dirbsime ir toliau su jau mums gerai pažįstamu Serge Grey ir tikimės, jog naujasis albumas bus tik geresnis, pripildytas alternatyvių sąskambių bei garsų. Elektronikos šiame albume dar išvengsime.

Ko palinkėtumėte jauniems ir pradedantiems muzikantams?

Linkime atrasti tuos žmones su kuriais jie galės groti 10 metų ir daugiau, kurie gvildens bendras idėjas ir turės bendrą tikslą. Palinkėtumėme niekada neprarasti šypsenos ar tikėjimo savo jėgomis!

***

Kalbino Greta Kondrataitė, http://sunkiosios-muzikos-dievai.mozello.lt