PLAY

PLAY

Jūsų lūpomis 2017

Jūsų lūpomis

JŪSŲ LŪPOMIS // Kiekvieną antradienį 15 valandą // jusulupomis@startfm.lt

Pokalbiai apie tai, kas svarbu ir aktualu – išsamiai ir nuoširdžiai. Žurnalistikos studentai kalbina įvairius pašnekovus.

Jūsų lūpomis Jūsų lūpomis

***

LAIDŲ ARCHYVAS 2017 m.

2017.12.21 Šiandien laidoje kalbėsime su aktoriumi Audriumi Bružu apie iššūkius, su kuriais susiduria šiuolaikinis teatras ir kinas, bei, žinoma, apie „Kitas kampas“! Įsijunkit nuo 15 val. Ved. Karolina Popovaitė ir Indrė Kiršaitė.

***

2017.12.14 Kas sieja bei skiria kiną, kūrybą ir žurnalistiką? Pokalbis apie tai su Karoliu Kaupiniu, kuris pasirinko politikos mokslus, pasuko į žurnalistiką, o dabar – režisuoja filmus, pripažįstamus Lietuvoje ir už jos ribų. Jau ketvirtadienį 15 val. per Start FM. Ved. Simona Vasiliauskaitė ir Vilmantas Venckūnas.

***

2017.12.07 Apie ką šiandien diskutuojame, ar mokame kalbėtis ir išgirsti vieni kitus, teisingai išsakyti bei priimti kritiką? Su dienraščio „Bernardinai.lt“ vyr. redaktoriumi Donatu Pusliu ir „15min“ žurnalistu Pauliumi Gritėnu laidoje „Jūsų lūpomis“ kalbėsime apie diskusijų kultūrą, kritiką bei toleranciją. Ved. Karolina Popovaitė ir Sigita Vegytė. Prieš laidą kviečiame pasiklausyti mūsų pašnekovų tarpusavio diskusijos „Apie ką negalima kalbėti“.

***

2017.11.30 Vytautė Žališkevičiūtė – buvusi žurnalo „Panelė“ redaktorė, kuri vietoje žurnalistikos pasirinko… makiažą ir šukuosenas. Dabar ji kuria Youtube vaizdo įrašus ir pamokas, dalina patarimus grožio klausimais ir tampa tikra makiažo bei šukuosenų guru. Kodėl ji pasirinko tokį kelią? Ar makiažas – tik brangi pramoga, o gal meno rūšis? Su kokiais stereotipais ir problemomis tenka susidurti? Visa tai ir dar daugiau jau rytoj 15 val. per “Start FM” Radio. Laidą veda Patricija Tilvikaitė.

***

2017.11.23 Kiekviena savižudybė smarkiai sukrečia aplinkinius žmones. Apie ją kalbėti neretai sunku net ir tiems, kuriems niekada neteko su ja susidurti. Tačiau tai, kas sunku, neturi likti tyloje. Šiandien laidoje kalbėsime apie savižudybių prevenciją, išgyvenimus po artimo žmogaus netekties ir pagalbą sau bei kitiems su psichologiją baigusiu ilgamečiu Jaunimo linijos savanoriu Kasparu Astrausku bei psichologu, Savižudybių prevencijos mokytojų asociacijos pirmininku, buvusiu Jaunimo linijos Vilniaus padalinio vadovu Antanu Grižu. Ved. Karolina Pūtytė ir Augustė Radvilavičiūtė.

***

2017.11.16 Jis neria į vandenį kartu su stumbrais, kartais atrodo, kad net skraido su įvairiausiais paukščiais, pastebi kiekvieną vabalėlį gėlių žieduose – toks yra genialusis gamtos fotografas Marius Čepulis, daugeliui dėl savo nuotraukų ir istorijų žinomas kaip Čepulio fotoklajonės autorius. Ryt jis apsilankys ir mūsų studijoje, tad kviečiame įsijungti 15 val. “Start FM” Radio! Ved. Indrė Kiršaitė.

***

2017.11.09 Lietuvos roko scenos chuliganas, aštrialiežuvis, niekada savo nuomonės į vatą nevyniojantis – toks yra Tomas Sinickis, kuris laidoje „Jūsų lūpomis“ apsilankys jau ketvirtadienį.

Kadangi Tomas nepaklūsta taisyklėms, nepaklusime joms ir mes. Laida bus kitokia nei jūs, mieli klausytojai, esate įpratę, nes „Jūsų lūpomis“ bent vienam kartui pakeis įprastą laidos formatą. Kaip? Belieka įsijungti ir išgirsti! Ved. Patricija Tilvikaitė ir Vilmantas Venckūnas.

***

2017.11.02 Įkurti verslą, dirbti sau ir tai daryti sėkmingai skamba kaip užtikrinto gyvenimo formulė. Tačiau nuo ko pradėti ir kaip pasiekti, kad veikla būtų pelninga? Apie startuolius bei jauno verslo sąlygas Lietuvoje šiandien laidoje kalbėsime su dizaino agentūros „And-Studio“ įkūrėju Augustinu Paukšte ir „Versli Lietuva“ verslumo departamento direktoriumi Gyčiu Morkūnu. Ved. Augustė Radvilavičiūtė ir Karolina Pūtytė.

***

2017.10.26 Vakar minėjome Konstitucijos dieną – šventėme jos 25-ąjį gimtadienį. Ką mums kaip piliečiams reiškia Konstitucija? Į Konstitucinį Teismą patys tiesiogiai kreiptis negalime, tuomet kaip galime apginti savo konstitucines teises? Ar mums reikia įtvirtinti dvigubą pilietybę ir kaip interpretuojame Konstitucijoje apibrėžtą žodžio laisvę? Apie tai šiandien kalbėsime su politologu doc. dr. Liutauru Gudžinsku ir dviem teisės studentais bei VU Teisės klinikos konsultantais – Juste Stonkute ir Luku Radzevičiumi. Ved. Viktorija Vaserytė ir Indrė Kiršaitė.

***

2017.10.19 Nuotraukoje mama sveikina sūnų, davusį šauktinio kario priesaiką. Tai tik viena iš daugelio akimirkų, kada karį galima pamatyti nekariaujantį. Plačiau apie kariuomenės socialinį vaidmenį laidoje „Jūsų lūpomis“ kalbėsime su vyr. leitenantu Vyteniu Miliušu. Ved. Karolina Popovaitė ir Sigita Vegytė.

***

2017.10.12 Ar dažnai jums tenka kažko palaukti? Galbūt 3 minutes autobuso? Arba 5 minutes eilėje prie kasos? O gal 1 valandą dėl bilietų į mylimos grupės koncertą? Tačiau yra žmonių, kurie kantriai laukia metų metus, kad galėtų gyventi – tai donoro organo laukiantys pacientai. Mamos, tėčiai, seserys ir broliai – visi jie laukia, tik nežino, ar tikrai sulauks.

Ketvirtadienį 15 val. laidoje „Jūsų lūpomis“ kalbėsimės apie organų donorystę Lietuvoje, ką išgyvena donoro laukiantis žmogus ir kaip prie šių žmonių gerovės gali prisidėti kiekvienas iš mūsų. Laidoje dalyvaus Nacionalinio transplantacijos biuro komunikacijos skyriaus vadovė Rasa Pekarskienė ir žmogus su dovanota širdimi.

***

2017.10.05 Kiek žinote moterų fotožurnalisčių? O LGBTQ+ žmonių? Juodaodžių ar azijiečių? Ar girdėjote apie musulmonus ar žydus fotožurnalistus? Laidoje „Jūsų lūpomis“ su fotožurnaliste Berta Tilmantaite kalbėsime apie mažumas fotožurnalistikoje ir fotožurnalisto atsakomybę.

***

2017.09.28 Teisingumo deivė Temidė vaizduojama užrištomis akimis, vienoje rankoje laikanti iš abiejų pusių aštrų kalaviją, kitoje – svarstykles. Pasak senosios graikų mitologijos, pasverdama gėrį ir blogį, ji kalaviju paskiria atpildą žmogui už jo poelgius mirtingųjų pasaulyje. Kas yra teisingumas šių laikų žmogui? Su kokiais iššūkiais šiandien susiduria jaunieji teisininkai? Apie tai pirmojoje šio sezono „Jūsų lūpomis“ laidoje pasikalbėsime su dviem vyresniųjų kursų teisės studentais – Auguste Žėkaite ir David Gurvič, – kurie jau dabar atlieka teisinę praktiką VU Teisės klinikoje ir teikia nemokamas konsultacijas žmonėms, susiduriantiems su įvairiausiomis teisinėmis problemomis.

***

2017.05.25 Sujungti universitetus? Optimizuoti jų veiklą? Didinti finansavimą? Ar šie sprendimai iš tikrųjų pakels aukštojo mokslo kokybę Lietuvoje? Ar mes kada nors tapsime konkurencingi tarptautiniu lygiu ir galėsime lygiuotis į geriausius pasaulio universitetus? Ko galėtume pasimokyti iš Harvardo universiteto sistemos? Apie tai laidoje „Jūsų lūpomis“ kalbėsimės su Harvardo universiteto studente Emile Radyte, švietimo ir mokslo ministrės patarėju aukštojo mokslo klausimams prof. Eugenijumi Butkumi bei TSPMI docente, filosofe Nerija Putinaite.

***

2017.05.18 Tailandas, Malaizija, Indonezija, Brunėjus, Kambodža, Laosas, Vietnamas, Mianmaras ir Singapūras – daugeliui tai tik tolimos ir mažai žinomos šalys, tačiau tik ne Juozapui Žygui ir Ingridai Virkšaitei. Per pusę metų aplankytos 9 Azijos šalys – lėktuvais, traukiniais, keltais, laivais, motoroleriais, dviračiais, autostopu. Ir tai tik maža dalis jų kelionių. Apie tai, kodėl kai kuriems žmonėms neužtenka gulėti Turkijos paplūdimyje, jie geriau lekia su kuprine ieškoti nuotykių į kitą pasaulio kraštą – jau šiandien 15 val. per „Start FM“!

***

2017.05.11 Ko rašytojas Povilas Šklėrius turi tiek daug, kad net patenka į TOP 30 kolekcionierių sąrašą pasaulyje? Kiek toliausiai dėl grupės „Depeche Mode“ yra keliavęs kartografas Marius Bartašius ir kodėl gi tie depešai taip labai patinka lietuviams? Kokią grupę muzikos fotografas Mantas Daleckis myli taip labai, kad net turi 2 su ja susijusias tatuiruotes? Ir kaip išlikti objektyviam, kai esi muzikos žurnalistas ir rašai apie mylimą atlikėją? Laidoje „Jūsų lūpomis“ kalbėjomės apie tikrus melomanus, dėl mylimų grupių galinčius padaryti neįtikėtinai daug. Laidos vedėja – Patricija Tilvikaitė.

***

2017.05.04 Šiandien į laidos „Jūsų lūpomis“ studiją užsuks post-punk ir sad dance muzikos grupės „Solo ansamblis“ nariai Jonas Šarkus ir Sergejus Ivanovas. Dainų melodijos alsuoja tamsa, o tekstai – filosofiniu gyliu. Nuo mažai kam žinomo ketverto iki vienų iš lietuviškos alternatyviosios scenos vėliavnešių. Apie muziką, poeziją, teatrą ir dar kai ką pasikalbėsime jau šiandien 15 val.!

***

2017.04.27 Ką žurnalistika duoda gyvenimui? Tai laidoje „Jūsų lūpomis“ bandys išsiaiškinti 2 žurnalistikos studentės kalbindamos žurnalistikos absolventą, dainininką Marijų Mikutavičių. Laidos vedėjos – Indrė Kiršaitė ir Justė Razbadauskytė.

***

2017.04.20 Kokie Lietuvos šansai šių metų Eurovizijoje? Kaip iš tiesų vyksta Eurovizijos komentavimas? Kas buvo šiuometiniai Dariaus Užkuraičio favoritai atrankoje į didžiausią muzikos konkursą Europoje? Visa tai aptarsime šiandien 15 val. per „Start FM“. Laidos svečiai – ilgametis Eurovizijos komentatorius Darius Užkuraitis ir muzikos tinklaraštininkas Valdas Lopeta. Įsijunkit!

***

2017.04.13 Jauni, talentingi ir jau žinomi: „Eurovizijos“ atrankoje sužibėjusi šešiolikmetė Paula Valentaitė bei vos 18 metų sulaukęs jaunasis rašytojas Lukas Petrauskas šiandien pasirodys laidoje „Jūsų lūpomis“. Ką reiškia būti jaunu kūrėju? Sužinosite jau šiandien 15 val. įsijungę „Start FM“!

***

2017.04.06 Kur iš viešosios erdvės dingo Ramūnas Karbauskis? Kur žadėtasis milijonas už Nepriklausomybės Akto suradimą? Ar tai tik viešieji ryšiai? Apie komunikacijos ekspertų darbą ir komunikacijos krizes šiandien laidoje „Jūsų lūpomis“ kalbėsimės kartu su komunikacijos agentūros „Agency 1323“ partneriu, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto ir VU TSPMI dėstytoju Artūru Jonkumi bei ryšių su visuomene agentūros „Nova Media“ vyresniuoju partneriu Arijumi Katausku.

***

2017.03.30 Kodėl šunims būtini dokumentai? Iš kur kilo mitas, kad jie tik tiems, kurie ketina lankytis parodose? Kokiomis žiauriomis sąlygomis yra dauginami bedokumenčiai šuniukai? Kokia yra šunų gelbėtojų ir suplotasnukių gelbėjimo organizacijos „Dogspotas“ realybė? Į visus šiuos klausimus jau šiandien atsakys VšĮ „Dogspotas“ vadovė Indrė Pileckienė. Tai pirmas atvejis mūsų laidos istorijoje, kai eteryje galėsite išgirsti ir šunį – pašnekovės globotinę mopsę Peggy!

***

2017.03.23 Ką veikia kino kritikai? Kokia kino padėtis Lietuvoje ir užsienyje? Ką verta pamatyti „Kino pavasario“ metu? Šiandien laidoje „Jūsų lūpomis“ apie kiną ir kino kritiką kalbėsime su „15min.lt“ kultūros aktualijų žurnaliste Monika Gimbutaite, kino kritiku Marijumi Kulviečiu ir „buvaukine.lt“ filmų apžvalgininke Vikte Džiaugyte.

***

2017.03.16 Jau šiandien 15 val. laidoje „Jūsų lūpomis“ su vlogerėmis Leticia Anankaitė ir Gražina Blaževičiūtė-Mūza kalbėsimės apie vlogus – kas tai, ar galima iš jų išgyventi ir kodėl jie kartais gali būti itin pavojingi. Leticia pasidalins istorija, kaip per vlogus vos neįsivėlė į pornografijos industrijos veiklą, o Mūza papasakos apie gerbėjus, kurie seka kiekvieną jos žingsnį.

***

2017.03.09 „Po kurio laiko jau įžvelgė, kad visos grindys patvinusios sukrešėjusiu krauju, kuriame atsispindėjo keletas negyvų moterų kūnų, pririštų prie sienos: tai buvo visos jo pačios, joms vienai po kitos jis buvo perpjovęs gerkles.“

Skamba lyg citata iš kriminalinio straipsnio, tiesa? Tačiau tai tik ištrauka iš prancūzų rašytojo Š. Pero pasakos „Mėlynbarzdis“, su kuria daugelis iš mūsų užaugo ar bent jau prisimena iš vaikystės. Ar dabar skaitytumėte šią pasaką savo vaikams? O galbūt senosios pasakos pasidarė per žiaurios ir nebetinkamos šiuolaikiniam vaikui? Apie tai ketvirtadienį 15 val. laidoje „Jūsų lūpomis“ diskutuosime su vaikų literatūros tyrinėtoju, knygų vertėju, vadovėlių ir knygų autoriumi Kęstučiu Urba ir vaikų psichiatru Linu Slušniu. Laidos vedėjos – Patricija Tilvikaitė ir Indrė Kiršaitė.

***

2017.03.02 Praėjo lygiai 3 metai, kai Rusija aneksavo Krymo pusiasalį, beveik tiek pat laiko trunka karas Donbaso regione. Kuo šiandien gyvena Ukraina? Kokios šalies ateities perspektyvos? Koks kitų šalių požiūris į esamą situaciją? Ką dėl taikos Ukrainoje daro Lietuva?

Apie tai ketvirtadienį 15 val. pirmojoje šio sezono „Jūsų lūpomis“ laidoje diskutuosime kartu su mūsų laidos svečiais – Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotoju, TS-LKD frakcijos nariu Andriumi Kubiliumi, Rytų Europos studijų centro direktoriumi, politologu Linu Kojala ir „15min.lt“ žurnalistu, knygos apie savo patirtį Ukrainoje karinio konflikto metu „Kiborgų žemė“ autoriumi Dovydu Pancerovu.

***

LAIDŲ ARCHVYAS 2016 m.