Pakeliui

PAKELIUI // Šiuo metu atostogauja // pakeliui@startfm.lt

Radijo laida apie susivėlusius keliautojus, tykius pasaulio piliečius, asmenybes, veidu atsigręžusias į plentą, ekscentrikus, pakelės vaikus.

Pakeliui Pakeliui

***

LAIDŲ ARCHYVAS

2016.05.22 Sekmadienį laidų „Pakeliui“ ciklą užbaigsime ir atostogas pradėsime tema „Kur nusivežti save Lietuvoje vasarą?“. Drauge su laidoje besisvečiuosiančiu keliautoju Džeraldu Kaunecku leisimės į nuotykingus pasakojimus ir rekomenduosime, į kurią pusę leistis pažinti, pailsėti ar patirti,nesumokant itin daug pinigų. Taip pat bandysime paneigti visus mitus, prispaudžiančius mus prie minkštasuolių, pritraukiančius prie ekranų su apsisprendimu niekur šiandien ir vėl nevažiuoti.

***

2016.05.15 Ne taip dažnai į laidą „Pakeliui“ užsuka merginos, todėl džiaugiamės jog šį sekmadienį prie mikrofono valandai užsuks keliautoja Laima Griciūtė. Su Laima kalbėsime daugiausia apie gyvenimą Niujorke, apie jos laiko (ne)planavimą, nakvynes ant suoliukų ir apie tas bohemiško gyvenimo būdo paslaptis, kurių dėka kaskart gatvėje sutinkama Laima plačiai šypsosi ir spindi gyvenimo laime.

***

2016.05.08 Laidos „Pakeliui“ sezonui pamažu artėjant į pabaigą, kviečiame apie savo keliones papasakoti menininką, itin judrų, itin dažnai savo buvimo vietą keičiantį žmogų – muzikos kūrėją ir atlikėją, grupės Golden Parazyth narį Giedrių Širką. Kalbėsime apie tai, kaip būti nuolat pakeliui, nuolat kryptingai artėjant link kažko naujo.

***

2016.05.01 Nuo pat laidos „Pakeliui“ atsiradimo, bandėme pakviesti žmogų, kitų keliautojų rekomenduotą kaip didį keliautoją, tačiau jis vis negalėjo, nes… tiesiog vis keliavo. Per keletą mėnesių jo laiko juostoje, šiame socialiniame tinkle pasirodė įrašai iš kelių šalių, esančių ne viename žemyne. Džiaugiamės, kad pagaliau mums vis dėlto bus pakeliui. Į studiją užsuks Simas Janulis, su kuriuo kelsimės į Balkanus – kraujo, medaus, Kusturicos ir Gučos festivalio šalį. Neabejojame, kad bus pliusinės temperatūros laida.

***

2016.04.25 Balandžio 26-ąją sukaks 30 metų, kai Černobylyje įvyko visai žmonijai įsimintinas įvykis. Šiandien ši tema vis dar aktuali, o kelionės į Pripetę pamažu populiarėja, tarsi įgaudamos savitos šiandieninės egzotikos prieskonį. Artimiausioje laidoje “Pakeliui” su svečiu Gyčiu Burausku, viešėjusiu minėtoje zonoje, stengsimės aptarti visas šios vietos subtilybes.

***

2016.04.17 Kelionė dažnai yra pabėgimas ir poilsis, tačiau lygiai taip pat ji gali tapti ir nuolatine veikla arba gyvenimo būdu. Turbūt visais atvejais ji yra apie naujas patirtis ir judėjimą link kažko naujo, nepažinto. Apie tai dažnai ir prabyla mūsų eterio dalyviai.

Artimiausias laidos „Pakeliui“ epizodas bus apie žmogų, kurio darbai atsiranda klajonių po gamtą metu. Žmogų, kuris keliauja kasdien, ieškodamas ir rasdamas stebuklus, kurie yra šalia mūsų. Labai džiaugiamės prie mikrofono galėdami pakviesti fotografą Marių Čepulį, kuriantį nuostabų projektą Čepulio fotoklajonės.

***

2016.04.11 Kol padangės truputį aptemę žalinančio ir pražydančio lietaus debesimis, laidose “Pakeliui” svečiuojasi šviesios temos, egzotiški pasakojimai ir dar vienas muzikos ir kelionės, kaip viena kitą papildančių veiklų, susidūrimas. Šį sekmadienį kalbinsime Vytautę iš grupės Sielos Ūsai, šviežiai viešėjusią (šiuo metu vis dar viešinčią Indijoje).

***

2016.04.03 Sekmadienį laidoje svečiuosis šiandienos hipiai, keliautojai Inga ir Ignas, praėjusią vasarą net keletą mėnesių gyvenę oloje Ispanijoje.

***

2016.03.20 Šią savaitę baigsime su Amerikos ritmų/cumbia grupės Parranda Polar vyručiais. Jie švęs antrą gimtadienį ir dalinsis pasakojimais apie Kolumbiją bei Braziliją. “Parranda Polar” grupė buvo įkvėpta laiko, praleisto Peru ir aplink, važinėjant ant vienaračio su akordeonu ir grojant kaimeliuose… Svajingais, šiltais pasakojimais ir melodijomis puošimės sekmadienį laidoje “Pakeliui”, 20.00 tiesiogiai iš “Start FM” Radio. Prisijunki!

***

2016.03.13 Šį kartą laidoje “Pakeliui 94.2” mūsų judėjimo vektorius keičiasi – mums pakeliui žemyn! Laidoje svečiuosis žmogus, save pristatantis paslaptingu “digerio” pavadinimu. Įtariame, jog šis terminas yra menkai pažįstamas tūlų lietuvių tarpe – ką gi jis reiškia? Ar digeriai lenda į požemius, o gal jie – ieško lobių? Apie kitokias keliones ir kitokius hobius, apie tai, kaip tyrinėjama tai, kas senai užmiršta, apleista, kartais veltui laikoma nebereikšminga ir nebėra lengvai prieinama, apie visa tai kalbėsime su digeriu Danieliumi.

***

2016.03.06 Sekmadienį laidoje “Pakeliui 94.2” svečiuosis šeima. Iš Maroko prieš savaitę sugrįžę, šviežiais keliautojų įspūdžiais dalinsis Donata Raugala ir Ugnius Raugalas. Laidos metu bandysime neigti kelionės sunkumų stereotipus, kalbėsime apie Maroko išskirtinumą bei stengsimės atsakyti į klausimą, kodėl būtent į šią šalį laidos svečiai vyko jau trečiąjį kartą.

***

2016.02.28 Laidos metu kalbinsime į studiją užsukusius keliautojus po festivalius. Danila ir Flekis – du veikėjai, išbraidę ne tik lietuviškus renginius, bet ir užsienio festivalių erdves bei patvores. Nuotykiai keliaujant, bandant prasmukti nemokamai ir kitos įdomios, nuotaikingos detalės iš pačių keliautojų lūpų jau paskutinį žiemos sekmadienį, vasario 28 d. 20.00 per Start FM.

***

2016.02.21 Sekmadienį laidoje Pakeliui 94.2 lankysis buvęs keliauninkas, šiuo metu nusėdęs Kaune, Tomas Marcinkevičius. Kalbėsime ne tik apie Tomo spontaniškus pasirinkimus tranzuoti į Olandiją per Makedoniją, bet ir apie keliavimo politiškumą, suprekinimą bei būtinybę ne tik atrasti, o ir atsakingai kurti vietas bei erdves.

***

2016.02.14 Vasario 14-ąją laidoje „pakeliui“ kalbėsime itin intymia tema – apie kelionių romanus, kurortinius santykius, seksualinį turizmą ir meilės emigrantus. Jeigu turite minčių, istorijų ar klausimų, rašykite mums adresu pakeliui@startfm.lt.

***

2016.02.07 Sekmadienį laidoje “Pakeliui” bus kalbama apie gyvenimą ore, apie tai, kaip tampama stiuardais ir stiuardesėmis, apie nuolatinį buvimą pakeliui iš kažkur į kažkur, apie reikalavimą būti gražiu visą laiką ir kitas salono komandos subtilybes.

***

2016.01.31 Sekmadienį “Start FM” studijoje svečiuosis keliautojas Mykolas Vadišis. Kalbėsime apie jo keliones po Afriką, dvelks spalvingais prisiminimais, supsimės šiltais ritmais.

***

2016.01.24 Atėjo metas į “Start FM” Radio studiją atnešti truputį purvo. Sekmadienio laidoje svečiuosis ekstremalių išbandymų ir aštrių potyrių mėgėjas, labai iškalbus ir giliai mąstantis Benas Plentas (Buivydas). Kartu su Benu keliausime per Europą, Aziją ir Afriką, pakeliui paliesdami egzistencijos ir baimės temas, švelniai pašukuodami peilio ašmenis, pačiupinėdami kelionės kaip savęs perkėlimo į kitą erdvę ir kelionės kaip išgyvenimo savyje, viduje, rakursus.

***

2016.01.17 Sekmadienio laidoje Pakeliui 94.2 svečiuosis keliautojas Liudas Basiulis, praėjusios vasaros atostogų vieta pasirinkęs ne šiltą ir jaukų, komfortu ir galimybėmis kvepiantį kurortą, o šiek tiek kitą pasaulį – socialistine egzotika persismelkusią Šiaurės Korėją. Apie kelionę laiku, laisvę, kontrastus, fantazijas ir hedonizmą su Liudu kalbėsime sekmadienį 20.00 tiesiogiai per Start FM, nepraleiskit, jeigu pakeliui.

***

2016.01.10 Laidoje visai šviežiais įspūdžiais iš JAV, Kanados ir Meksikos dalinsis Justė Zavišaitė – ilgametė festivalio „Kino pavasaris“ organizatorė. Kalbėsime apie nesuplanuotą maršrutą po Torontą, Monrealį, Niujorką, Vašingtoną, Kankuną, viešnagę pas Joną Meką, planus prisiminimus pateikti „Mochilere“ bei jausmus, kurie aplanko, kai vienumoje keliauji pusę metų.