Interviu: OBTEST

„Obtest“ susikūrė jau beveik prieš 25 metus. Per visus tuos metus grupės narių sudėtis šiek tiek pakito, tačiau dabar jie kaip niekad stiprūs, groja ne viename projekte, jau visai netrukus pasirodys ir festivalyje „Kilkim Žaibu“.

Image may contain: 5 people

Kiek laiko jau gyvuoja grupė, kokia jos atsiradimo istorija?

Mūsų grupė gyvuoja beveik 25 metus. Susibūrėme man (Sadlave) išėjus iš „Burying place“ 1992 rudenį. Su Baalberith buvome jau draugai ir kartais pagrodavome, prikalbinome bosistą Paulių groti kartu, o jis supažindino mus su būgnininku Insmuth.Pradėjome repetuoti 1993 pavasarį, o pirmi kūriniai buvo brutalus death metal, įkvėptas tokių grupių kaip „GRAVE“, „ENTOMBED“ ir kitų to meto trumpam blykstelėjusių udergroundo perliukų.

Kodėl pasirinkote būtent tokį pavadinimą, ką jis Jums reiškia?

Pavadinimą išrinkome su būgnininku Insmuth tiesiog atsivertę anglų kalbos žodyną. Mums patiko šis keistas žodis, neblogai skambėjo. Kai mūsų draugas Ptah nupiešė grupės logotipą, supratome, kad grupės pavadinimo nebekeisim. Taip ir atsitiko, šį grupės logo naudojame nepakitusį iki šiol.

Ne paslaptis, jog Jūsų grupėje šiek tiek pakito narių sudėtis, prisistatykite kiekvienas trumpai.

Enrikas (gitara): Sako, kad profesionalus muzikantas, šiaip tai baigęs gitaros studijas, šiuo metu groju daugybėje įvairių muzikos projektų, Kauno muzikinio teatro pagrindinis gitaristas. Groju pop, rock, jazz, flamenco, classic muzikos žanrus. Labai smagu pabėgti nuo rutinos ir pagroti geros sunkios muzikos.

Insmuth (būgnai): Na ką, dabar visiškai šeimyninis gyvenimas. Trys vaikai, pilna reikalų. Muzika praktiškai tik mašinoje arba lėktuve… Gerai, kad turim progą pagroti, geras jausmas.

Karolis (bosas):  Jau pusė gyvenimo groju įvairiausiomis gitaromis, taipogi rašau muziką ir žodžius, dirbu su įrašais bei gyvais koncertais. Gyvenime esu garso žmogus, vadybininkas-inžinierius. Grupėje „Obtest“ groju bosine gitara.

Sadlave (gitara): Esu savamokslis muzikantas, rašau grupei muziką ir žodžius. Gyvenime esu archeologas/juvelyras, tyrinėju senovinę auksakalystę, darau archeologinių radinių kopijas. Pastaraisiais metais daugiau laiko skiriu šeimai ir darbui, tad muzikiniuose projektuose ne itin aktyvus.

Kokiose grupėse teko groti anksčiau?
Per tuos metus teko dalyvauti įvairiuose projektuose. Keli iš jų : BURYING PLACE, RUINATION, NOTANGA, ANUBI, SIELA, TROLIS & THE GIBERLINGERS, FANARAI, AGYRIA, MISSUSA, RAUNIJAS, ROTOR CALLING MOTOR, MISOPSYCHIA, MARGA MUZIKA, MIXCOATL, EYETOFUK, ABHOR.

Beje Jums teko koncertuoti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, tai kur visgi patinka labiau?
Smagiausia koncertuoti Lietuvoje, nes šiurpas eina, kai minia dainuoja tavo dainų žodžius – nepakartojamas ir niekaip kitaip nepatiriamas jausmas. Bet kai kurie koncertai užsienyje būdavo labai stiprūs, apimdavo jausmas, kad groji seniems draugams, kuriuos pažįsti visą gyvenimą.

Kokius galbūt kultūrinius skirtumus pastebite?
Koncertuose? Nūnai tų skirtumų beveik neliko, mūsų metalo subkultūra tokia pat kultūringa kaip ir bet kur vakaruose.

Esate pelnę ne vieną titulą, o kuris iš visų jų Jums yra pats brangiausias?
Sunku pasakyti. Net nežinau kokie tie mūsų „titulai“. Jeigu apie save išgirsti visokių nebūtų dalykų, vadinasi virsti legendos dalimi, o tai jau šis tas.

Dažnai dalyvaujate festivaliuose, tai kokia jūsų nuomonė apie juos? Kokie jų privalumai ir trūkumai?
Esame pagroję festivaliuose. Jeigu renginys turį „aurą“, tada gerai, o šiaip man labiau patinka soliniai koncertai. Festivalių trūkumas gali būti tik organizacinis chaosas arba ištisas lietus.

Kiek laiko per savaitę skiriate repeticijoms?
Prieš koncertus būna ir 3-4 kartai per savaitę. Būna, kad nerepetuojame ir pusę metų.

Kur artimiausiu metu galėsime Jus išvysti?
„Kilkim Žaibu“ festivalyje Žemaitijoje. Tai bus vienintelis mūsų koncertas šiais metais.

O ką veikiate laisvalaikiu?
Laisvalaikiu keliaujame su šeima.

Kaip atrodo įprasta Jūsų darbo diena?
Vaikų nuvežimas į darželį/mokyklą, parduotuvė, pusryčiai, arbata, dirbtuvės, feisbukas, paštas, pietūs, pietų miegas, vaikų susirinkimas iš miesto arba vėl dirbtuvės, vakarienė, jeigu pavyksta dar dirbtuvės, šeima, feisbukas, knyga, filmas pagal galimybes, poilsis.

Ką manote apie sunkiosios muzikos padėtį Lietuvoje?
Nieko neįprasto. Daug jaunų grupių, kai kurios jų net labai ambicingos. Nauji klubai, nauji festivaliai, daug jaunų žmonių ir senosios gvardijos. Kelios metalo radijo laidos. Puikumėlis.

Palinkėjimas skaitytojams.

Neatidėliokite savo svajonių, laikas eina, ir visi puikiai žinome kuo tai baigsis.

***

Kalbino Greta Kondrataitė, http://sunkiosios-muzikos-dievai.mozello.lt