Mano festivalis

MANO FESTIVALIS // Antradieniais nuo 18 iki 19 val. // manofestivalis@startfm.lt

Laida apie festivalius. Pokalbiai su festivalių organizatoriais, lankytojais, dalyviais, atlikėjais.

Audronaša Mano festivalis Mano festivalis

***

LAIDŲ ARCHYVAS

2018.07.03 Ir vėl antradienis, ir vėl “susigirdėsime” Start FM eteryje. Šiandien svečiuose pats velnias iš Anykščių – Velnio Akmuo / Devilstone.

Joan Cornella, elektronika gitarų feste ir atsakymai į devilstone.net web’o komentarus. Tai ir dar daugiau šiandien nuo 18 val. Start FM bangomis arba gyvai čia, mūsų FB.

***

2018.06.05 Pirmasis vasaros antradienis ir įsibėgėjantys festivaliai – šiandien svečiuose turėsime šiemet šviežiai susibūrusį Festivalis Sintezė.

***

2018.05.15 Artėjant festivalių sezonui į StartFM eterį vėl grįžta „Manofestivalis.lt“ laida – trečiasis mūsų sezonas kalbinant festivalių lankytojus, organizatorius bei kitus glaudžiai susijusius.

Šį sezoną laida grįžta truputį kitu formatu – daugiau dėmesio skirsime objektyviems festivalių vertininams ir apžvalgoms – stengsimės kuo tikroviškiau nupiešti kiekvieno besiartinančio festivalio vaizdą ir leisti iš anksto susipažinti su tuo, kas laukia jo lankytojų.

Pirmoji sezono intro laida jau šiandien, antradienį, 18 val. tiesiai iš StartFM studijos.

***

2017.08.10 Gitara groti stovykloje bet kur ir bet kuriuo paros metu galima ir skatintina – tai pirmoji aštuntąjį kartą vyksiančio LIVE CAMP susibūrimo taisyklė. Į draudimą nepanašu – jau neblogai.

Šįvakar 19 val. radijo stoties „Start FM“ studijos sienas keis žaliuojantys ir itin įstabūs Neries regioninio parko reljefai, vaizduotė pleškins laužus, o styginių instrumentų sąskambiai trupins lubas ir vilnys kažkur padangėje. Mūsų pokalbių kambarys taps nedidele stovyklaviete, nes svečiuose – Live Camp’17 – akustinių gitarų stovykla organizatoriai.

Scenoje – Gytis Ambrazevičius ir Grupė, Apola, Kristijonas Ribaitis, Rokas Povilius ir Zomšinė Mėnulio Pusė ir kiekvienas, kuris nori. Renginio programa skamba atsakingai ir velniškai jaukiai – vos už dešimtinę jau rugpjūčio 25–27 dienomis prie jos galite prisijungti ir jūs.

Jei reikia šiek tiek prieskonių: tik paminėsime, kad vienas iš stovyklos akcentų yra naktinis siaubo žygis „Bebro medžioklė“.

***

2017.07.27 Svečiuose – Roko naktys organizatoriai.

***

2017.07.20 Kai LOFTAS atveria duris, tai „Start FM“ atveria duris.

Miesto festivalis Loftas Fest sugrįžta ir su naujais vėjais krutina ant fabrikų betono nugulusias dulkes. Keturios muzikos scenos, meno kūrinių parodos, konferencijos, performansai ir spektakliai, naktinė mados mugė, kino teatras – šie ir dar daugiau atributų sklidinai užpildys industrines menų fabriko erdves rugsėjo 8–9 dienomis.

Šiais metais beveik visas renginys yra visiškai nemokamas (!) – kainuos tik pagrindinė Loftas Fest’17scena. Mūsų galva, tai labai patrauklus sprendimas, ne tik įtvirtinantis miesto festivalio konceptą, bet ir didinantis pastarojo aktualumą – kitaip sakant, renginys ne tik melomanams, bet apskritai miesto žmonėms.

Festivalio organizatoriai, radę kiek mažiau užimtą akimirką (sunku sakyti laisvą, kai priešaky tiek bepradedančių materializuotis planų!), šįvakar atvyksta į “Start FM” Radio studiją. „LOFTAS“ atveria duris – atsilygink tuo pačiu, įtempk ausis.

***

2017.07.13 Mano festivalis #backstageradio eteryje svečiavosi DT Camp organizatoriai Kęstutis Lingys ir Ernestas Sadau.
Įrašas apie tai kas laukia šiemet “Digital Tsunami Camp” ir jo užkulisiai.

***

2017.06.29 Laidoje svečiavosi festivalio SWAMPFEST organizatorius Kęstas. Manofestivalis.lt komandos nariai Evaldas ir Gedvilė ramiai ir įžvalgiai braidžiojo po “pelkės festivalį” ir narplio klausimus apie artėjantį festivalį liepos 7-9 dienomis. Taip pat, Gedvilės retoriniai klausimai ir maža diskusija ar visgi tikrai trūksta moterų punk’o scenoje.

***

2017.06.22 Svečiuose Vaidas ir Eglė, Devilstone / Velnio Akmuo festivalio organizatoriai.
Išsamiai apie tai kokie velniai ir kas laukia šiais metais.

***

2017.06.08 Sako, kad liūtas – savanų karalius, tačiau šįkart pastarasis migruoja į Pakretuonės mišką ir radijo „Start FM“ studiją. Neįprastas, bet užtikrintas elgesys – dvigubai išplėsti medžioklės plotai ir daugiau nei šimtas kompanionų. Serialą „Planet Earth“ primenančios intrigos atomazga – liepos pradžioje, o kol kas – klausimų ir atsakymų džiunglės, kuriose nepasiklysti padės Revolution Festival 2017 II Electronic music festival organizatoriai. Būtent jie lankysis ManoFestivalis.lt radijo laidoje, kurią šįvakar 19 val. galėsite pasiekti 94.2 MHz dažniu Vilniuje, adresu www.startfm.lt arba tiesiogine transliacija čia.

***

2017.06.01 Šio ketvirtadieno Manofestivalis.lt backstage radio laidos pašnekovė – kuratorė bei meno vadybininkė Vaida Stepanovaitė, inicijavusi bei prisidėjusi prie nemažai šiuolaikinio meno reiškinių vykstančių Lietuvoje, tokių kaip projektų erdvė Kabinetas, meno vadybos platforma Arthesis, Kaunas Gallery Weekend, medijų meno ir muzikos festivalis Centras ir kt. Eteryje Vaida papasakos plačiau apie renginių organizavimo užkulsius bei vasaros planuose esančius projektus. Vienas jų – Sūpynių meninė edukacinė dalis ir naujoji scena pavadinimu Playground.

***

2017.05.25 “Mano festivalis” komanda šį kartą vaikščios po baikerių festivalių užkulisius.

Svečiuose Justas Markauskas ir roko grupės “Fire It Up” grupės atstovai. Justas – baikeris, aplankęs ne vieną baikerių festivalį Lietuvoje ir užsienyje. Fire It Up – grupė, kuriai tenka dažnai koncertuoti tokio pobūdžio festivaliuose ir renginiuose.

 

***

2017.05.18 Artėjant festivalių sezonui laidai “Mano festivalis” svečių ir temų netrūksta. Valandos eterio jau kartais irgi negana.

Pirmąją laidos valandą pirmą kart “Mano festivalis” eteryje svečiai iš Latvijos. Ksenia Kamikaza papasakos apie Latvijoje vyksiantį “UNDER festival”.

Antrąją laidos valandą svečiuose Kotryna, daugiau visiem žinoma kaip Daina Dubauskaitė. Pokalbis apie jos patirtis festivaliuose, rašymą apie muziką, vakarėlius ir elektroninės muzikos kultūrą Lietuvoje.

***

2017.05.11 Šį vakarą laidoje “Mano festivalis” svečiuosis festivalio “Žiežmarsas” organizatoriai. Interviu apie festivalio kanjonus, užkulisius ir tai ko laukti antrąjį birželio savaitgalį radijo eteryje nuo 19 valandos.

***

2017.05.04 Gegužės 10-tą dieną juos galėsite išgirsti „Perone“, bet Lietuvą šiuo metu maišančios kompanijos ankstesnė stotelė – ManoFestivalis.lt. 2016-ųjų pabaigoje išleistas albumas „Mirrors“, dar karšti įspūdžiai iš neseniai vykusios Talino muzikos savaitės ir visada prie kėdės priklijuojantys vaizdo klipai – studijoje Deeper Upper. Apie kūrybą, festivalius, koncertus ir visus grupės užkulisius jau šį vakarą 19 valandą.

***

2017.04.27 DIZAINO SAVAITĖ – jau dvyliktus metus iš eilės vyksiantis vienintelis tokio masto dizaino festivalis Lietuvoje. Tradiciškai pirmąją gegužės savaitę šeši Lietuvos miestai – pasineria į “dizainerišką fiestą”, kurios metu svečiai kviečiami sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, apsilankyti parodose, semtis žinių ir jomis dalintis tarptautinėse konferencijose, o kūrėjai – pristatyti savo naujausius darbus. Festivalį organizuoja ilgametę patirtį turinti organizacija „Dizaino forumas“.

Studijoje svečiuosis “Dizaino forumo” atstovai ir plačiau papasakos apie artėjančią “dizainerišką fiestą”.

 

***

2017.04.20 Aušta dar vienas ketvirtadienis, o „Mano Festivalis“ radijo laida vis giliau brenda į festivalių ir su jais susijusių atributų pažinimo glūdumą. Šįkart skinsimės kelią link informacijos apie tai, kaip yra organizuojamas festivalis, muzikos renginys ar projektas, ką reiškia kuruoti jauną grupę lietuviškoje scenoje. Šios ekspedicijos radijo bangomis gidė – menų fabriko „Loftas“ projektų koordinatorė, festivalių organizatorė ir grupės „Local Blood“ vadybininkė Aušra Kareniauskaitė. Pašnekovės kuprinėje – ne viena išbandyta muzikinės veiklos sritis, tad pažadame, kad bus naudinga ir įdomu!

***

2017.04.13 Šįkart vaikščiosime po kitokio festivalio užkulisius nei esame įpratę kalbėti mūsų laidoje. Svečiuose – vienas iš iniciatyvos „Taikos glėbys“ organizatorių Laimonas Žiulpa.

Kadangi „Tarptautinė vaikų gynimo diena“ neturi pasaulyje vieningos šventimo-minėjimo tradicijos, 2016 metais birželio pirmąją Lietuvoje buvo inicijuota vieninga, nauja vaikų dienos minėjimo tradicija Taikos Glėbys(ang. „Peace Embrace“) – kasmetinis viso pasaulio žmonių APSIKABINIMAS vienu metu dėl taikios Vaikų ateities.

***

2017.04.06 Gedvilė laidoje pasidalino keliais muzikiniais atradimais iš šių metų artėjančių festivalių line-up.
“Gal dar anksti žiūrėti ir nagrinėti line-up, tačiau apžvelgiau tai kas yra paskelbti vieni pirmųjų atlikėjų. Ir tai nėra “headlainerių” apžvalga, o atlikėjai, kurie parašyti mažesnėmis raidėmis reklamose. Mažų vardų, dideli atradimai”

***

2017.03.30 Apie fotografiją, festivalius ir renginius. Svečiuose lankėsi fotografas Gytis Vidžiūnas (gytisfoto.lt).

***

2017.03.23 Manofestivalis.lt komanda kartu po festivalių ir renginių užkulisius pasivaikščioti pakvietė Valdą Lopetą. Valdas yra internetinio žurnalo „Ghost Note“ autorius ir įkūrėjas. Įdomus pokalbis apie įvairiausius festivalių ir muzikos dalykus šį ketvirtadienį „Start FM“ radijo eteryje nuo 19 val.

***

2017.03.16 Šįkart ManoFestivalis.lt komanda žvelgs į kasmetinį Coachella slėnio muzikos ir menų festivalį, vyksiantį Kalifornijoje, Indio mieste. 1999-aisiais debiutavęs renginys – vienas populiariausių JAV muzikos festivalių.

Laidoje svečiuosis, įspūdžiais ir mintimis dalinsis fotografas Rytis Šeškaitis ir „Ducktail Raincoats“ dizainerė bei viena iš šio prekinio ženklo įkūrėjų Vigita Garbuzaitė. Jiems abiems teko lankytis „Coachella“ festivalyje, o Vigita ten vyks ir šiemet.

***

2017.03.09 Laida šįsyk buvo išskirtinai dviejų valandų. Du skirtingi įvykiai, dvi įdomios temos.
Pirmoje pusėje svečiavosi Gytis Dubauskas, kuris plačiau papasakojo apie “SIRIUS X”.

Antroje pusėje svečiavosi Karolis Vyšniauskas, kuris plačiau papasakojo apie artėjantį “Kino pavasarį”.

***

2017.03.02 Su pirmomis pavasario dienomis „Mano Festivalis“ radijo laida grįžta į eterį ir skelbia antrą savo sezoną.

ManoFestivalis.lt portalo pagrindu sukurta radijo laida startavo pernai pavasarį ir iki pat rudens pakalbino nemažai festivalių, jų organizatorių, atlikėjų ir kitų personų. Šis sezonas laukia dar įdomesnis ir platesnis. Prie laidos pavadinimo prisideda „Backstage radio“ prierašas skelbdamas, kad bus dar daugiau užkulisių. Šį sezoną eteryje bus apžvelgiami ne tik festivaliai, bet ir įvairiausios renginių serijos, komanda kalbins dar daugiau įvairių atlikėjų ir muzikos srities veikėjų.

Pirmoji laida bus sezono intro. Studijoje svečiuosis ManoFestivalis.lt komanda, kuri plačiau papasakos apie atsinaujinusią portalo veiklą, šio sezono planus, tikslus ir lūkesčius bei pasidalins nostalgiškais 2016-ųjų flashback’ais.

***

LAIDŲ ARCHYVAS 2016 m.