Per studento prizmę

PER STUDENTO PRIZMĘ // Kiekvieną trečiadienį nuo 16 iki 17 val. // perstudentoprizme@startfm.lt

Temos, kurias girdime kasdien, bet kitu kampu. Mintys, kurioms viešojoje erdvėje kartais nelieka vietos. Garsūs pašnekovai, bet naujas požiūris. Nuo šiol į viską žvelgsime per studento prizmę.

Tai, apie ką studentai kalba per, tarp ir po paskaitų – trečiadieniais 16 val. per START FM radiją. Klausykite ir išgirskite!

Laidą veda Vilniaus Universiteto Komunikacijos fakulteto žurnalistikos bakalauro programos 2 kurso studentai.

Per studento prizmę Per studento prizmę

***

LAIDŲ ARCHYVAS 2017 m.

2017.05.30 Kaip programėlė telefone padės keliautojams? Apie programėlę “Keliauk saugiai” interviu su URM Konsulinio departamento Konsulinės informacijos skyriaus atašė Roku Danilevičiumi. Ko mokome žurnalistikos studentai bei kokius santykius Žurnalistikos institutas palaiko su kaimynais? Ir koks tas START FM radijas, kurio bangomis susiklausom? Pokalbis studijoje su START FM direktoriumi Povilu Šklėriumi.

***

2017.05.23 Ar siūlymas įteisinti vienos lyties asmenų partnerystę rodo, kad jau tam pribrendome? Pokalbis studijoje su LGL savanore Roberta Matusevičiūte. Interviu su edukologe dr. Austėja Landsbergiene apie bendravimą su vaikais ir jų ugdymą. Bei diskusija su vairavimo instruktoriumi Kastyčiu Povilaičiu ir psichologe Egle Masalskiene apie vairavimo kultūrą ir stereotipus.

***

2017.05.16 Rytoj studijoje aiškinsimės, kaip susiplanuoti atostogas ir kokie keliavimo būdai leidžia geriausiai pailsėti. Taip pat kalbėsime apie automobilių stovėjimo aikštelių trūkumą ir iš to kylančias problemas. Domėsimės veganiškos mitybos tendencijomis ir sužinosime, kaip atrodo įprasta astrologės darbo diena. Ved. Augustė Radvilavičiūtė ir Karolina Pūtytė

***

2017.05.09 Laidoje aiškinsimės, ar iš Vilniaus centro įmanoma iškelti Lukiškių kalėjimą? Studentų klausime, ką jie mano apie naujausias aukštojo mokslo reformos idėjas? O studijoje kalbėsime apie vaikų namuose augančių asmenų gyvenimą. Ved. Augustė Radvilavičiūtė ir Karolina Pūtytė

***

2017.05.01 Ar galima žurnalistikos išmokti iš vadovėlio? Kodėl mažeikiškiai vis dar nesulaukia daug metų žadėto viaduko judriose geležinkelio pervažose? Ką reiškia būti keturių vaikų mama? Į šiuos klausimus atsakysime rytoj laidoje Per studento prizmę. Ved. Vilma Kulytė ir Simona Vasiliauskaitė

***

2017.04.25 Rytoj laidoje aiškinsimės, kas pasikeitė pabranginus alkoholį? Išgirsime, kaip universiteto profesorius tapo studentu Seimo koridoriuose. Taip pat sužinosime, kaip pasidaryti geriausią asmenukę ir ar tikrai mažuose miesteliuose nėra ką veikti? Ved. Simona Vasiliauskaitė ir Viktorija Vaserytė.

***

2017.04.18 Rytoj studijoje aiškinsimės, ar Lietuva pasiregusi marihuanos legalizavimui bei kokia narkotikų prevencijos politika šiuo metu vykdoma šalyje.Domėsimės, kaip šiandienos pasaulis pritaikytas neregių poreikiams. Ir papasakosime apie keisčiausias pramogas, kurias galima išbandyti Lietuvoje.

Ved. Karolina Popovaitė ir Sigita Vegytė


***

2017.04.11 Turguje apsilankiusios laidos vedėjos Vilma Kulytė ir Vikorija Vaserytė rytoj papasakos apie prekeivius, kurie rengiasi kasos kvitų loterijai. Taip pat studijoje diskusija apie šios iniciatyvos naudą Lietuvos ekonomikai ir gyventojams. Dar „Per studento prizmę“ išgirsite, kas nužudė lietuvišką gastronomiją, ir ar visada naudinga suburti darbo kolektyvą, kuriame visi yra lyg geriausi draugai.

***

2017.04.04 Ar Lietuvoje egzistuoja juoko kultūra? Kodėl reikia padavėjų rengimo mokyklos? Kas ir kaip rūpinasi šviesoforų veikimu? Ir ar kairiarankiams sunku šiandienos pasaulyje? Atsakymai antradienį, 11 val. laidoje „Per studento prizmę“. Laidos vedėjos Augustė Radvilavičiūtė ir Karolina Pūtytė.

***

2017.03.28 Laidoje „Per studento prizmę“ rytoj aiškinsimės politikos ir propagandos santykį

šių metų Eurovizijos dainų konkurse. Pasidomėsime, ar Lietuva turi kibernetinės gynybos strategiją.

Taip pat pasiklausysime, kaip ateities perspektyvas mato robotai.

Ir sužinosime, kas, be aktorių, dar dirba teatre. Ved. Simona Vasiliauskaitė ir Sigita Vegytė

Įsijunk „Start fm“ jau rytoj, antradienį, 11 valandą!

***

2017.03.21 Bent pusė žiniasklaidos turinio turi būti pozityvus – kodėl tokia idėja sužlugo per vieną dieną? Kas lemia kriminalinių naujienų populiarumą Lietuvoje? Kiek saugios viešos interneto prieigos? Kada Lietuva taps neatlygintos kraujo donorystės šalimi? Ir ar skiriasi dienos ir nakties miegas? Rytoj, 11 valandą, į visus klausimus atsakys „Per studento prizmę“ komanda. Laidą veda Karolina Popovaitė ir Viktorija Vaserytė.

***

2017.03.14 Kodėl norima ilginti mokslo metus? Ar mokame teisingai naudotis vartotojų teisėmis? Kaip filosofijos studijos praverčia šiandien? Ir kokia didžiausia lietuvių kalbos politikos problema? Atsakymus išgirsite įsijungę laidą „Per Studento Prizmę“ jau rytoj, 11 valandą! Ved. Karolina Popovaitė.

***

2017.03.07 Šioje laidoje sudalyvausime Užgavėnėse, pakalbėsime apie jų tradicijas ir aiškinsimės, ar jos dar tinka šiandienos Lietuvai. Domėsimės, kas šią savaitę buvo įdomiausia interneto vartotojamas ir svarstysime, ar socialiniai tinklai jau tapo nebeatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Tarptautinės moters dienos išvakarėse svarstysime, kodėl taip nešvenčiame vyrų dienos ir kalbėsime apie lyčių lygybę. O studentų klausime, kaip suspėti suderinti skirtingas studijas vienu metu. Ved. Sigita Vegytė.

***

LAIDŲ ARCHYVAS 2016 m.