PLAY

PLAY

Dėžė dėžutėj 2016

Dėžė dėžutėj

DĖŽĖ DĖŽUTĖJ // Kas antrą antradienį nuo 20 iki 22 val. // deze@startfm.lt

Experimental / IDM / Techno muzika kas antrą antradienį nuo 20 iki 22 valandos vakaro per Start FM bangas / http://www.startfm.lt/ / 94,2 FM Vilniuje

Dėžė dėžutėj Dėžė dėžutėj Dėžė dėžutėj

***

LAIDŲ ARCHYVAS 2016 m.

2016.12.13 Taip jau sutampa, kad gruodžio 13-osios dienos vakare kalbinsime eksperimentinės muzikos žurnalo “Secret Thirteen” įkūrėją – Justiną Mikulskį.

Secret Thirteen” tai tarptautinio masto pripažinimą turinti platforma , kurioje slepiasi visas lobynas idomiausių pokalbių tarp eksperimentinės muzikos kūrėjų, tuo pačiu eklektiški muzikiniai dariniai ir straipsniai iš aktualiausiu šios scenos įvykių.

Mum tai svarbus įvykis kalbinti šio judėjimo epicentrą ir smalsu sužinoti kas dedasi S13 galvoje: nuo I iki L .

INDUSTRIAL.

***

2016.11.15 Ūkanos rūkas skamba lyg dėžė dėžutėje. Lyg giliau negali būti, bet vistiek atrandi gylį, o tame gylyje nėra žemės centro, todėl ir ieškom kuo daugiau dalelių kas susietu mus su žemės centru.Tai kaip ir lyg amžina iliuzijos lygtis mūsų sąmonės dienoraščiuose. lygirlyg.

O šiaip ryt kalbėsime apie atjaunėjusį techno muzikos skleidėjų “HOOKED ON” bendruomenės ratą. Svečiuose pas mus amžinai jaunas ir didžiule patirties bagažą nešanti ant peties persona |-| Moon Disco . Taigi, su juo ir šnektelsime apie šios komandos įdarbį, muzikinės rūgšties ekvivalentus ir būsimo savaitgalio akcentą – SHLØMO.

***

2016.10.18 Šiandien pasiruošę klaidžioti per Ambient / Lo -Fi / Raw / Experimental muzikinio žanro paribius. Mes išprotėję nuo buitinio nuobodulio, todėl šio vakaro muzikinis fonas bus klaidinančiai ramus su įtampos skraiste.

***

2016.10.04 Naujojo sezono pradžia šiandien 20 h. vakare / Mūsų transliuojami garsai bus iš visiškai naujos studijos! Dovanosime įspūdžius iš Berlin Atonal ir Sirius VII festivalio, tuo pačiu priminsime kas jūsų lauks pastarąją savaitę, o renginių vertu jūsų dėmesio patikėkit – apstu / Raw / LO-FI / Ambient / Techno / raktažodžiai iš mūsų muzikinio fono /

***

2016.06.28 Šio sezono finalą vainikuoja šio vakaro laidos svečias – Ernestas Sadau. Pokalbis apie Digital Tsunami platformą, Berghaino kultą ir įgautas patirtys grojant įvairiausiose pasaulio kampeliuose: nuo Serbijos iki pačio Nepalo.

***

2016.06.15 Išskirtiniu atveju šįkart laida vyks ne antradienį kaip visada, o TREČIADIENĮ _ 20_ h. vakare.

Laidos svečias retai gimtoje žemėje apsilankantis atlikėjas Infektion, kuris neseniai A R T S leidybinėje kompanijoje išsileido vinilą, tai įvykis kuri reikia kalbėti garsiai. !

Jau trečiadienio vakare pažintis su šiuo prodiuseriu ir žinoma antroje laidos dalyje gyvas pačio Infektion pasirodymas

***

2016.06.07 Šiandienos vakaras Start FM studijoje bus paženklintas didingos sąvokos ugnimi. Pristatysime Revolution festival Techno sceną ir pakalbinsime viena iš šio festivalio plaftormos koardinatorių – Eduardo De Bucini. Po aiškaus dialogo kas laukia, keliausime toliau ir laidos antroje dalyje girdėsime gyvą Blackwing pasirodymą mūsų studijoje.

***

2016.05.31 Daugelis tų, kurie į elektroninę muziką įsiliejo pirmaisiais nepriklausomybės metais, sako, jog pirmosios elektroninės pažintys mezgėsi skambant hardcore. Šiandien ir vienas iš tų pirmųjų. Pirmą plokštelę jis gavo 1995-ais. Vienas pirmųjų tiek Vilniaus, tiek Lietuvos hardcore techno diskžokėjų –Dr.X-Ray. Turbūt trankiausias šio sezono svečias. Šiandien 20:00 per “Start FM” Radio / 94.2 MHz.

***

2016.05.24 Šiandien lygiai 20:00 valandą per “Start FM” Radio mūsų svečio kėdę užims Paulius Kilbauskas . Tuo pačiu priminsime apie Postcosmos V festivalio grožybes, kurios atsiskleis jau šį savaitgalį!

***

2016.05.17 Šiandienos laidos svečias – Shnare.sys. Tai – daugiasluoksnis projektas, kurio skambesys darkosi tarp drone / ambient / IDM muzikos klystkelių. Gili istorija, kuri formavosi dar Noxta klano laikais irSutemos.net gyvavimo epogėjumi. Taigi, pokalbis su garbingu svečiu jau 20:00 per “Start FM” Radio / 94,2 MHz

***

2016.05.03 Planas saulėtam antradieniui:

– Valanda rinktinės IDM selekcijos iš Ersha lūpų. Gyvai, tiesiai iš mūsų studijos.

– Valanda tamsesnių baritonų iš Šapokos lėkštės. Kaip visada kupinas jausmų.

***

2016.04.26 Šiandien laidoje pristatysime vietiniame fronte atsinaujinusi label‘ą –Electron Emitter . Kalbinsime šios platformos įkūrėjus ir bandysime perteikti šio label‘o kūriama muzikine liniją ir žinoma turėsite galimybe pirmieji išgirst kūrinius, kurie dar nėra pasiekiami viešoje erdvėje.


***

2016.04.20 Antradienį ! Naujai atgimęs ir ištroškęs..

Suicideoscope – visiškai šviežias kraujas Lietuvos elektroninės muzikos padangėje. Vis dėlto, manome, kad jis – vienas perspektyviausių.

Vilniuje, 2012-ųjų pabaigoje Dominyko Niauros užmegztas lėtinis procesas – kelionė laviruojant tarp psichodelijos ir raminamųjų. Visa kūryba tarsi savianalizės seansas, savojo „aš“ ištakų paieškos.

***

2016.04.12 Laidą pradėsime nuo muzikinių premjerų, kurio kaltininkais taps du projektai SoulSonic ir 101. Artimiausiu metu šie projektai išleis į dienos šviesą savo būsimus albumus ir busite pirmieji, kurie išgirsite naujus kūrinius iš šių albumų. Tai pat pakviesime apsilankyti Techno valso pokelyje, kuris vyks Balandžio 15 dienos vakare / Kultūros baras Kablys / Šokio dirigentai : HOOKED ON: trijulė _ Benua_ ir _ Pramoninio miesto vaikis su pankiška dvasia Cleric_
Ir laidos epicentru taps mūsų svečias – jaunasis prodiuseris Arnas Brazaitis, po kurio slepiasi du muzikiniai vardai – Antivist ir fomalhaut. Pakalbėsime apie jo kūrybinius tolius ir išpakuosime Arno dovaną klausytojams, kuri glūdi valandos trukmės muzikinėje dežutėje.

***

2016.03.29 Šio vakaro laidos svečias, muzikos apžvalgininkas – Domantas Razauskas. Jo muzikinių lobynų pateikimas Bernardinai.lt platformoje visada traukia dėmesį ir žavi inuityvus požiūris į elektroninės muzikos lauką. Visada gali ten atrasti, tai ko nesitiki.

Antrąją laidos valandą muzikiniais atradimais stebins nauja Lietuvos eksperimentinės muzikos organizacija Ghia, šį savaitgalį debiutuosianti Kaune, renginyje Nostalghia, menų svetainėje LARGO. Nauji vėjai Lietuvos tamsiosios elektronikos scenoje, kurie žada stebinti ne tik renginiais, bet ir doze įrašų į Lietuvos scenos istoriją.

***

2016.03.22 Laidoje Dėžė Dėžutėj lankysis ambient/dub techno muzikinių žanrų kūrėjas – Sraunus. Pakalbėsime apie atradimus, inspiracijos šaltinius ir miško garsų diapazono galią. O daug daugiau šį antradienį – – —– 20.h / Pasroviui palei minčių balas.

***

2016.03.15 Laidoje turėsime gausų svečių būrį, tai vietinių techno herojų komanda – HOOKED ON: ! Pakalbėsime apie šio judėjimo viziją, iškeltus šiu metų tikslus, bei paliesime muzikinių žanrų emigracijos tematiką. Muzika skambės iš saldžiai traškančiu vinilu ir laužysime stereotipus, jog techno muzika yra monotonijos kraitis.

***

2016.03.08 Šiandien, besiruošiant artėjančiam ARMAGEDDON DESCENDS IV festivaliui, kalbinsime du lietuvius, pasirodysiančius jame. Visada nuoširdus bei poetiškas Skeldos bei nuožmesnis Velemara. Du interviu su gabiais vietos atlikėjais bei dvi valandos aukštos kokybės, lietuviškos ambient/drone muzikos.

***

2016.03.01 Šiandien laidoje išgirsite:

– Interviu su ekstremaliausios elektroninės muzikos Lietuvos pogrindyje puoselėtojais Nekrokatarsis. Jų komandos nariai Laimis Juzeliūnas, Dainius Prakapavičius, Kamil Urbanowicz bei Terrorlt leidyklos galva, elektroninės Armageddon Descends Festival scenos kuratorius, Leonardas Marozas papasakos apie vieną išskirtiniausių metų renginių, naikinančiu ribas tarp triukšmo ir muzikos.

– Papasakosime apie artėjantį SIRIUS VI – svarbiausią mūsų renginių mekos Kultūros baras Kablys pusmečio renginį. Apžvalga ir pristatymas to, ko bus galima tikėtis festivalio metu, o ypač DAI // Didžiųjų Agregatų Inžinieriai kuruojamoje salėje. Juk atvyksta industrinio techno pažiba Ancient Methods bei vienas ryškiausių ir populiariausių nūdienos eksperimentinės muzikos projektų Damien Dubrovnik.

***

2016.02.23 Išsigydžius visas ligas, antradienį pas mus svečiuose – Mykolas Jarackas, dar žinomas savo sceniniais slapyvardžiais Body Cargo bei Hassokk. Kūrėjas papasakos apie ką tik išleistą split’ą su švedų industrinės muzikos žvaigžde Trepaneringsritualen, senstančią lietuvišką sceną ir ateities industrinės muzikas perspektyvas. Vienas iš nedaugelio šio žanro kūrėjų Lietuvoje jau rytoj.

 

***

2016.02.16 Lietuvai išėjus atostogų, panašų kelią nuo darbo radijuje pasirinko ir “Dėžės Dėžutėje” vedėjai: vienas ligos patale, o kitas darbe. Tačiau tai nebėda, kaip visada, kaip ir kiekvieną antradienį, svarbiausia – gera muzika. Dvi valandos muzikos tiesiai nuo laidos vedėjų šiandien nuo 20:00 per 94,2 MHz.

 

***

2016.02.09 Jau įpratome, jog Lietuvos scena bazuojasi Vilniuje. O kas vyksta Kaune? Šįkart ne apie tokio pavadinimo naujienų portalą, bet renginius, senąjį Kauno reivo malūnėlį, džiazo ritmiką ir talentų paiešką Kaune pasakos Kęstutis Lingys (aka Casta NKS). Vietinių herojų istorijos iš pirmų lūpų antradienį 20:00 per startfm.lt / 94,2 MHz.

***

2016.02.02 Šiandien 20 h / D.D / Reiveri, nepalįsk po ratais, nes bus techno / Pristatysime jaunojo prodiuserio / Antivist / kūrybos platformą. Kultūros baras Kablys pateikę Vasario mėnesio renginių žemėlapį, mes nutarėme šiandien perteikti šio žemėlapio muzikinius kontūrus / Bus triukšmo ir prakaito / Pabaigai : Tylos kuždesys iš Šapokos depresijos stalčiaus. /

 

***

2016.01.26 Šiandien mes nusiteikę tautiškai. Nuo 20:00 “Start FM” Radio eteryje kūriniai iš lietuviškų Surfaces, Sutemos.net, Cold Tear Records, Blikmuzik,Eternia Music bei Moontrix, Terrorlt, Autarkeia.org leidyklų bei nepriklausomų leidinių. Iššūkiai ir įrodymai jau už valandos!

 

***

2016.01.19 Ką klausyti? Dažnai klausia draugas ar draugė. Galima pasakyti keletą atlikėjų, o galima ir keletą leidyklų, pasižyminčių išskirtiniu leidybiniu skoniu, specifiniu atlikėjų ratu ar nekontekstiniais garsais. Šiandien “Start FM” Radio 20:00 Marius ir Šapoka apie muziką iš Blackest Ever Black, posh isolation, Ghost Box, Room40, Minimal Wave, Downwards Records, Galakthorrö ir kitų.

***

2016.01.12 ŠIANDIEN / 20 h. / pas mus svečiuose – Vaidotas Ambrozaitis, žmogus pasislėpęs už 100% Polyester / Sha: TRI :Ah/ VDTS ženklų bei vardų, artėjančių “Švytėjimų” šį savaitgalį organizatorius bei bene aktyviausias post-interneto muzikos kultūros skleidėjas Lietuvoje. Kas gi ta post-kultūra, ką Vaidas suka už pulto bei artėjantis festivalis Kultūros baras Kablys šį savaitgalį. Tiek, ir dar daugiau, išsiaiškinsime rytoj.