Su knyga

SU KNYGA // Penktadieniais nuo 11 val. // povilas@startfm.lt

Laida apie knygas.

Su knyga

***

LAIDŲ ARCHYVAS

2018.10.12 Laida „Su knyga“ tęsia laidų ciklą apie jaunus, debiutuojančius arba jau kiek žymesnius kūrėjus. 12 laidoje kalbinama psichologijos studentė, galerijoje-bare „Fantomas“ skaičiusi kelis savo tekstus, Uršulė Toleikytė. Laidos viešnia kalbėjo apie įkvėpimą, savo kūrybą, mėgstamiausias knygas ir autorius. Taip pat laidoje Uršulė pasidalino su klausytojais savo kūryba.

***

2018.09.24 Laida „Su knyga“ sugrįžta po atostogų pertraukos. Rugsėjo 28 dienos laidoje ir toliau bus tęsiamas pradėtas laidų ciklas apie jaunus, debiutuojančius arba jau kiek žymesnius kūrėjus. Studijoje svečiuosis jaunoji kūrėja, poetė, „Facebook‘o“ grupės „Eilėraštis“ įkūrėja, tinklaraščio „21 amžius“ autorė Vytautė Petkevičiūtė. Laidos viešnia papasakos daugiau apie grupės „Eilėraštis“ įkūrimą, festivalį „Kreivės“ ir per jį vykusius skaitymus, atskleis, ką mano apie kūrybiškumą, kokias mėgsta knygas, taip pat jaunoji poetė pasidalins su klausytojais savo kūryba.

***

2018.07.13 Laida „Su knyga“ tęsia laidų ciklą apie jaunus, debiutuojančius arba jau kiek žymesnius kūrėjus. 10 laidoje kalbinama slam‘o kūrinių autorė, galerijoje-bare „Fantomas“ skaičiusi kelis savo tekstus, Darja Lyzenko. Laidos viešnia kalbėjo apie įkvėpimą, savo kūrybą, apie slam‘ą, mėgstamiausias knygas ir autorius. Taip pat laidoje Darja pasidalino su klausytojais savo kūryba – perskaitė kelis iš savo sukurtų eilėraščių (slam‘ų).

***

2018/06.28 Laida „Su knyga“ tęsia laidų ciklą apie jaunus, debiutuojančius arba jau kiek žymesnius kūrėjus. 9 laidoje buvo kalbinama jaunoji poetė, galerijoje-bare Fantomas skaičiusi kelis savo tekstus, Aistė Padimanskaitė. Laidos viešnia kalbėjo apie įkvėpimą, savo kūrybą, mėgstamiausias knygas ir autorius. Taip pat laidoje Aistė pasidalino su klausytojais savo kūryba – perskaitė vieną iš savo sukurtų eilėraščių.

***

2018.06.14 Laida „Su knyga“ tęsia laidų ciklą apie jaunus, debiutuojančius arba jau kiek žymesnius kūrėjus. 8 laidoje  kalbinamas jaunasis kūrėjas, debiutuojantis prozos rašytojas Pijus Makselis. Laidos svečias kalba apie tai, kada pradėjo kurti, apie kūrybiškumą, mėgstamiausius knygų žanrus, taip pat papasakojo, kaip įsivaizduoja savo būsimos knygos dizainą. Laidoje išgirsite jaunojo autoriaus ištrauką iš jo prozos kūrinio.

***

2018.06.01 Ciklo apie Vilniaus universiteto išleistas knygas 7-oje laidoje „Su knyga“ bus kalbama apie naująją sudarytojų Justino Dementavičiaus, Kęstučio Girniaus, Algimanto Jankausko, Alvydo Jokubaičio ir Vytauto Radžvilo knygą – antologijos pirmą tomą „Lietuvos politinės minties antologija. Lietuvos politinė mintis 1918– 1940“. Laidoje vienas iš sudarytojų, profesorius Algimantas Jankauskas, trumpai papasakos apie savo ir kolegų sudarytą knygą, kiek užtruko jos sudarymas ir apskritai apie iššūkius sisteminant duomenis antologijai. Taip pat profesorius kalbės apie savo profesinį kelią, atskleis, kokie, jo manymu, yra penki originaliausi politinės minties autoriai.

***

2018.05.18 Laida „Su knyga“ pradeda naują laidų ciklą apie jaunus, debiutuojančius arba jau kiek žymesnius kūrėjus. 6 laidoje buvo kalbinama jaunoji poetė, galerijoje-bare Fantomas skaičiusi kelis savo eilėraščius, Ugnė Makselytė. Laidos viešnia kalbėjo apie įkvėpimą, savo kūrybą, mėgstamiausias knygas ir autorius. Taip pat laidoje jaunoji kūrėja pasidalino su klausytojais savo kūryba – perskaitė vieną iš savo sukurtų eilėraščių.

***

2018.05.04 Ciklo apie Vilniaus universiteto išleistas knygas penktoje laidoje Su knyga bus kalbama apie naująją profesoriaus Vaclovo Lakio knygą – vadovėlį „Audito teorija ir praktika“. Laidoje autorius V. Lakis trumpai papasakos apie savo knygą, kuo ji galėtų būti naudinga studentams. Taip pat profesorius kalbės apie savo profesinį kelią, kiek savo profesinės patirties įdėjo rengdamas vadovėlį „Audito teorija ir praktika“ ir atskleis, ar, jo manymu, dėstytojo profesija yra pašaukimas, ar ne.

***

2018.04.20 Ciklo apie Vilniaus universiteto išleistas knygas ketvirtoje laidoje „Su knyga“ bus kalbama apie Daivos Aliūkaitės, Danguolės Mikulėnienės, Agnės Čepaitienės ir Lauros Geržotaitės naująją knygą – monografiją „Kalbos variantiškumas ir jo vertinimas perceptyviosios dialektologijos požiūriu: variantų ir vietų vaizdiniai“. Laidoje viena iš keturių autorių, profesorė D. Mikulėnienė, kalbės apie tai, su kokiais iššūkiais ji su kolegėmis susidūrė atlikdamos tyrimą visoje Lietuvoje, apie tarmių reikšmę lietuvių kalbai, apie stereotipus, susijusius su tarmiškai kalbančiais žmonėmis bei apie planus išleisti dar vieną knygą.

Laida transliuojama penktadienį 11 val., kartojama antradienį 17 val.

***

2018.04.06 Ciklo apie Vilniaus universiteto išleistas knygas „Su knyga“ trečioje laidoje bus kalbama apie profesorės Dovilės Jakniūnaitės naująją knygą „Kaip tapti valstybe: sienos ir erdvės Gruzijos teritoriniuose konfliktuose“.

Laidoje autorė D. Jakniūnaitė kalbės apie savo knygos intriguojančią viršelio prasmę, Abchazijos ir Osetijos situaciją, M. Saakašvilio ir Z. Gamsachurdijos vaidmenį Gruzijoje, ir apie Gruziją bei jos istoriją apskritai.

***

2018.03.23 Naujoje laidoje Su knyga laidos vedėja Monika Každanaitė kalbins Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docentą dr. Aurelijų Giedą apie jo Vilniaus universiteto leidyklos išleistą monografiją „Manifestuojanti Klėja: istorikai ir istorika Lietuvoje 1883–1940 metais“.

***

2018.03.09 Vilniaus universiteto radijas „Start FM“ pradeda transliuoti laidų ciklą apie Vilniaus universiteto leidyklos leidžiamas knygas. Laidoje bus kalbama apie VU Komunikacijos fakulteto prof. dr. Žyginto Pečiulio naujausią knygą „Bokštą gaubianti paslaptis. TV medijos radimasis Lietuvoje“, kurioje kviečiama pažvelgti į televizijos pradžią, pirmuosius naujosios medijos žingsnius pasaulyje ir Lietuvoje.