Sekmadienį: Fantazija Matematinėse Figūrose

Vieną vakarą Antonui baisiai įsiskaudėjo galvą. Baisiai.

Ne dėl to, kad vairuojant ūberį keleiviai dažnai būna tylūs ir savo tyla palydi Antono bandomas užgriebti temas apie rinkimus, p*derus, nesubrendusį padūkėlį socialinį draudimą, ar jo sesę – baltą varną – sveikatos apsaugą. Šios temos Antonui dabar labai svarbios – tuoj gims jo antras sūnus, žmonos siuvykla rajone greitai dekoruosis langus medinėm lentom, nes kaiminystėj atsidaro kita, vokiška siuvykla – žmonės kalba, kad ten pigiau.
Antonas pats kals langus. Antonas viską daro pats. Gal dėl to ir įsiskaudėjo taip baisiai galvą aną vakarą, kad net reikėjo skambint Sigiui.
Sigis geras draugas, Antono ir visos apskrities. Sigis buvo išvažiavęs į Rytus. Iš ten grįžo pasikeitęs – dabar mažiau mojuoja kumščiais ir rusiškais-gal-net-neegzistuojančiais gatvės žodyno papildymais. Sigis dalinasi žiniomis apie kvėpavimą ir ”kaip gera kvėpuoti”. Kvėpavimas – nauja Sigio aistra. Įvairios žolės irgi Sigio aistra. Chemija irgi.
Tą vakarą Antonas paprašė Sigio ”ko nors, kad tą bl*t skausmą nuimtų”.
Sigis sako: ”Įkvėpk, Antonai, ir siųsk baltą šviesą, ten, kur skauda”.
Paskui dar davė tabletę ir pabrėžė: “Natūrprodukt”.
O tada Antonas parėjo namo ir pabudo iš sapno.
Dabar jam atrodo, kad gyvena jis rajone panašiam į trapeciją, žmonės aplink – trikampiukai arba apversti trikampiukai. Keliaut jie mėgstą cilindruose ant apskritimų, o gyvena – stačiakampiuose gretasieniuose.
“Ne, bl*t, mūltikas kažkoks”,- galvoja Antonas nubudęs ir negali patikėt, ar sapnuoja, ar kvėpuoja?

Ar sapnuoja Antonas, ar kvėpuoja? Nubudęs Matematinėse Figūrose.

Nubudusio žmogaus įžvalgos elektroninėj aplinkoj šį sekmadienį, 22 val. StartFM eteryje. Režisierius- Paulius Markevičius.

Laidą dalinai finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.