Per studento prizmę

2017.03.21 Bent pusė žiniasklaidos turinio turi būti pozityvus – kodėl tokia idėja sužlugo per vieną dieną? Kas lemia kriminalinių naujienų populiarumą Lietuvoje? Kiek saugios viešos interneto prieigos? Kada Lietuva taps neatlygintos kraujo donorystės šalimi? Ir ar skiriasi dienos ir nakties miegas? Rytoj, 11 valandą, į visus klausimus atsakys „Per studento prizmę“ komanda. Laidą veda Karolina Popovaitė ir Viktorija Vaserytė.

***

2017.03.14 Kodėl norima ilginti mokslo metus? Ar mokame teisingai naudotis vartotojų teisėmis? Kaip filosofijos studijos praverčia šiandien? Ir kokia didžiausia lietuvių kalbos politikos problema? Atsakymus išgirsite įsijungę laidą „Per Studento Prizmę“ jau rytoj, 11 valandą! Ved. Karolina Popovaitė.

***

2017.03.07 Šioje laidoje sudalyvausime Užgavėnėse, pakalbėsime apie jų tradicijas ir aiškinsimės, ar jos dar tinka šiandienos Lietuvai. Domėsimės, kas šią savaitę buvo įdomiausia interneto vartotojamas ir svarstysime, ar socialiniai tinklai jau tapo nebeatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Tarptautinės moters dienos išvakarėse svarstysime, kodėl taip nešvenčiame vyrų dienos ir kalbėsime apie lyčių lygybę. O studentų klausime, kaip suspėti suderinti skirtingas studijas vienu metu. Ved. Sigita Vegytė.

***

2016.05.26 Mieli klausytojai, su liūdesiu pranešame, kad šiandien girdėsite jau paskutinę ‪#‎PerStudentoPrizmę laidą. Tačiau Jums paruošėme net 6 įdomius reportažus!

Aiškinsimės, kaip Lietuvoje rūpinamasi neįgaliaisiais asmenims. Kuo ypatingas Užupyje esantis Tymo turgelis? Sužinosite, ką veikia projekto „Ne imti, bet duoti“ savanoriai. Kokia pagalba teikiama vienišoms motinoms? Ieškosime atsakymo, ar įvedus privalomą gyvūnų ženklinimą gatvėse matoma mažiau benamių gyvūnų. Ir kaip turėtume rūpintis savo išvaizda bei sveikata artėjant vasarai? Visa tai jau šiandien 17 valandą START FM eteryje. Nepraleisk!

***

2016.05.19 Šiandien laidoje klausime, kiek dar mūsų visuomenėje egzistuos patyčios? Taip pat domėsimės, ar Lietuva homofobiška šalis? Ieškosime atsakymo, kokios alergijos mus kankina ir kaip jas gydyti? Ir ar gyvendami XXI amžiuje įsivaizduojame savo gyvenimą be informacinių technologijų? Visa tai jau šiandien 17 valandą per START FM!

***

2016.05.12 Laukiame šiandienos laidos! Įsijungę išgirsite, ar yra tokių specialybių,kurių šiandien drąsiai atsisakytume? Taip pat klausime, kas XXI amžiuje yra šeima? Vykstant prekybos centrų boikotams aiškinsimės, ar galėtume neiti į parduotuves daugiau nei 3 dienas? Ar nostalgiją keliančių paslaugų kaina – laukti eilėse? Ir penktadienis 13-oji – ar verta bijoti? Visa tai jau šiandien 17 valandą per START FM!

***

2016.05.05 Šiandien laidoje aiškinsimės, ar pastaruoju metu didžiulio susidomėjimo sulaukę kalafiorai Lietuvoje tikrai tapo prabangos preke? Taip pat, artėjant Spaudos atgavimo dienai klausime, kaip visuomenė ir žurnalistai šiandien naudojasi žodžio laisve? Sužinosime, kokios pagrindinės pavasarinių gaisrų priežastys ir kaip elgtis gyventojams. Ir pasakojimas apie Komunikacijos parkelio projektą.

***

2016.04.28 Įsibėgėja rinkimų kampanija – ką daro politikai, norėdami pelnyti rinkėjų simpatijas? Taip pat klausime, ko pasiekėme per dvylika narystės Europos Sąjungoje metų? Aiškinsimės, kam iš tiesų atitenka sporto plėtrai skirti pinigai. Ir domėsimės, ar gyvendami skaitmeniniame amžiuje žmonės vis dar užsuka į bibliotekas ir ko ten ieško? Artėjant Motinos dienai sužinosime, ką iš tiesų apie savo vaikus galvoja mamos?

***

2016.04.21 Šunys kavinėse, prekybos centruose, netgi bendrose maudynių vietose – leisti ar drausti? Ar “Darom” išgelbės šalį nuo šiukšlių? Kaip žmonėms sekasi naudotis taromatais? Kanapių legalizavimas Lietuvoje – misija (ne)įmanoma? Į gatves išriedame dviračiais – kas džiugina ir liūdina?

Atsakymai į visus klausimus – mūsų laidoje.

***

2016.04.14 Per studento prizmę žvelgiame į energetiką, kultūros paveldą, komiksus ir aviaciją.

***

2016.04.07 Šiandien minima Saugaus eismo diena. Ką pastebi gyventojai ir kaip tai komentuoja ekspertai? Pasaulyje sparčiai sparčiai daugėja nutukusių žmonių. Kaip su tuo kovoti? Naujosiosioms technologijoms tampant neatskiriama mūsų gyvenimo dalimi aiškinsimės, kokia jų daroma įtaka? Ir Vilniaus universitetas švenčia gimtadienį. Domėsimės, ko linki studentai ir kokius planus bei siekius mato universiteto rektorius.

***

2016.03.31 NATO priklausome jau 12 – a metų. Ko pasiekėme per šį laikotarpį ir kokios  ateities perspektyvos? Apie tai –  pokalbis su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku. Emigracija mūsų šalyje įgauna vis didesnį pagreitį. Domėsimės, kokia dabartinė situacija Lietuvos kaimuose. Šiandien prasideda dar vienas „Kino pavasaris“, taigi klausime,  ką ekranuose išvysime šiemet? Na, o Melagių dienos išvakarėse aiškinsimės, kaip ir kodėl žmonės meluoja.

***

2016.03.24 Laidoje lankysimės neseniai atidarytuose VU mokslo centruose ir klausime, ar jauni žmonės noriai įsitraukia į mokslinę veiklą. Minėdami tarptautinę tuberkuliozės dieną su gydytoja kalbėsimės apie šios klastingos ligos simptomus, priežastis bei padarinius. Teatro dienos proga – pokalbis su režisieriumi apie tai, kaip ši meno forma vertinama šiandien. Na, o artėjant Velykoms etnologo klausime apie šios šventės ištakas bei reikšmę šiandien. Ir po truputį atkeliaujant pavasariui pasidomėsime, kas studentams trukdo pabusti iš žiemos miego.

***

2016.03.17 Šiandien laidoje klausime, kaip šių dienų pasaulyje viską vartojant be saiko, išsaugoti moralę? Sekmadienį Lietuva išsirinko savo atstovą Eurovizijoje; ar studentai domisi šiuo konkursu? O legendinei tenisininkei Marijai Šarapovai įkliuvus į dopingo skandalą, prisiminsime ir kitus atvejus sporto pasaulyje. Kartu su gydytojais klounais užsuksime ir į vaikų ligoninę. Na, o minint Pasaulinę Žemės dieną, aiškinsimės, kodėl ekologiškos mados idėja Lietuvoje vis dar ne tokia populiari.

***

2016.03.10 Nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse klausime, ar mokame naudotis laisve. Apie tai  pokalbis  su Aidu Puklevičiumi. Taip pat ieškosime atsakymo į klausima, kada Lietuva taps valstybe, kuriai nebebus lipdoma alkoholikų etiketė? Apie tai, ką studentai veikia laisvalaikiu, išgirsite tris  labai nekasdienes istorijas. Ir ką daro žurnalistikos studentai, kurie bėga nuo click‘ų kultūros ir ieško kokybės?

***

2016.03.03 Kaip Gruzdžių mokytojai ir būsimi pedagogai vertina kolegų streiką? Kaip jaunam žmogui surasti savo vietą smarkiai besikeičiančiame pasaulyje? Ką pradedantiems rašytojams pataria savo romaną Knygų mugėje pristačiusi žurnalistė Agnė Pačekajė? Ir ko jaunimas ieškos Kaziuko mugėje? Visa tai ir dar daugiau šiandien debiutuojančioje VU žurnalistikos antrakursių laidoje “Per studento prizmę” nuo 17 val.