Interviu: WEAK

weak-int-8 weak-int-16

„Metų koncertas“ – tik taip ir ne kitaip visi kalbėjo apie birželio pirmoje pusėje XI20 vykusį grupės Meth Drinker koncertą. Nors man sladžas ir visa kita sunki lėta muzika nėra prie širdies, nusprendžiau nueiti pasiklausyti ir pažiūrėti kas čia per grupė. Įdomu tai, kad Meth Drinker man nepaliko didelio įspūdžio, užtat vietiniai Sloga ir danai Weak skmabėjo puikiai. Su pastaraisiais po koncerto pavyko ir pasikalbėti.

Sveiki. Pas mus nelabai dažnai užsuka grupės iš Danijos, todėl smagu jus čia matyti. Kaip sekasi jūsų turas?

Gerai, viskas iš tiesų labai šaunu. Mums patinka turuoti kartu su Meth Drinker tiek kaip su muzikantais, tiek kaip su žmonėmis.

Kiek koncertų liko sugroti?

Vieną, šį šeštadienį Kopenhagoje. O šiandien buvo 22 koncertas iš eilės.

Grojot 22 dienas iš eilės?

Taip.

Kaip jaučiatės? Turbūt pavargę.

Išsekę. Publika buvo vienintelis dalykas, kuris suteikė jėgų atsilaikyti ant scenos.

Ar tai pirmasis jūsų didelis turas?

Taip.

Kiek metų jau grojat kartu?

Šiek tiek mažiau nei dvejus metus. Bet prieš tai grojom kitose grupėse.

Ar tai jūsų pirmasis vizitas į Baltijos šalis?

Taip, tai pirmas kartais, kai mes esam Lietuvoj. Bet tikrai ne paskutinis.

Kokios grupės padarė jums įtaką?

Smashing Pumpkins, Deftones.

Deftones? Tai mano mėgstamiausia grupė ;)

Mums visiems ji patinka. Dar Dystopia, šiaip seni roko albumai. Iš tiesų mums daug kas padarė įtaką, visi klausėm hardcore, post-hardcore, punk, bet mes stengiamės varyti energingą muziką. Nesistengiam groti kaip kuri nors viena grupė, nenorim būti siejami su vienu stiliumi.

Kaip apibūdintumėt savo muzikos stilių?

Agresyvus rokas turbūt.

Man skambėjot kaip pati tikriausia metalo grupė.

Metalo? ;) Ne, mes gal labiau piktas pankrokas nei metalas. Patys visai nesiklausom metalo.

Apie ką dainuojat?

Apie politiką, šiaip dalykus, kurie kelia šleikštulį arba verčia džiaugtis.

Ar domitės tuo, kas vyksta į rytus nuo Danijos? Pvz. Rusijos invazija į Ukrainą?

Žiniasklaida Danijoje skiria labai daug dėmesio Rusijai šiuo metu. Gal ir nuskambės keistai, bet, tiesą sakant, paskutinius kelis metus nesidomiu nei politika, nei tuo, kas vyksta pasaulyje, nes tai man kelia depresiją.

Koks jūsų kaip grupės tikslas šiuo metu?

Tiesiog norim toliau kurt kietus albumus ir galėt leistis į turus. Kuo daugiau išspausti iš šio momento, iš to, kas vyksta dabar.

Turit kokių nors planų ateityje? Gal norit būti pastebėti didesnio leiblo?

Mes patys leidžiam visus savo įrašus, tik kartais užsienyje atsiranda maži leiblai, kurie juos perleidžia. Mums patinka patiems pilnai kontroliuoti tai, ką darom su savo muzika. Nemanau, kad mes siekiam būti pastebėti didesnio leiblo, bet mes ir nesam prieš tai. Kol kas mums patinka patiems viską daryti.

Ar matot didesnį leiblą kaip grėsmę jūsų kūrybos laisvei?

Ne, tikrai ne. Bet yra daug pavyzdžių, kai jaunos grupės pradeda groti kažką ar įsikimba idėjų, kurios yra populiarios ir leis joms būti lengviau pastebėtoms rimtesnių leiblų. Manau, tai kvaila. Mes darom tai, kas mums patinka, ir jei su laiku atsiras kas parodys dėmesį, tai bus natūralus pasiekimas.

Ar jūs visi dirbat kasdienius darbus?

Taip.

Ar įsivaizduojat, kad galėtumėt pragyventi vien tik iš kuriamos muzikos ir koncertų Danijoje?

Būtų nuostabu, bet labai sunku tai įsivaizduoti. Tai reikštų, kad turėtume gauti didesnius honorarus. Privestų iki to, kad žmonės turėtų mokėti brangiai už koncertus, reiškia kai kurie visai nebegalėtų leisti sau įpirkti bilieto, tuo tarpu vidurinioji klasė pirktų daug marškinėlių, įrašų ir mokėtų didelius pinigus už koncertus. Bet mes ne dėl tokių žmonių viską darom.

Kokia dabar yra Danijos scena?

Kalbant apie sunkią muziką, atrodo, kad kažko jai stipriai trūksta. Palyginus su tuo, kas buvo prieš 10 metų, ji labai maža. Yra nedaug punk, hardcore grupių. Aišku, yra metalo grupių, bet jos mums atrodo kaip labiau madas besivaikančios grupės.

Ar punk/hardcore scenos Danijoje yra atsiskyrusios? Pankai vaikšto tik į pankroko koncertus, o hardcore chebra – tik į hardcore koncertus?

Ne, iš esmės visi laikosi kartu, nes tiek vienų, tiek kitų yra mažai. Jei scena būtų skilusi, tai susidarytų tokia situacija, kad 10 žmonių ateitų į pankroko koncertą, o kiti 10 ateitų į hardcore koncertą.

Ar turit Danijoje problemų su fašistais?

Žinoma, yra tokių šiknių, bet Kopengahoje jų nedaug. Dažniausiai jie susiję su futbolo klubais, kai kurių klubų sirgaliai yra fašistinių ar nacionalistinių pažiūrų. Bet kai matom, kas darosi Vokietijoje ar Rusijoje, tai Danijoje visa tai vyksta labai mažu lygiu.

Nežinau kaip Danijoj, bet Lietuvoj subkultūros sunyko.

Taip pat ir Danijoje.

Kaip manot, kodėl tai įvyko? Dėl interneto sklaidos, socialinių tinklų?

Ha ha ;) Iš esmės gal ir taip. Visi gali lengvai pasiekti informaciją, nereikia nieko daryti. Nėra tokios svarbos susitikti, keistis informacija. Dabar nereikia tavo įsitraukimo, kad galėtum kažkuo būti. Vieną dieną gali kalbėti vienaip, kitą – kitaip. Anksčiau žmogus buvo skvoteris, ir tai jį apibrėždavo. Dabar visi paviršutiniškai viskuo domisi: vieną dieną tave domina vienas dalykas, kitą dieną jau susidomi kitu. Nėra jokio pastovumo.

Daugiau klausimų neturiu, buvo malonu pasikalbėti. Gero vakaro.

Gero ir tau.

– – –

Ir jau atsisveikinus, beeinant atgal į XI20, grupės Weak vokalistas eidamas šalia sako: „Žinai, dėl to interneto dabar gali būti kuo nori – tai nieko nekainuoja.“

***

Tekstas: Povilas