Per studento prizmę

2018.03.14 Ką 34 Lietuvos kariai keturis mėnesius veikė Malyje? Kas yra miksologija ir koks požiūris į ją vyrauja Lietuvoje? Kokios sąlygos mūsų šalyje sukuriamos snieglenčių sporto entuziastams? Atsakymai į šiuos klausimus – jau rytoj 16 valandą „Per studento prizmę”!

Ved. Agnė Liubertaitė ir Margarita Sargautytė.

***

2018.03.06 Antroje sezono laidoje aiškinsimės, kaip radviliškiečiai švęs moters dieną ir kokios gėlės šią dieną populiariausios. Taip pat pakalbinsime ir Gedimino prospekte jau aštuonerius metus gėlėmis prekiaujančią moterį. Prisiminsime ir praėjusios savaitės pabaigoje įvykusį Nacionalinį diktantą bei Kaziuko mugę!

Ved. Rugilė Juodaitienė ir Aistė Gadliauskaitė.

***

2018.02.28 Rytoj laidoje klausime: graffiti – kur baigiasi menas ir prasideda vandalizmas? Kaip pasiekti ir populiarinti lygybę? Kaip puoselėti puikius santykius? Taip pat apžvelgsime knygų mugę!

Ved. Adomas Grinius ir Gustė Kašėtaitė.

***

2017.05.30 Kaip programėlė telefone padės keliautojams? Apie programėlę “Keliauk saugiai” interviu su URM Konsulinio departamento Konsulinės informacijos skyriaus atašė Roku Danilevičiumi. Ko mokome žurnalistikos studentai bei kokius santykius Žurnalistikos institutas palaiko su kaimynais? Ir koks tas START FM radijas, kurio bangomis susiklausom? Pokalbis studijoje su START FM direktoriumi Povilu Šklėriumi.

***

2017.05.23 Ar siūlymas įteisinti vienos lyties asmenų partnerystę rodo, kad jau tam pribrendome? Pokalbis studijoje su LGL savanore Roberta Matusevičiūte. Interviu su edukologe dr. Austėja Landsbergiene apie bendravimą su vaikais ir jų ugdymą. Bei diskusija su vairavimo instruktoriumi Kastyčiu Povilaičiu ir psichologe Egle Masalskiene apie vairavimo kultūrą ir stereotipus.

***

2017.05.16 Rytoj studijoje aiškinsimės, kaip susiplanuoti atostogas ir kokie keliavimo būdai leidžia geriausiai pailsėti. Taip pat kalbėsime apie automobilių stovėjimo aikštelių trūkumą  ir iš to kylančias problemas. Domėsimės veganiškos mitybos tendencijomis ir sužinosime, kaip atrodo įprasta astrologės darbo diena. Ved. Augustė Radvilavičiūtė ir Karolina Pūtytė

***

2017.05.09 Laidoje aiškinsimės, ar iš Vilniaus centro įmanoma iškelti Lukiškių kalėjimą? Studentų klausime, ką jie mano apie naujausias aukštojo mokslo reformos idėjas? O  studijoje kalbėsime apie vaikų namuose augančių asmenų gyvenimą. Ved. Augustė Radvilavičiūtė ir Karolina Pūtytė

***

2017.05.01 Ar galima žurnalistikos išmokti iš vadovėlio? Kodėl mažeikiškiai vis dar nesulaukia daug metų žadėto viaduko judriose geležinkelio pervažose? Ką reiškia būti keturių vaikų mama? Į šiuos klausimus atsakysime rytoj laidoje Per studento prizmę. Ved. Vilma Kulytė ir Simona Vasiliauskaitė

***

2017.04.25 Rytoj laidoje aiškinsimės, kas pasikeitė pabranginus alkoholį? Išgirsime, kaip universiteto profesorius tapo studentu Seimo koridoriuose. Taip pat sužinosime, kaip pasidaryti geriausią asmenukę ir ar tikrai mažuose miesteliuose nėra ką veikti? Ved. Simona Vasiliauskaitė ir Viktorija Vaserytė.

***

2017.04.18 Rytoj studijoje aiškinsimės, ar Lietuva pasiregusi marihuanos legalizavimui bei kokia narkotikų prevencijos politika šiuo metu vykdoma šalyje.Domėsimės, kaip šiandienos pasaulis pritaikytas neregių poreikiams. Ir papasakosime apie keisčiausias pramogas, kurias galima išbandyti Lietuvoje.

Ved. Karolina Popovaitė ir Sigita Vegytė


***

2017.04.11 Turguje apsilankiusios laidos vedėjos Vilma Kulytė ir Vikorija Vaserytė rytoj  papasakos apie prekeivius, kurie rengiasi  kasos kvitų loterijai. Taip pat studijoje diskusija apie šios iniciatyvos naudą Lietuvos ekonomikai ir gyventojams. Dar „Per studento prizmę“ išgirsite, kas nužudė lietuvišką gastronomiją, ir ar visada naudinga suburti darbo kolektyvą, kuriame visi yra lyg geriausi draugai.

***

2017.04.04 Ar Lietuvoje egzistuoja juoko kultūra? Kodėl reikia padavėjų rengimo mokyklos? Kas ir kaip rūpinasi šviesoforų veikimu? Ir ar kairiarankiams sunku šiandienos pasaulyje? Atsakymai antradienį,  11 val. laidoje „Per studento prizmę“. Laidos vedėjos Augustė Radvilavičiūtė ir Karolina Pūtytė.

***

2017.03.28 Laidoje „Per studento prizmę“ rytoj aiškinsimės  politikos ir propagandos santykį

šių metų Eurovizijos dainų konkurse. Pasidomėsime, ar  Lietuva turi  kibernetinės gynybos strategiją.

Taip pat pasiklausysime, kaip ateities perspektyvas mato robotai.

Ir sužinosime, kas, be aktorių, dar dirba teatre.  Ved. Simona Vasiliauskaitė ir Sigita Vegytė

Įsijunk „Start fm“ jau rytoj,  antradienį, 11 valandą!

***

2017.03.21 Bent pusė žiniasklaidos turinio turi būti pozityvus – kodėl tokia idėja sužlugo per vieną dieną? Kas lemia kriminalinių naujienų populiarumą Lietuvoje? Kiek saugios viešos interneto prieigos? Kada Lietuva taps neatlygintos kraujo donorystės šalimi? Ir ar skiriasi dienos ir nakties miegas? Rytoj, 11 valandą, į visus klausimus atsakys „Per studento prizmę“ komanda. Laidą veda Karolina Popovaitė ir Viktorija Vaserytė.

***

2017.03.14 Kodėl norima ilginti mokslo metus? Ar mokame teisingai naudotis vartotojų teisėmis? Kaip filosofijos studijos praverčia šiandien? Ir kokia didžiausia lietuvių kalbos politikos problema? Atsakymus išgirsite įsijungę laidą „Per Studento Prizmę“ jau rytoj, 11 valandą! Ved. Karolina Popovaitė.

***

2017.03.07 Šioje laidoje sudalyvausime Užgavėnėse, pakalbėsime apie jų tradicijas ir aiškinsimės, ar jos dar tinka šiandienos Lietuvai. Domėsimės, kas šią savaitę buvo įdomiausia interneto vartotojamas ir svarstysime, ar socialiniai tinklai jau tapo nebeatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Tarptautinės moters dienos išvakarėse svarstysime, kodėl taip nešvenčiame vyrų dienos ir kalbėsime apie lyčių lygybę. O studentų klausime, kaip suspėti suderinti skirtingas studijas vienu metu. Ved. Sigita Vegytė.

***

2016.05.26 Mieli klausytojai, su liūdesiu pranešame, kad šiandien girdėsite jau paskutinę ‪#‎PerStudentoPrizmę laidą. Tačiau Jums paruošėme net 6 įdomius reportažus!

Aiškinsimės, kaip Lietuvoje rūpinamasi neįgaliaisiais asmenims. Kuo ypatingas Užupyje esantis Tymo turgelis? Sužinosite, ką veikia projekto „Ne imti, bet duoti“ savanoriai. Kokia pagalba teikiama vienišoms motinoms? Ieškosime atsakymo, ar įvedus privalomą gyvūnų ženklinimą gatvėse matoma mažiau benamių gyvūnų. Ir kaip turėtume rūpintis savo išvaizda bei sveikata artėjant vasarai? Visa tai jau šiandien 17 valandą START FM eteryje. Nepraleisk!

***

2016.05.19 Šiandien laidoje klausime, kiek dar mūsų visuomenėje egzistuos patyčios? Taip pat domėsimės, ar Lietuva homofobiška šalis? Ieškosime atsakymo, kokios alergijos mus kankina ir kaip jas gydyti? Ir ar gyvendami XXI amžiuje įsivaizduojame savo gyvenimą be informacinių technologijų? Visa tai jau šiandien 17 valandą per START FM!

***

2016.05.12 Laukiame šiandienos laidos! Įsijungę išgirsite, ar yra tokių specialybių,kurių šiandien drąsiai atsisakytume? Taip pat klausime, kas XXI amžiuje yra šeima? Vykstant prekybos centrų boikotams aiškinsimės, ar galėtume neiti į parduotuves daugiau nei 3 dienas? Ar nostalgiją keliančių paslaugų kaina – laukti eilėse? Ir penktadienis 13-oji – ar verta bijoti? Visa tai jau šiandien 17 valandą per START FM!

***

2016.05.05 Šiandien laidoje aiškinsimės, ar pastaruoju metu didžiulio susidomėjimo sulaukę kalafiorai Lietuvoje tikrai tapo prabangos preke? Taip pat, artėjant Spaudos atgavimo dienai klausime, kaip visuomenė ir žurnalistai šiandien naudojasi žodžio laisve? Sužinosime, kokios pagrindinės pavasarinių gaisrų priežastys ir kaip elgtis gyventojams. Ir pasakojimas apie Komunikacijos parkelio projektą.

***

2016.04.28 Įsibėgėja rinkimų kampanija – ką daro politikai, norėdami pelnyti rinkėjų simpatijas? Taip pat klausime, ko pasiekėme per dvylika narystės Europos Sąjungoje metų? Aiškinsimės, kam iš tiesų atitenka sporto plėtrai skirti pinigai. Ir domėsimės, ar gyvendami skaitmeniniame amžiuje žmonės vis dar užsuka į bibliotekas ir ko ten ieško? Artėjant Motinos dienai sužinosime, ką iš tiesų apie savo vaikus galvoja mamos?

***

2016.04.21 Šunys kavinėse, prekybos centruose, netgi bendrose maudynių vietose – leisti ar drausti? Ar “Darom” išgelbės šalį nuo šiukšlių? Kaip žmonėms sekasi naudotis taromatais? Kanapių legalizavimas Lietuvoje – misija (ne)įmanoma? Į gatves išriedame dviračiais – kas džiugina ir liūdina?

Atsakymai į visus klausimus – mūsų laidoje.

***

2016.04.14 Per studento prizmę žvelgiame į energetiką, kultūros paveldą, komiksus ir aviaciją.

***

2016.04.07 Šiandien minima Saugaus eismo diena. Ką pastebi gyventojai ir kaip tai komentuoja ekspertai? Pasaulyje sparčiai sparčiai daugėja nutukusių žmonių. Kaip su tuo kovoti? Naujosiosioms technologijoms tampant neatskiriama mūsų gyvenimo dalimi aiškinsimės, kokia jų daroma įtaka? Ir Vilniaus universitetas švenčia gimtadienį. Domėsimės, ko linki studentai ir kokius planus bei siekius mato universiteto rektorius.

***

2016.03.31 NATO priklausome jau 12 – a metų. Ko pasiekėme per šį laikotarpį ir kokios  ateities perspektyvos? Apie tai –  pokalbis su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku. Emigracija mūsų šalyje įgauna vis didesnį pagreitį. Domėsimės, kokia dabartinė situacija Lietuvos kaimuose. Šiandien prasideda dar vienas „Kino pavasaris“, taigi klausime,  ką ekranuose išvysime šiemet? Na, o Melagių dienos išvakarėse aiškinsimės, kaip ir kodėl žmonės meluoja.

***

2016.03.24 Laidoje lankysimės neseniai atidarytuose VU mokslo centruose ir klausime, ar jauni žmonės noriai įsitraukia į mokslinę veiklą. Minėdami tarptautinę tuberkuliozės dieną su gydytoja kalbėsimės apie šios klastingos ligos simptomus, priežastis bei padarinius. Teatro dienos proga – pokalbis su režisieriumi apie tai, kaip ši meno forma vertinama šiandien. Na, o artėjant Velykoms etnologo klausime apie šios šventės ištakas bei reikšmę šiandien. Ir po truputį atkeliaujant pavasariui pasidomėsime, kas studentams trukdo pabusti iš žiemos miego.

***

2016.03.17 Šiandien laidoje klausime, kaip šių dienų pasaulyje viską vartojant be saiko, išsaugoti moralę? Sekmadienį Lietuva išsirinko savo atstovą Eurovizijoje; ar studentai domisi šiuo konkursu? O legendinei tenisininkei Marijai Šarapovai įkliuvus į dopingo skandalą, prisiminsime ir kitus atvejus sporto pasaulyje. Kartu su gydytojais klounais užsuksime ir į vaikų ligoninę. Na, o minint Pasaulinę Žemės dieną, aiškinsimės, kodėl ekologiškos mados idėja Lietuvoje vis dar ne tokia populiari.

***

2016.03.10 Nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse klausime, ar mokame naudotis laisve. Apie tai  pokalbis  su Aidu Puklevičiumi. Taip pat ieškosime atsakymo į klausima, kada Lietuva taps valstybe, kuriai nebebus lipdoma alkoholikų etiketė? Apie tai, ką studentai veikia laisvalaikiu, išgirsite tris  labai nekasdienes istorijas. Ir ką daro žurnalistikos studentai, kurie bėga nuo click‘ų kultūros ir ieško kokybės?

***

2016.03.03 Kaip Gruzdžių mokytojai ir būsimi pedagogai vertina kolegų streiką? Kaip jaunam žmogui surasti savo vietą smarkiai besikeičiančiame pasaulyje? Ką pradedantiems rašytojams pataria savo romaną Knygų mugėje pristačiusi žurnalistė Agnė Pačekajė? Ir ko jaunimas ieškos Kaziuko mugėje? Visa tai ir dar daugiau šiandien debiutuojančioje VU žurnalistikos antrakursių laidoje “Per studento prizmę” nuo 17 val.