PLAY

PLAY

Bilietų nėra 2016

Bilietų nėra

BILIETŲ NĖRA // Sekmadieniais nuo 22 iki 23 val. // bilietai@startfm.lt

Radijo teatro ir literatūros skaitymų laida.

Bilietų nėra Bilietų nėra

***

LAIDŲ ARCHYVAS 2016 m.

2016.12.18 Po plaukelį, po kaulelį – Laukinė Moteris sugrįžta. Ji grįžta per sapnus, per vos perpus tesuvoktus ir miglotai teprisimenamus įvykius. Ji grįžta per pasakas ir legendas. Taigi klausykimės sielos ausimis.

Šį vakarą 22.00 “Start FM” eteryje – paskutinė “Bilietų nėra” laida. Gyvu eteriu trečiąjį sezoną užbaigs režisierė Julija Šatkauskaitė.

***

2016.12.11 Audio spektaklis pagal Christiano Krachto romaną “1979”.

***

2016.12.04 Literatūros skaitymai Julio Cortazaro knygos “Kronopų ir garsenybių istorijos” motyvais. Skaito aktoriai Simonas Dovidauskas ir Marija Petravičiūtė. Garso režisierius Raimundas Paulauskas.

***

2016.11.27 Vieną vakarą Antonui baisiai įsiskaudėjo galvą. Baisiai.

Ne dėl to, kad vairuojant ūberį keleiviai dažnai būna tylūs ir savo tyla palydi Antono bandomas užgriebti temas apie rinkimus, p*derus, nesubrendusį padūkėlį socialinį draudimą, ar jo sesę – baltą varną – sveikatos apsaugą. Šios temos Antonui dabar labai svarbios – tuoj gims jo antras sūnus, žmonos siuvykla rajone greitai dekoruosis langus medinėm lentom, nes kaiminystėj atsidaro kita, vokiška siuvykla – žmonės kalba, kad ten pigiau.
Antonas pats kals langus. Antonas viską daro pats. Gal dėl to ir įsiskaudėjo taip baisiai galvą aną vakarą, kad net reikėjo skambint Sigiui.
Sigis geras draugas, Antono ir visos apskrities. Sigis buvo išvažiavęs į Rytus. Iš ten grįžo pasikeitęs – dabar mažiau mojuoja kumščiais ir rusiškais-gal-net-neegzistuojančiais gatvės žodyno papildymais. Sigis dalinasi žiniomis apie kvėpavimą ir ”kaip gera kvėpuoti”. Kvėpavimas – nauja Sigio aistra. Įvairios žolės irgi Sigio aistra. Chemija irgi.
Tą vakarą Antonas paprašė Sigio ”ko nors, kad tą bl*t skausmą nuimtų”.
Sigis sako: ”Įkvėpk, Antonai, ir siųsk baltą šviesą, ten, kur skauda”.
Paskui dar davė tabletę ir pabrėžė: “Natūrprodukt”.
O tada Antonas parėjo namo ir pabudo iš sapno.
Dabar jam atrodo, kad gyvena jis rajone panašiam į trapeciją, žmonės aplink – trikampiukai arba apversti trikampiukai. Keliaut jie mėgstą cilindruose ant apskritimų, o gyvena – stačiakampiuose gretasieniuose.
“Ne, bl*t, mūltikas kažkoks”,- galvoja Antonas nubudęs ir negali patikėt, ar sapnuoja, ar kvėpuoja?

Ar sapnuoja Antonas, ar kvėpuoja? Nubudęs Matematinėse Figūrose.

Nubudusio žmogaus įžvalgos elektroninėj aplinkoj šį sekmadienį, 22 val. StartFM eteryje. Režisierius- Paulius Markevičius.

Laidą dalinai finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

***

2016.11.20 Šiandien 22:00 valandą – istorija apie brendimą bei pirmąsias patirtis Sauliaus Šaltenio apysakos “Riešutų duona” motyvais.

Aktoriai: .Paulius Markevičius, Julija Šatkauskaitė, Milda Noreikaitė, Marija Petravičiūtė, Simonas Dovidauskas, Vygandas Vadeiša. Skaitymo režisierius – Gytis Kapsevičius. Garso režisierius: Raimundas Paulauskas.

Laidą dalinai finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

***

2016.11.13 Audio spektaklis “Sapnavimo menas”, remiantis Carloso Castanedos romanais “Sapnavimo menas” ir “Aktyvioji begalybės pusė”, Gražinos Gudaitės knyga “Asmenybės transformacija sapnuose, pasakose, mituose”, taip pat Alano Wattso bei Dainiaus Razausko paskaitomis bei dokumentiniais sapnų pasakojimais. Režisierė – Julija Šatkauskaitė. Garso revizorius – Raimundas Paulauskas.

***

2016.11.06 Rusų autoriaus Daniil Charms tekstus skaito Paulius Markevičius. Muzika – Katarsis4.

***

2016.10.23 Audio spektaklis pagal Robert Schneider romaną “Miego brolis”. Režisierė – Julija Šatkauskaitė. Garso režisierius – Raimundas Paulauskas. Vaidmenis kuria Paulius Markevičius, Simonas Dovidauskas, Vygandas Vadeiša ir Julija Šatkauskaitė.

***

2016.10.16 Keturi audio spektakliai, sukurti jaunų menininkų, eksperimentuojančių su radijo teatro žanru bei garso menu. “Bangos” (rež. Adomas Koreniukas ir Mantas Meškerys), “Duona” (rež. Saulius Kovalskas), “Pasakyk man “A” (rež. Raminta Verseckaitė ir Dovilė Berlinskaitė) ir “Akivaras” (rež. Julija Šatkauskaitė).

***

2016.10.09 Šį vakarą – meksikiečių tautos dvasia spektaklyje pagal Juan Rulgo romaną “Pedras Paramas”.

Režisierius – Paulius Markevičius. Garso režisierius – Raimundas Paulauskas. Vaidmenis kuria Simonas Dovidauskas, Pijus Ganusauskas, Julija Šatkauskaitė, Milda Noreikaitė, Paulius Markevičius ir Vygandas Vadeiša.

***

2016.10.02 Šį vakarą, 22.00, kviečiame klausytis antrosios audio spektaklio pagal Miroland Pavič romaną “Antrasis kūnas” dalies.

Spektaklio režisierė – Julija Šatkauskaitė. Garso režisierius – Raimundas Paulauskas. Vaidmenis kuria Simonas Dovidauskas, Laurynas Jurgelis, Pijus Ganusauskas, Eglė Valadkevičiūtė, Julija Šatkauskaitė, Šarūnas Zenkevičius, Vygandas Vadeiša, Marija Petravičiūtė ir Severina Špakovska.

***

2016.09.25 “Man gyvam esant, mano kūnas savo mažytę, baikščią sielą laikė uždaręs savyje tarsi kalinį. Dabar viskas pasikeitė ir apsivertė aukštyn kojoms. Kad ir kas aš dabar būčiau, kad ir kur būčiau, manyje įvyko siaubinga permaina, mano laikas išsivertė išvirkščiai tarsi rankovė. Mano pomirtinė energija, mano mažytis antrasis kūnas dabar buvo linksmas, jaunas ir laimingas keliavo po savo didžiulę žvaigždėtą sielą tarsi po visatą, ieškodamas ten laiko lašų ir vandens lašų. Jam reikėjo auksinės laiko ir amžinybės sankirtos, todėl jis troško gurkšnio Dievo Motinos ašarų, kad pamaitintų savo naująjį “dabar”.”

Jau šį sekmadienį kartu su Milorad Pavič leisimės į metafizinio detektyvo “Antrasis kūnas” klystkelius, kur riba tarp gyvenimo ir mirties nusitrina ir įsuka įvairių laikotarpių herojus į žaismingą transendencijos pažinimo žaidimą.
Spektaklio režisierė – Julija Šatkauskaitė. Garso režisierius – Raimundas Paulauskas. Vaidmenis kuria Simonas Dovidauskas, Laurynas Jurgelis, Pijus Ganusauskas, Eglė Valadkevičiūtė, Julija Šatkauskaitė, Šarūnas Zenkevičius, Vygandas Vadeiša, Marija Petravičiūtė ir Severina Špakovska.

Pirmą spektaklio dalį klausykitės 22.00 StartFM eteryje.

***

2016.09.18 Kantriausio pasaulio žmogaus patarimas, vaistai nuo vienatvės, profesionalių burtininkų vargai ir baimės, įtartinas angelas, mylimosios užduotis, pasimatymas su Venera, keisti mainai tarp apčiuopiamo ir neapčiuopiamo, vaikystė ant šaldytuvo ir įnirtingi skutimosi seansai – Izraelio rašytojo Etgaro Kereto pasakojimuose ribos tarp realaus ir siurrealaus pasaulio išnyksta ir skaitytojas palengva vedamas prie netikėtos atomazgos. Visa tai – jau šį sekmadienį, 22.00, laidoje „Bilietų nėra“. Istorijas iš apsakymų rinkinio „Ilgintis Kisindžerio“ skaito aktoriai Milda Noreikaitė ir Vygandas Vadeiša. Garso režisierius – Raimundas Paulauskas. Skaitymo režisierius – Gytis Kapsevičius.

***

2016.09.11 Audio teatro laida “Bilietų nėra” sugrįžta į StartFM eterį! Trečiajame sezone paruošime 14 audio spektaklių tema “Ribos”. Pirmasis sukurtas pagal G. Orwell romantą “1984” jau ryt – 22.00!

-Neįmanoma sukurti civilizacijos ant baimės, neapykantos ir žiaurumo pamatų. Ji neišsilaikys.
-Kodėl?
-Ji bus negyvybinga. Suirs. Pati save nužudys.
-Niekai. Jūs esate įsitikinęs, kad neapykanta labiau sekina negu meilė. Kodėl taip turėtų būti? jeigu ir būtų, kas nuo to pasiekistų? Sakykim, mes net norime greičiau išsekti. Sakykim, mes taip pagreitinsime žmogaus gyvenimo tempą, kad jis trisdešimties metų pasensta. Kas nuo to pasikeis? Argi jūs negalit suprasti, kad individo mirtis tai ne mirtis? Partija nemirtinga.

Režisierė – Julija Šatkauskaitė
Garso režisierius – Raimundas Paulauskas
Vaidina: Milda Noreikaitė, Simonas Dovidauskas, Paulius Markevičius ir Šarūnas Zenkevičius.

***

LAIDŲ ARCHYVAS 2015 m.