Rytoj: keturi audio eksperimentai

Šį sekmadienį, 22.oo, StartFM eteryje – net keturi audio spektakliai, sukurti jaunų menininkų, eksperimentuojančių su radijo teatro žanru bei garso menu.

 

“Bangos” (rež. Adomas Koreniukas ir Mantas Meškerys). Istorija nupiešta garso bangomis. Apie ribas ir atstumus tarp saugios padėties ir nepatogios tikrovės, tarp Lietuvos ir viso likusio pasaulio, tarp nuoširdumo ir saviapgaulės.Įsivaizduokit, kad vieną dieną jūsų radijas ima elgtis savarankiškai ir vietoje radijo stoties, dažniais nukeliauja į svetimą dviejų žmonių pokalbį. Kūrinyje bandysim užkalbinti klausytoją ir pasiimti jį į neilgą, bet, tikėkimės, įdomią kelionę garsu.Tai nebus radijo teatras su aiškiomis nuorodomis. Paliksime vietos kiekvienam atrasti savo ribas.

“Duona” (rež. Saulius Kovalskas). Volfgangas Borchetas svajojo apie dramaturgo ir aktoriaus profesiją, tačiau trečiasis reichas jį išsiuntė į rytinį frontą. 1945-aisiais, grįžęs į Hamburgą jis beveik išsyk hospitalizuojamas ir, sulaukęs vos 26-erių metų, miršta 1947-aisiais. Per dvejus, ligoninėje praleistus metus, Volfgangas Borchertas sukuria pjesę, rašo poeziją ir daugybę apsakymų, visais savo darbais teigdamas žmogiškumo, didžios pagarbos gyvenimui etiką. Jo apsakymas ,,Duona” pasakoja apie dviejų senų žmonių likimą, verčiantį juos pasirinkti: kuris gyvens toliau?

“Pasakyk man “A” (rež. Raminta Verseckaitė ir Dovilė Berlinskaitė). „Sakoma, kad žmonės nustoja žaisti, kai pasensta. Iš tikrųjų jie pasensta, kai nustoja žaisti“ (B.Šou)Garsų miniatiūra, pasakojanti istoriją, kaip du žmonės, jis ir ji, pavargę nuo savęs, vienas nuo kito, nuo rutinos, pradeda žaisti žaidimą „ Pasakyk man ‚a‘ „, kuris juos nuveda į žaismingą, gyvą pasaulį, kur jis ir ji vėl tampa vaikais, besimėgaujančiais akimirkos laikinumu.

“Akivaras” (rež. Julija Šatkauskaitė). Nieko nėra tirščiau už proto klampumą, už mintį, kuri įsisuka ir susuka, sulenkia nugarą ir pritemdo akį. Iš kur ji kyla – ta mintis, kuri akį įvaro į purvyną? Kas gali padėti įklimpus? Galų gale, argi visa tai taip rimta?

Laida "Bilietų nėra"