Dėžė dėžutėj

2018.02.27 Rytoj laidoje į svečio kėdę atsisės abstrakčiu garsų improvizacijos meistras – Arūnas Perliokas. Jis yra paslaptingos „Kaunas ZOO“ judėjimo narys, bei šiuo metu sėkmingai vysto „KOJOS SOPA“muzikinį projektą, kuris neseniai paskelbė savo albumą – ORGANIHUM | Pasiklausyti galite – ČIA – |

Pokalbis su Arūnu, kurio muzikinė patirtis driekiasi nuo jazz’o iki psichodelinės lo-fi muzikos garsų improvizacijų jau antradienį 20 valandą per START FM bangas.

***

2018.02.13 Ateinančios laidos svečias: Andrius Čižauskas a.k.a DNA.

Naujas, bet daug žadantis elektroninės muzikos scenos atlikėjas save orientuojantis į LIVE pasirodymus bei kuriantis savo muziką. Andrius taip pat su kolega Ryčiu Kančiu pradėjo organizuoti vieną renginių seriją pavadinimu:Electronic Lab, su kuria jie skatina nepamiršti kokybiškos elektroninės muzikos Alytuje.

Apie vaikino muziką ir jo idėjas išsiklausinėsime jau antradienį ir taip pat DNA atliks gyvą pasirodymą eterio metu.

***

2018.01.30 Po daugiau negu mėnesio trukmės pertraukos grįžtame į Start FM Radio eterį ir iškart pristatome, jog ateinančios laidos svečias bus Motiejus Ramašauskas | Motas. Tai talentingas atlikėjas, kuris savo analoginių sintezatorių ir skaitmeninių garsynų skambesiais skatina mėgautis jo kūryba. Ir kas dar svarbu, kad tai yra muzikos žurnalistas, rašantis straipsnius Ore.lt ir Music Export Fund MXF tinklalapiuose ir dėl to pokalbis laukia dar įdomesnis, nes aprėpsime ir žurnalistikos tematiką elektroninės muzikos scenoje.
Visas veiksmas prasidės antradienį lygiai 20.00 valandą per Start FM Radio bangas!

***

2017.12.13 Artimiausia mūsų laida bus paskutinė šiais metais ir norime ją nuspalvinti nūdienos spalvomis, kurios suteikia impulsui apmąstymams prieš didžiąsias šventes.
Mūsų laidos herojai – Hassokk ir Paulius Dzedulionis kurie nusiteikę artimiau mus supažindinti su artėjančiu Dystopia renginiu ir pasinaudosime proga padiskutuoti apie nerimos būseną ekstremalios muzikos kultūroje.

***

2017.11.28 Artimiausios laidos svečias – Clicklounge ! Tai didžiai išprusęs įvairiuose elektroninės muzikos žanrų rėmuose selektorius, kuris savo grojimais gali nustebinti kiekvieną smalsu ir atradimų nebijanti klausytoją.
Nekantraujame su juo pakalbėti apie dabartinę Opium club veiklą, bei išgirsti įspūdžius iš neseniai įvykusios kelionės po Europą, kurioje jis aplankė žinomas radijo stotis kaip Operator ir Red Light Radio.

***

2017.11.14 Rimti reikalai, rimti žmonės. Ateinančios laidos svečias – Gytis Dubauskas | Interiors . Su juo aptarsime apie Kablys + Club šio sezono aktualijas ir žinoma plačiau atskleisime Labirintas vieno nakties visą schemą, kad būtų sunkiau (ne)pasiklysti.

***

2017.10.24 Pastaruoju metu ieškodami savo laidos muzikinį indentitetą itin retai akcentuojame klubine šokių muziką, esame labiau linkę pasinerti į eksperimentinės muzikos lauką. Šįkart darysime įšimti ir į rytojaus laidą pasikvietėme talentinga juodadarbį – Alex Krell. Šis prodiuseris gali didžiuotis savo visiškai neseniai išleistu EP’u Parallel Seduction, kuris įsikūnijo į vinylo formatą, dėka “Sodai”muzikinės leidyklos palaiminimu. Saliut !

Tikimės, jog mūsų pokalbis su Aleksu inspiruos kitus jaunuosius prodiuseris siekti kūrybinių tolių, nebijant sunkaus darbo, bei jo patarimais padės suvokt savo klaidas arba jų nekartoti. Irr pabaigai Alex Krell yra paruošęs muzikine staigmena, bet mes ją atskleisime laidos metu, taigi įsijunkite  Antradienį 20 valandą per Start FM bangas.

***

2017.05.23 Laidos svečias – Nerijus Damaševičius, kitaip dar žinomas kaip SHN pseudonimu, su juo pakalbėjome apie artėjanti šių metų Sūpynės festivalį. Sužinosite kokie laukia pokyčiai, bei naujovės ir kodėl šiais metais festivalis tampa mažesnis, nei lyginant prieš du metus įvykusi festivalį.

***

2017.05.02 Vis pavasarėjančio antradienio vakaro fone kviesime artimiau susipažinti su atlikėju – Girių Dvasios.

Sužinosite visas detales, kas susiję su jo nauju albumu ” Tyla” ir nagrinėsime tematikas, kurios leis suvokti Girių Dvasios supratimą apie miesto ir gamtos santykių simbiozę.

Muzikiniai dvilypiai kontūrai lygiai 20 valandą per Start FM bangas.

***

2017.04. 18 Laidos svečias, vinilinių plokštelių kolekcininkas ir Yaga Gathering festivalio Chill Out scenos kuratorius – Quartz. Pokalbis vystėsi nuo įspūdžių gyvenant Berlyne ir iki pokyčių. kurie nusimato Yagos Gathering festivalyje.
Laidos antra dalis jau buvo kuriama Quartz įtaka, jis sugrojo selekcija iš savo sukauptu vinilinių plokštelių.

***

2017.04.04 Pavargę nuo butinės išminties _ laikas pozityviai  agresijai.

Šiandien laidoje svečiuosis ekstremalios muzikos puoselėtojai –  “Nekrotarsis”  vyrukai, kurie pristatys jų organizuojama penktąjį ” Armageddon Descends” festivalį.

Tuo pačiu pakalbėsime apie šios muzikinės kultūros būseną, filosofiją ir su kokiomis susidūria kontraversijomis socialiniame gyvenime.

***

2017.03.07 Šiandien laida bus įvairi ir savotiškai kontrastinga savo garsais ir istorijomis.
Pristatysime paskutinį Sirius X festivalį ir vėliau kviesime susipažinti su seniai girdėtu selektoriumi Emanuelis Ryklys, kuris laidos antroje dalyje savo muzikine selekcija kurs jaukaus vakaro ritualą prie radijo imtuvų.

***

2017.02.21 Klausytojau! TU gali tai praleisti ir praleisk, jei tau įdomu. Daryk atvirkščiai ir būk neįdomus.

Mūsų rytojaus laidos svečias bus Žilvinas Noruišis, kuris pasidalinsi savo patirtimį ir aštraus proto burtais išsakys savo įžvalgas apie naktinio gyvenimo rinkos ypatumus.

Apie tai  jau Antradienį aštuntą valandą vakare.

***

2017.01.10 Šio vakaro laidos svečias – Grad_U !

Dub Techno muzikinio žanro mylėtojams puikiai žinomas vardas, kuris tvirtai  stato atmosferinių garsų tiltus tarp gamtos motyvų ir betoninių liekanų, išlikusių po (pseudo)egzistencinių pagirių.

Kalbėsime apie jo kuruojamas leidybines kompanijas  Redscale ir Greyscale,  tuo pačiu domėsimes apie tai, kas yra maloniau, ar grot iš vinilų, ar atlikti gyvą pasirodymą su savo garsų mašinomis ir t.t

Mes šįvakar būsim kaip niekad smalsus, reikia naudotis proga, kai ateina toks maestro kaip Grad_U


***

2016.12.13 Taip jau sutampa, kad gruodžio 13-osios dienos vakare kalbinsime  eksperimentinės muzikos žurnalo “Secret Thirteen” įkūrėją – Justiną Mikulskį.

Secret Thirteen” tai  tarptautinio masto pripažinimą turinti platforma , kurioje slepiasi visas lobynas idomiausių pokalbių tarp eksperimentinės muzikos kūrėjų, tuo pačiu eklektiški muzikiniai dariniai ir straipsniai iš aktualiausiu šios scenos įvykių.

Mum tai svarbus įvykis kalbinti šio judėjimo epicentrą ir smalsu sužinoti kas dedasi S13 galvoje: nuo I iki L .

INDUSTRIAL.

***

2016.11.15 Ūkanos rūkas skamba lyg dėžė dėžutėje. Lyg giliau negali būti, bet vistiek atrandi gylį, o tame gylyje nėra žemės centro, todėl ir ieškom kuo daugiau dalelių kas susietu mus su  žemės centru.Tai kaip ir lyg amžina iliuzijos lygtis mūsų sąmonės dienoraščiuose. lygirlyg.

O šiaip ryt kalbėsime apie atjaunėjusį techno muzikos skleidėjų “HOOKED ON” bendruomenės ratą. Svečiuose pas mus amžinai jaunas ir didžiule patirties bagažą nešanti ant peties persona |-| Moon Disco . Taigi, su juo ir šnektelsime apie šios komandos įdarbį, muzikinės rūgšties ekvivalentus ir būsimo savaitgalio akcentą – SHLØMO.

***

2016.10.18 Šiandien pasiruošę klaidžioti per Ambient / Lo -Fi / Raw / Experimental muzikinio žanro paribius. Mes išprotėję nuo buitinio nuobodulio, todėl šio vakaro muzikinis fonas bus klaidinančiai ramus su įtampos skraiste.

***

2016.10.04 Naujojo sezono pradžia šiandien 20 h. vakare / Mūsų  transliuojami garsai bus iš visiškai naujos studijos! Dovanosime įspūdžius iš Berlin Atonal ir Sirius VII festivalio, tuo pačiu priminsime kas jūsų lauks pastarąją savaitę, o renginių vertu jūsų dėmesio patikėkit – apstu / Raw / LO-FI / Ambient / Techno / raktažodžiai iš mūsų muzikinio fono /

***

2016.06.28 Šio sezono finalą vainikuoja šio vakaro laidos svečias – Ernestas Sadau. Pokalbis apie Digital Tsunami platformą, Berghaino kultą ir įgautas patirtys grojant įvairiausiose pasaulio kampeliuose: nuo Serbijos iki pačio Nepalo.

***

2016.06.15 Išskirtiniu atveju šįkart laida vyks ne antradienį kaip visada, o TREČIADIENĮ _ 20_ h. vakare.

Laidos svečias retai gimtoje žemėje apsilankantis atlikėjas Infektion, kuris neseniai A R T S leidybinėje kompanijoje išsileido vinilą, tai įvykis kuri reikia kalbėti garsiai. !

Jau trečiadienio vakare pažintis su šiuo prodiuseriu ir žinoma antroje laidos dalyje gyvas pačio  Infektion pasirodymas

***

2016.06.07 Šiandienos vakaras Start FM studijoje bus paženklintas didingos sąvokos ugnimi. Pristatysime Revolution festival Techno sceną ir  pakalbinsime viena iš šio  festivalio plaftormos koardinatorių – Eduardo De Bucini. Po aiškaus dialogo kas laukia, keliausime toliau ir laidos antroje  dalyje girdėsime gyvą  Blackwing pasirodymą mūsų studijoje.

***

2016.05.31 Daugelis tų, kurie į elektroninę muziką įsiliejo pirmaisiais nepriklausomybės metais, sako, jog pirmosios elektroninės pažintys mezgėsi skambant hardcore. Šiandien ir vienas iš tų pirmųjų. Pirmą plokštelę jis gavo 1995-ais. Vienas pirmųjų tiek Vilniaus, tiek Lietuvos hardcore techno diskžokėjų –Dr.X-Ray. Turbūt trankiausias šio sezono svečias. Šiandien 20:00 per “Start FM” Radio / 94.2 MHz.

***

2016.05.24 Šiandien lygiai 20:00 valandą per “Start FM” Radio mūsų svečio kėdę užims Paulius Kilbauskas . Tuo pačiu priminsime apie Postcosmos V festivalio grožybes, kurios atsiskleis jau šį savaitgalį!

***

2016.05.17 Šiandienos  laidos svečias – Shnare.sys. Tai – daugiasluoksnis projektas, kurio skambesys darkosi tarp drone / ambient / IDM muzikos klystkelių. Gili istorija, kuri formavosi dar Noxta klano laikais irSutemos.net gyvavimo epogėjumi. Taigi, pokalbis su garbingu svečiu jau 20:00 per “Start FM” Radio / 94,2 MHz

***

2016.05.03 Planas saulėtam antradieniui:

– Valanda rinktinės IDM selekcijos iš Ersha lūpų. Gyvai, tiesiai iš mūsų studijos.

– Valanda tamsesnių baritonų iš Šapokos lėkštės. Kaip visada kupinas jausmų.

***

2016.04.26 Šiandien laidoje pristatysime vietiniame fronte atsinaujinusi label‘ą –Electron Emitter . Kalbinsime šios platformos įkūrėjus ir bandysime perteikti šio label‘o kūriama muzikine liniją ir žinoma turėsite galimybe pirmieji išgirst kūrinius, kurie dar nėra pasiekiami viešoje erdvėje.


***

2016.04.20 Antradienį ! Naujai atgimęs ir ištroškęs..

Suicideoscope – visiškai šviežias kraujas Lietuvos elektroninės muzikos padangėje. Vis dėlto, manome, kad jis – vienas perspektyviausių.

Vilniuje, 2012-ųjų pabaigoje Dominyko Niauros užmegztas lėtinis procesas – kelionė laviruojant tarp psichodelijos ir raminamųjų. Visa kūryba tarsi savianalizės seansas, savojo „aš“ ištakų paieškos.

***

2016.04.12 Laidą pradėsime nuo muzikinių premjerų, kurio kaltininkais taps du projektai SoulSonic​ ir 101. Artimiausiu metu šie projektai išleis į dienos šviesą savo būsimus albumus ir busite pirmieji, kurie išgirsite naujus kūrinius iš šių albumų. Tai pat pakviesime apsilankyti Techno valso pokelyje, kuris vyks Balandžio 15 dienos vakare / Kultūros baras Kablys​ / Šokio dirigentai : HOOKED ON:​ trijulė _ Benua_ ir _ Pramoninio miesto vaikis su pankiška dvasia Cleric​_
Ir laidos epicentru taps mūsų svečias – jaunasis prodiuseris Arnas Brazaitis, po kurio slepiasi du muzikiniai vardai – Antivist ir fomalhaut​. Pakalbėsime apie jo kūrybinius tolius ir išpakuosime Arno dovaną klausytojams, kuri glūdi valandos trukmės muzikinėje dežutėje.

***

2016.03.29 Šio vakaro  laidos svečias,  muzikos apžvalgininkas – Domantas Razauskas. Jo muzikinių lobynų pateikimas Bernardinai.lt platformoje visada traukia dėmesį ir žavi inuityvus požiūris į elektroninės muzikos lauką. Visada gali ten atrasti, tai ko nesitiki.

Antrąją laidos valandą muzikiniais atradimais stebins nauja Lietuvos eksperimentinės muzikos organizacija Ghia, šį savaitgalį debiutuosianti Kaune, renginyje Nostalghia, menų svetainėje LARGO. Nauji vėjai Lietuvos tamsiosios elektronikos scenoje, kurie žada stebinti ne tik renginiais, bet ir doze įrašų į Lietuvos scenos istoriją.

***

2016.03.22 Laidoje Dėžė Dėžutėj lankysis ambient/dub techno muzikinių žanrų kūrėjas – Sraunus. Pakalbėsime apie atradimus, inspiracijos šaltinius ir miško garsų diapazono galią. O daug daugiau  šį antradienį – – —–  20.h / Pasroviui palei minčių balas.

***

2016.03.15 Laidoje turėsime gausų svečių būrį, tai vietinių techno herojų komanda  –  HOOKED ON: ! Pakalbėsime apie šio judėjimo viziją, iškeltus šiu metų tikslus, bei paliesime muzikinių žanrų emigracijos tematiką. Muzika skambės iš saldžiai traškančiu vinilu ir laužysime stereotipus, jog techno muzika yra monotonijos kraitis.

***

2016.03.08 Šiandien, besiruošiant artėjančiam ARMAGEDDON DESCENDS IV festivaliui, kalbinsime du lietuvius, pasirodysiančius jame. Visada nuoširdus bei poetiškas Skeldos bei nuožmesnis Velemara. Du interviu su gabiais vietos atlikėjais bei dvi valandos aukštos kokybės, lietuviškos ambient/drone muzikos.

***

2016.03.01 Šiandien  laidoje išgirsite:

– Interviu su ekstremaliausios elektroninės muzikos Lietuvos pogrindyje puoselėtojais Nekrokatarsis. Jų komandos nariai Laimis Juzeliūnas, Dainius Prakapavičius, Kamil Urbanowicz bei Terrorlt leidyklos galva, elektroninės Armageddon Descends Festival scenos kuratorius, Leonardas Marozas papasakos apie vieną išskirtiniausių metų renginių, naikinančiu ribas tarp triukšmo ir muzikos.

– Papasakosime apie artėjantį SIRIUS VI – svarbiausią mūsų renginių mekos Kultūros baras Kablys pusmečio renginį. Apžvalga ir pristatymas to, ko bus galima tikėtis festivalio metu, o ypač DAI // Didžiųjų Agregatų Inžinieriai kuruojamoje salėje. Juk atvyksta industrinio techno pažiba Ancient Methods bei vienas ryškiausių ir populiariausių nūdienos eksperimentinės muzikos projektų Damien Dubrovnik.

***

2016.02.23 Išsigydžius visas ligas, antradienį  pas mus svečiuose – Mykolas Jarackas, dar žinomas savo sceniniais slapyvardžiais Body Cargo bei Hassokk. Kūrėjas papasakos apie ką tik išleistą split’ą su švedų industrinės muzikos žvaigžde Trepaneringsritualen, senstančią lietuvišką sceną ir ateities industrinės muzikas perspektyvas. Vienas iš nedaugelio šio žanro kūrėjų Lietuvoje jau rytoj.

 

***

2016.02.16 Lietuvai išėjus atostogų, panašų kelią nuo darbo radijuje pasirinko ir “Dėžės Dėžutėje” vedėjai: vienas ligos patale, o kitas darbe. Tačiau tai nebėda, kaip visada, kaip ir kiekvieną antradienį, svarbiausia – gera muzika. Dvi valandos muzikos tiesiai nuo laidos vedėjų šiandien nuo 20:00 per 94,2 MHz.

 

***

2016.02.09 Jau įpratome, jog Lietuvos scena bazuojasi Vilniuje. O kas vyksta Kaune? Šįkart ne apie tokio pavadinimo naujienų portalą, bet renginius, senąjį Kauno reivo malūnėlį, džiazo ritmiką ir talentų paiešką Kaune pasakos Kęstutis Lingys (aka Casta NKS). Vietinių herojų istorijos iš pirmų lūpų antradienį 20:00 per startfm.lt / 94,2 MHz.

***

2016.02.02 Šiandien 20 h / D.D / Reiveri, nepalįsk po ratais, nes bus techno / Pristatysime jaunojo prodiuserio / Antivist / kūrybos platformą. Kultūros baras Kablys pateikę Vasario mėnesio renginių žemėlapį, mes nutarėme šiandien perteikti šio žemėlapio muzikinius kontūrus / Bus triukšmo ir prakaito / Pabaigai : Tylos kuždesys iš Šapokos depresijos stalčiaus. /

 

***

2016.01.26 Šiandien mes nusiteikę tautiškai. Nuo 20:00 “Start FM” Radio eteryje kūriniai iš lietuviškų Surfaces, Sutemos.net, Cold Tear Records, Blikmuzik,Eternia Music bei Moontrix, Terrorlt, Autarkeia.org leidyklų bei nepriklausomų leidinių. Iššūkiai ir įrodymai jau už valandos!

 

***

2016.01.19 Ką klausyti? Dažnai klausia draugas ar draugė. Galima pasakyti keletą atlikėjų, o galima ir keletą leidyklų, pasižyminčių išskirtiniu leidybiniu skoniu, specifiniu atlikėjų ratu ar nekontekstiniais garsais. Šiandien “Start FM” Radio 20:00 Marius ir Šapoka apie muziką iš Blackest Ever Black, posh isolation, Ghost Box, Room40, Minimal WaveDownwards Records, Galakthorrö ir kitų.

***

2016.01.12 ŠIANDIEN / 20 h. /  pas mus svečiuose – Vaidotas Ambrozaitis, žmogus pasislėpęs už 100% Polyester / Sha: TRI :Ah/ VDTS ženklų bei vardų, artėjančių “Švytėjimų” šį savaitgalį organizatorius bei bene aktyviausias post-interneto muzikos kultūros skleidėjas Lietuvoje. Kas gi ta post-kultūra, ką Vaidas suka už pulto bei artėjantis festivalis Kultūros baras Kablys šį savaitgalį. Tiek, ir dar daugiau, išsiaiškinsime rytoj.