Diagnozė: jautrumas

DIAGNOZĖ: JAUTRUMAS // Šiuo metu laida atostogauja. // buzinskaite.aiste@gmail.com

Laida apie psichikos sveikatos aktualijas. Žinai, ką nori išgirsti joje? Rašyk – buzinskaite.aiste@gmail.com

Diagnozė: jautrumas Diagnozė: jautrumas

***

LAIDŲ ARCHYVAS

2017.12.19 Greitai prabėgo laikas ir štai jau paskutinioji šio sezono laida. Šįkart ji ir vėl dviguba. pirmoje dalyje išgirsite savanores Rožę Arbačiauskaitę, Giedrę Šapranauskaitę ir be abejo Aistę Elžbietą Bužinskaitę, taip pat prie mūsų prisidės svečias – psichologė Ieva Vasionytė. Psichologė pažers patarimų kaip nepersistengt su naujametiniais tikslais? Kaip gauti motyvacijos ilgesniam laikui? Kokie lūkesčiai yra per aukšti sau ir kaip teisingai nusistatyti tikslus?

Antroje dalyje toliau dalinsis savanorės, kurios pasakos apie  nuveiktus darbus, papasakos koks buvo “Diagnozė: jautrumas” sezonas ir pasidalins kitais įdomiais dalykais.

Laida jau rytoj, antradienį 19 d., 19val.!

***

2017.12.12 Šioje laidoje kalbinsime socialinės iniciatyvos “Artimiems” savanores. Kaip atsirado ši iniciatyva? Kodėl jos misija yra svarbi ir kokie šios organizacijos tikslai? Kaip artimojo savižudybė paveikia aplinkinius? Kas padeda atsigauti po netekties, o kas tik dar labiau trukdo?
Apie tai ir dar daugiau jau antradienį, 12d., 19val.!

***

2017.12.05 Laidoje Liucija Lenkauskaitė, straipsnio “Lietuva žada nusižudyti, Premjere, kreipiuosi į Jus” autorė. Kodėl verta pradėti garsiai kalbėti apie psichikos sveikatos sistemos spragas? Kodėl ir kaip žodis/kalbėjimas irgi gali ką nors keisti? Kas ir kaip turėtų keistis, kad savižudybių statistikos rodmenys sumažėtų? Apie tai ir dar daugiau jau rytoj, 19 val.!

***

2017.11.28 Šioje laidoje kalbės psichologė Rūta Vyšniauskė. Aiškinsimės kas yra jausmai ir emocijos. Kuo tai skiriasi? Kaip padėti sau laiku su tuo išbūti?
Kas yra psichosomatika? Kaip tai pasireiškia? Dalinsimės būdais kaip išgyventi momentus, kai apleidžia jėgos čia ir dabar. Apie tai ir dar daugiau jau šį antradienį, 28d. 19val.!

***

2017.11.21 Šioje laidoje žiniomis dalinsis Psichologė Sigita Valevičienė, KNC savanorė ir praktikuojanti psichologė. Kas yra KNC, kuo jis naudingas? Depresija po gimdymo ir nėštumo metu – ne tik moterims, bet ir vyrams? Gydymas, prevencija, priežastys. Nesivystančių ir psichologinių nėštumų patirtys. Kodėl ir kokius pokyčius gali įnešti ne tik pirmas vaikas?

***

2017.11.14 Šįkart išgirsite Jaunimo linijos savanorius. Eglė Labukaitė ir Vilius Neveras pasakos apie tai, kaip veikia jaunimo linija, dalinsis savo patirtimi padedant žmonėms. Taip pat, šioje laidoje, antroje pusėje išgirsite ir “Diagnozė: jautrumas” savanores – Rožę Arbačiauskaitę ir Giedrę Šapranauskaitę, kurios dalinsis savanorystės patirtimi “Diagnozė: jautrumas” iniciatyvoje, aptars nuveiktus darbus ir papasakos kitų smagių ir svarbių dalykų.

***

2017.11.07 Šioje laidoje išgirsite taikomojo teatro režisierę ir “tartumberibu” vadovę Jurgitą Beatričę Rudėnaitę ir Andrių Ūdrą, jaunimo darbuotoją, dirbantį atvirame jaunimo centre – Žalianamis.
Kalbėsime apie tai, kas yra (nėra?) sunkūs ir nepatogūs žmonės bei patirtys. Kaip su tuo išbūti kokybiškai? Kodėl išeiti iš savo saugios erdvės, komforto zonos yra naudinga ir svarbu?
Apie tai ir dar daugiau jau antradienį, 7d., 19val.!
Daugiau informacijos fb: “Diagnozė: jautrumas”

***

2017.10.31 Penkta laida!
Šioje laidoje išgirsite dvi pašnekoves – Jurgitą Skiparienę ir Jurgitą Bagdanavičiūtę. Tema – nerimas, stresas ir panika. Kuo tai skiriasi? Kuo panašu? Kurioje stadijoje užtenka savo paties pagalbos, o kada reikia specialistų? Kokie yra nerimo sutrikimai? Kaip juos gydyti? Visa tai ir dar daugiau išgirsite jau rytoj 31d. 19h!

***

2017.10.24 Ketvirta laida!
Šioje laidoje kalbinsime klinikinį psichologą, vieną iš depresijos gydymo centro įkūrėjų Antaną Mockų, apie depresiją. Kaip ją atpažinti? Kokie požymiai išduoda tai, kad žmogus linkęs į depresiją? Kaip būti šalia žmogaus, kuris serga depresija? Kaip pačiam pasirūpinti nemedikamentiniais gydymo būdais? Apie visa tai ir dar daugiau jau rytoj 24d. 19h!
Plačiau apie mus fb:
Diagnozė: jautrumas

***

2017.10.17 Šįkart svečiuose Augusta Valentukevičiūtė, kuri pristatys
VUSA  programos “BE ETIKEČIŲ” veiklą. Kas yra etiketės? Koks yra gyvenimas su etikete? Kaip jos prigyja ir kuo tai padeda ar kenkia žmonėms? Apie šios programos vertybes, pagarbą žmogaus individualumui, požiūrį ir tikslus jau rytoj 17d. 19h!

***

2017.10.10 Žiniomis dalinsis viešnia Simona Glodenienė, krizių įveikimo centro direktorė. Atsakysime į klausimus apie psichologines krizes. Kuo skiriasi krizė nuo tiesiog blogos dienos? Kada galima padėti sau, o kada jau reikia profesionalios pagalbos? Kaip veikia krizių įveikimo centras? Koks centro tikslas? Kokie specialistai ten dirba? Apie tai išsamiau išgirsite jau rytoj! Junkis 10.10 19h! Kilus klausimams galima rašyti fb: Diagnozė: jautrumas

***

2017.10.03 Socialinė iniciatyva Diagnozė: jautrumas jungiasi į radijo pasaulį ir kviečia jus prisiliesti prie daug kam jautrių temų, kurios susijusios su psichine sveikata. Pirmoje laidoje išgirsite pašnekovę Justiną Stefanovič, vaikų linijos savanorių mokytoją ir “Safe Talk” mokymų lektorę. Kas tie “Safe Talk” mokymai? Kokios problemos kyla vaikams? Kaip mes galime padėti jiems, o gal sau? Į šiuos ir dar daugiau kitų klausimų atsakome laidoje. Išdrįskime kalbėti(s) garsiai. Kodėl? Paklausom… Jau rytoj, spalio 3 dieną 19.00