Jūsų lūpomis

JŪSŲ LŪPOMIS // Šiuo metu laida atostogauja // jusulupomis@startfm.lt

Pokalbiai apie tai, kas svarbu ir aktualu – išsamiai ir nuoširdžiai. Žurnalistikos studentai kalbina įvairius pašnekovus.

Jūsų lūpomis Jūsų lūpomis

***

LAIDŲ ARCHYVAS

2018.06.05 Paskutinėje sezono laidoje „Jūsų lūpomis“ – pokalbių su Berta Tilmantaite, Richardu Jonaičiu, Domantu Razausku, Tomu Sinicki, Karoliu Kaupiniu bei temų apie donorystę, savižudybes, kritiką ir Lietuvos šimtmetį ištraukos.

***

2018.05.22 Šiandien laidoje svečiuosis teatro, kino ir televizijos aktorius Marius Repšys. Kalbėsime apie aktorystę, menininką kamavusią depresiją ir naują, netikėtą kelią. Ved. Vilmantas Venckūnas. Susiklausom 15 val.

Nuotr. Greta Skaraitienė, žurnalas „Žmonės“.

***

2018.05.15 Šiandien laidoje „Jūsų lūpomis“ kalbėsime „Euroviziją“ su Justu Buivyduwww.eurodiena.lt redaktoriumi ir ištikimu konkurso gerbėju. Aptarsim šių metų „Eurovizijos“ karštuosius momentus ir tai, kas lemia dainos sėkmę. Ved. Gustė Kairytė ir Rita Giniūtė.

Susiklausom nuo 15 val. 

***

2018.05.08 Kokia žurnalistika yra šiandien? Su kokiomis problemos ji susiduria? Dėl ko kyla daugiausiai painiavos? Apie tai šiandien kalbėsis ir diskutuos jaunieji būsimieji žurnalistai.

Laidoje dalyvauja – Algimantė Ambrulaitytė, Valdemaras Šukšta, Sigita Vegytė, Vilmantas Venckūnas ir Eglė Zubriūtė.

Susiklausom nuo 15 val.

***

2018.05.01 Kokia fotožurnalistikos reikšmė šiandien? Kaip užfiksuoti unikalius kadrus tose vietose, į kurias net patekti sunku? Apie visas fotožurnalistikos subtilybes Agnė Liubertaitė šiandien laidoje kalbėjosi su fotožurnalistu Vidmantas Balkūnas. Gero klausymo!

***

2018.04.24 Kokį kolektyvą, atvykę dirbti į įmonę, galime sutikti? Kaip greitai prie jo prisitaikyti, įprasti prie bendros nuotaikos ir darbo ritmo? Koks yra geras komandos vadovas ir kaip jis bendrauja su savo darbuotojais?

Į šiuos klausimus atsakysime su personalo sprendimų bendrovės ALISA MANAGEMENT LABORATORY​ konsultante Lina Kilimonyte ir komunikacijos bendrovės INTEGRITY PR​ vadove Daiva Lialyte. Ved. Viktorija Vaserytė​.

***

2018.04.17 Vis daugiau ir dažniau girdime apie vegetarus, veganus bei jų mitybą. Kartais pašiepiame, o kartais rimtai tuo susidomime, bet ar dažnai susimąstome apie tai, ką turime savo lėkštėse, kaip tai pateko ant mūsų stalo bei kokią įtaką tai turi mūsų organizmui?

Apie tai šiandien ir pasikalbėsime laidoje su organizacijos „Tušti narvai“ įkūrėja ir aktyviste Gabija Enciūte. Ved. Vilma Kulytė.

***

2018.04.10 Meilė – plataus spektro jausmas, jam suvokti kartais neužtenka viso gyvenimo: jos tiek daug veidų ir pavidalų.

Kaip atpažinti ir suprasti savo jausmus? Kaip sukurti ir išlaikyti darnius santykius? Kaip pamiršti save ir priimti kitą? Apie šiuos ir kitus klausimus šiandien pokalbis su psichologe Daiva Selmistraitiene. Ją kalbins Karolina Pūtytė ir Augustė Radvilavičiūtė.

***

2018.04.03 Antanas Smetona – tautos tėvas ar tautos išdavikas? Partizanai – herojai, neturintys dėmių? Žymūs kultūros veikėjai – KGB agentai ar aplinkybių aukos? Tai tik keli atvejai, kai visuomenė pasidalija į kelias stovyklas, vertindama istorija. Ar įmanoma ir ar reikia prieiti vieningos nuomonės, diskutuojant apie istorinius įvykius ir asmenybes.

Apie kai kuriuos, klausimus keliančius, mūsų istorijos puslapius ir apie patį istorijos interpretavimą šiandien ir kalbėsime laidoje su žurnalistu Virginijumi Savukynu ir istoriku Aurimu Švedu.

Ved. Sigita Vegytė ir Vilmantas Venckūnas.

***

2018.03.27 Ką iš tiesų veikia muzikos prodiuseris? Apie šios profesijos subtilybes šiandien kalbėsime su prodiuseriu, muzikantu Germanu Skoriu.

Ved. Agnė Liubertaitė ir Margarita Sargautytė.

***

2018.03.20 Šiandien Start FM eteryje svečiuosis muzikantas, poetas, laidų vedėjas ir publicistas Domantas Razauskas, prieš kelis metus šioje radijo stotyje pats vedęs laidą. Kas pasikeitė per šį laiką ir kuo atlikėjas gyvena šiandien, klausykitės kiek kitu laiku – 16 val. per “Start FM” Radio. Ved. Simona Vasiliauskaitė. Susiklausom!

***

2018.03.06 Gyvename laikais, kai technologijos sparčiai keičia viena kitą, o vyresnioji karta ne visada suspėja jas vytis. Tačiau ar technologijos vystosi pagal prognozes? Juk buvo kalbėta, kad po 10 metų televizorių ekranai bus permatomi, o juos valdysime žvilgsniu. Šiandien laidoje aptarsime, kodėl taip dar nėra, ar ateis tokie laikai ir kiek naudos (o gal žalos?) iš to sulauksime. Šiandien 15 val. prognozuosime ir diskutuosime su laidos svečiais – Audriumi Zujumi, Baltijos pažangių technologijų instituto technikos direktoriumi, bei Simonu Žilinsku, pokalbių robotus kuriančios įmonės „Yellow Hammoch“ bendraįkūrėju. Ved. Augustė Radvilavičiūtė.

***

2018.02.27 Praėjo jau 2 mėnesiai, kai Lietuvoje įsigaliojo nauji alkoholio draudimo įstatymai. Ar tai padarė įtakos jaunimui ir ar tautos blaivinimas prasidėjo tik dabar? Apie tai ir dar daug dalykų, susijusių su alkoholio prevencija bei jaunimo užimtumu, šiandien laidoje kalbėsimės su LKJBS Žingsnispirmininku Dariumi Stoniu – Darius Žingsnietis. Ved. Vilma Kulytė.


***

2018.02.20 Kviečiame pasiklausyti pokalbio su dviem jaunais kompozitoriais Dominykas Digimas ir Jūra Elena Šedytė. Laidoje pasiklausėme jų kuriamos muzikos ir pasikalbėjome apie kūrybą bei jaunąją kompozitorių kartą. Ved. Indrė Kiršaitė.

Jei norėtumėte išgirsti daugiau jų muzikos, štai nuorodos:

Dominykas: https://soundcloud.com/dominykas-digimas

***
2018.02.13 Šiandien laidoje svečiuosis dr. Ramunas Skaudzius ir Agnė Motiejūnė – du jauni žmonės, kurie pasirinko mokytojo kelią ir jį pradėjo per Renkuosi mokyti programą. Su jais kalbėsimės apie šiandieninės mokyklos mikroklimatą bei šios profesijos prestižą. Susiklausom 15 valandą per “Start FM” Radio. Ved. Viktorija Vaserytė ir Sigita Vegytė.

***
2018.02.06 Šiandien laidoje svečiuosis radijo ir TV laidų vedėjas Richardas Jonaitis. Pakalbėsime apie jo autorinę laidą „Švelnūs tardymai“, pokalbius, kitų klausymąsi ir girdėjimą bei kitas temas, kurias jis paliečia savo laidose. Ved. Sigita Vegytė. O susiklausom šiandien, 17 valandą, per Start FM!

***

2018.02.01 Šiandien laidoje „Jūsų lūpomis“ apsilankys LRT radijo žurnalistė Vita Ličytė, su kuria pasikalbėsime apie lėtąją garso žurnalistiką – radijo dokumentiką. Kaip jaučiamės, kai visai nepažįstamas žmogus mums į ausį sušnabžda giliausius savo išgyvenimus? Kodėl dažniausiai radijo dokumentikos klausomės vieni, tačiau tuo metu jaučiamės visai ne vieniši ir vis pagalvojame: „Geras, ne aš vienas taip jaučiuosi“? Kodėl paklausęs jos vieną kartą negali nustoti klausyti toliau? Apie užburiančią radijo dokumentiką kalbėsime nuo 15 val. per Start FM. Ved. Indrė Kiršaitė.

Nuotraukoje – vasara ir Vita savo darbo aplinkoje – kalbina muzikantus „Golden Parazyth“.

***

2018.01.25 Prieš keletą metų Karolis Vyšniauskas geriausiai buvo žinomas kaip muzikos žurnalistas. Tačiau šiandien jis bando suprasti modernų pasaulį ir kuria vieną pirmųjų lietuviškų podcastų „Nyla“. Šiandien 15 val. įsijunkite Start FM ir klausykitės pokalbio apie žurnalistiką ir iššūkius, su kuriais susiduria mūsų visuomenė. Ved. Vilmantas Venckūnas.

***

2018.01.18 Kaip mokomi žurnalistikos studentai Rusijoje? Kaip jauni žmonės mato šalies politinę situaciją ir kiek matomas pasipriešinimas valdžiai? Apie visa tai – šiandienos laidoje su neseniai iš mainų programos Sankt Peterbuge grįžusiais žurnalistikos studentais Karolina Panto ir Arturu Potapovu. Ved. Indrė Kiršaitė ir Simona Vasiliauskaitė.

***

2018.01.11 Ar žinote, kokia jūsų močiutės gimtoji kalba? Ar kada nors girdėjote istoriją, kaip ji apsigyveno tame name, kur jūs kartu leisdavote atostogas? Ar… kada nors susimąstėte, kodėl žinote tik nedidelę dalį savo šeimos istorijos? Šiandienos laidoje su seserimis režisierėmis Vilma ir Jūrate Samulionytėmis pasikalbėsime apie tai, kodėl reikia kelti tokius klausimus ir kaip net joms pačioms nežinota šeimos istorijos dalis virto dokumentiniu filmu. Su seserimis ir Karolina Popovaite susiklausom nuo 15 val., o iki tol pasižiūrėkite ir pagalvokite, gal ir jums laikas pasikalbėti su savo artimaisiais.


***

2018.01.04 Už 1,5 mėnesio minėsime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Kaip jį pasitinkame? Ar įvairios šventės, renginiai ir parodos neužgoš realių pokyčių, kurių reikia Lietuvai šiandien? Apie tai šiandien laidoje pasikalbėsime su Lietuvos literatūros ir tautosakos instituto direktoriumi Mindaugu Kvietkausku. Ved. Viktorija Vaserytė ir Indrė Kiršaitė. Įsijunkite nuo 15 val.!

***

LAIDŲ ARCHYVAS 2017 m.

LAIDŲ ARCHVYAS 2016 m.