Bilietų nėra

2017.11.12 Sekmadienį pakviesime į poetinę ir muzikinę kelionę po dviejų poezijos mohikanų, giliausių ir labiausiai “atbudusių” poetų Rimvydo Stankevičiaus ir Donaldo Kajoko vidinius pasaulius. Keliauti po šiuos pasaulius mums padės džiazo ir šiuolaikinės muzikos atlikėjas, būgnininkas Domantas Razmus bei aktorius Ignas Gužauskas.

Šiai laidai specialiai parašytas džiazo, šiuolaikines muzikos ir poezijos sintezės kūrinys nuneš Ten, kur jau buvote, Ten, kur norite grįšti, nors visi ženklai prašo Būti Čia. Mes visi ilgimės Tos vietos. Mes visi kažko ilgimės. Jau nuo senų šamaniškų laikų būgno ritmas ir žodžio rimas pynėsi ir budino žmogų. Tad te nuneša Jus Ten , kur girdisi tie garsai ir prašo(si) “pabusti”, (pa)Būti Čia.

***

2017.11.05 Vėlyvą rudens sezoną pradedanti radijo teatro laida Bilietų nėra“ pristato Fistono Mwanzos Mujilos „Klubą „Tram 83“.

Kam literatūra pragare? Susirietęs, stengdamasis apsaugoti šonkaulius nuo etatinių klubo „Tram 83“ lankytojų spyrių Liusjenas galvojo apie pragaro sąvoką. „Jie prarado kauptuko ir žvejybos kabliuko kultūrą, ką gi įsimes į burną, kai žemė su savo variu ir deimantais jų išsižadės… Žaibo blyksniai pasirašo ties mitais, ilgą laiką saistytais su geležinkeliais, kurie persekioja pažeidžiamiausią vaizduotės sritį, troškimą kitą savęs dalį regėti žlugusią“ – Liusjeno mintys dėliojosi lengvai, skausmas ir purvas burnoje atvėrė jam naują įkvėpimų klodą.

Režisierė – Julija Šatkauskaitė. Atlikėjai – Gediminas Rimeika ir J. Šatkauskaitė. Garso režisierius – Raimundas Paulauskas.

***

2017.06.05 “Lopšinė būsimam poetui: mik užmik, akeles pamirkyk į juodą košmarų rašalą,” – rašo “Adatų” autorius Dainius Gintalas.

Kol jo plunksna badosi paradoksaliomis grožio ir bjaurumo plonybėmis, “Bilietų Nėra” kūrėjai ruošia ritmų ir garso atmosferų kokteilį ir paskutinį pavasario sekmadienį skiria gyvam, neapdorotam poeto stiliui.

***

2017.05.21 Audio spektaklis pagal M. Meterlinko karo tragediją ,,Gyvenimo druska”. Vaidmenis kuria: Milda Noreikaitė, Simonas Dovydauskas, Vygandas Vadeiša ir Paulius Markevičius. Chorų autorė ir režisierė: Justina Burškaitytė. Garso režisierius: Raimundas Paulauskas. Spektaklio režisierius: Saulius Kovalskas.

***

2017.05.14 Gyventi mieste, patogiuose, šiltuose kambariuose, saugioje gražių daiktų apsupty, su kokteiliuku rankoje ir šilkiniu chalatėliu… Tikėti, kad esi doras, nuoširdus, geras žmogus.
Visa tai taip lengva, kol ne toks tobulas pasaulis neįsiveržia į akiratį. Bet kas jei skurdas, gėda ir skausmas įsiveržtų į sąmonę ir pastoviai zystų, tarsi neišvaikoma musė? Ar nekiltų noras tą musę pritrėkšti?
Komiškai ir skaudžiai Daivos Čepauskaitės dramaturginis talentas atskeidžia taip lengvai atpažįstamą atskirtį tarp tų kas gatvėje ir tų, kas gali džiaugtis saugumu ir patogumais. Radijo spektaklis “Musė” nėra rimtas ar socialinis teatras. Tai  – eksperimentas kaip arti galime prisileisti vaidmenį, kurio niekad nenorėtume gauti realiame gyvenime.

Šiandien, 22.oo StartFM eteryje: 94.2Mhz Vilniuje ir www.startfm.lt

Radijo spektaklio pagal Daivos Čepauskaitės pjesę “Musė” režisierė – Julija Šatkauskaitė. Garso režisierius – Raimundas Paulauskas. Vaidmenis kuria Indrė Liutkevičiūtė, Milda Noreikaitė, Julija Šatkauskaitė ir Vygandas Vadeiša.

***

2017.05.07 “Mūsų tautos genuose yra kažkokia nepaaiškinama uniformizacija – man tai nepatinka”,- Dorota Maslowska.

Rašytojai vis rašydavo apie tai, nuo ko kentėdavo. Nuo caro valdžios, nuo kapitalizmas, vokiečių komunos, cenzūros. Dorota Maslowska ištraukia vos ne politinio realizmo peilį – pasižiūrėkit, kokia ta realybė iš tikrųjų.

Tikras paminklas pigius baltus miltelius daugiabučio laiptinėse šniaukiančiai kartai… ir jų merginoms.

Audio spektaklis pagal D. Maslowskos romaną “Lenkų ir rusų karas su baltai raudona vėliava” šiandien, 22.00 StartFM eteryje ir www.startfm.lt

Spektaklio režisierius – Paulius Markevičius. Garso režisierius – Raimundas Paulauskas. Vaidmenis kuria Ignas Gužauskas, Šarūnas Zenkevičius, Simonas Dovidauskas, Eglė Valadkevičiūtė, Severina Špakovska ir Julija Šatkauskaitė.

***

2016.12.18 Po plaukelį, po kaulelį – Laukinė Moteris sugrįžta. Ji grįžta per sapnus, per vos perpus tesuvoktus ir miglotai teprisimenamus įvykius. Ji grįžta per pasakas ir legendas. Taigi klausykimės sielos ausimis.

Šį vakarą 22.00 “Start FM” eteryje – paskutinė “Bilietų nėra” laida. Gyvu eteriu trečiąjį sezoną užbaigs režisierė Julija Šatkauskaitė.

***

2016.12.11 Audio spektaklis pagal Christiano Krachto romaną “1979”.

***

2016.12.04 Literatūros skaitymai Julio Cortazaro knygos “Kronopų ir garsenybių istorijos” motyvais. Skaito aktoriai Simonas Dovidauskas ir Marija Petravičiūtė. Garso režisierius Raimundas Paulauskas.

***

2016.11.27 Vieną vakarą Antonui baisiai įsiskaudėjo galvą. Baisiai.

Ne dėl to, kad vairuojant ūberį keleiviai dažnai būna tylūs ir savo tyla palydi Antono bandomas užgriebti temas apie rinkimus, p*derus, nesubrendusį padūkėlį socialinį draudimą, ar jo sesę – baltą varną – sveikatos apsaugą. Šios temos Antonui dabar labai svarbios – tuoj gims jo antras sūnus, žmonos siuvykla rajone greitai dekoruosis langus medinėm lentom, nes kaiminystėj atsidaro kita, vokiška siuvykla – žmonės kalba, kad ten pigiau.
Antonas pats kals langus. Antonas viską daro pats. Gal dėl to ir įsiskaudėjo taip baisiai galvą aną vakarą, kad net reikėjo skambint Sigiui.
Sigis geras draugas, Antono ir visos apskrities. Sigis buvo išvažiavęs į Rytus. Iš ten grįžo pasikeitęs – dabar mažiau mojuoja kumščiais ir rusiškais-gal-net-neegzistuojančiais gatvės žodyno papildymais. Sigis dalinasi žiniomis apie kvėpavimą ir ”kaip gera kvėpuoti”. Kvėpavimas – nauja Sigio aistra. Įvairios žolės irgi Sigio aistra. Chemija irgi.
Tą vakarą Antonas paprašė Sigio ”ko nors, kad tą bl*t skausmą nuimtų”.
Sigis sako: ”Įkvėpk, Antonai, ir siųsk baltą šviesą, ten, kur skauda”.
Paskui dar davė tabletę ir pabrėžė: “Natūrprodukt”.
O tada Antonas parėjo namo ir pabudo iš sapno.
Dabar jam atrodo, kad gyvena jis rajone panašiam į trapeciją, žmonės aplink – trikampiukai arba apversti trikampiukai. Keliaut jie mėgstą cilindruose ant apskritimų, o gyvena – stačiakampiuose gretasieniuose.
“Ne, bl*t, mūltikas kažkoks”,- galvoja Antonas nubudęs ir negali patikėt, ar sapnuoja, ar kvėpuoja?

Ar sapnuoja Antonas, ar kvėpuoja? Nubudęs Matematinėse Figūrose.

Nubudusio žmogaus įžvalgos elektroninėj aplinkoj šį sekmadienį, 22 val. StartFM eteryje. Režisierius- Paulius Markevičius.

Laidą dalinai finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

***

2016.11.20 Šiandien 22:00 valandą – istorija apie brendimą bei pirmąsias patirtis Sauliaus Šaltenio apysakos “Riešutų duona” motyvais.

Aktoriai: .Paulius Markevičius, Julija Šatkauskaitė, Milda Noreikaitė, Marija Petravičiūtė, Simonas Dovidauskas, Vygandas Vadeiša. Skaitymo režisierius – Gytis Kapsevičius. Garso režisierius: Raimundas Paulauskas.

Laidą dalinai finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

***

2016.11.13 Audio spektaklis “Sapnavimo menas”, remiantis Carloso Castanedos romanais “Sapnavimo menas” ir “Aktyvioji begalybės pusė”, Gražinos Gudaitės knyga “Asmenybės transformacija sapnuose, pasakose, mituose”, taip pat Alano Wattso bei Dainiaus Razausko paskaitomis bei dokumentiniais sapnų pasakojimais. Režisierė – Julija Šatkauskaitė. Garso revizorius – Raimundas Paulauskas.

***

2016.11.06 Rusų autoriaus Daniil Charms tekstus skaito Paulius Markevičius. Muzika – Katarsis4.

***

2016.10.23 Audio spektaklis pagal Robert Schneider romaną “Miego brolis”. Režisierė – Julija Šatkauskaitė. Garso režisierius – Raimundas Paulauskas. Vaidmenis kuria Paulius Markevičius, Simonas Dovidauskas, Vygandas Vadeiša ir Julija Šatkauskaitė.

***

2016.10.16 Keturi audio spektakliai, sukurti jaunų menininkų, eksperimentuojančių su radijo teatro žanru bei garso menu. “Bangos” (rež. Adomas Koreniukas ir Mantas Meškerys), “Duona” (rež. Saulius Kovalskas), “Pasakyk man “A” (rež. Raminta Verseckaitė ir Dovilė Berlinskaitė) ir “Akivaras” (rež. Julija Šatkauskaitė).

***

2016.10.09 Šį vakarą – meksikiečių tautos dvasia spektaklyje pagal Juan Rulgo romaną “Pedras Paramas”.

Režisierius – Paulius Markevičius. Garso režisierius – Raimundas Paulauskas. Vaidmenis kuria Simonas Dovidauskas, Pijus Ganusauskas, Julija Šatkauskaitė, Milda Noreikaitė, Paulius Markevičius ir Vygandas Vadeiša.

***

2016.10.02 Šį vakarą, 22.00, kviečiame klausytis antrosios audio spektaklio pagal Miroland Pavič romaną “Antrasis kūnas” dalies.

Spektaklio režisierė – Julija Šatkauskaitė. Garso režisierius – Raimundas Paulauskas. Vaidmenis kuria Simonas Dovidauskas, Laurynas Jurgelis, Pijus Ganusauskas, Eglė Valadkevičiūtė, Julija Šatkauskaitė, Šarūnas Zenkevičius, Vygandas Vadeiša, Marija Petravičiūtė ir Severina Špakovska.

***

2016.09.25 “Man gyvam esant, mano kūnas savo mažytę, baikščią sielą laikė uždaręs savyje tarsi kalinį. Dabar viskas pasikeitė ir apsivertė aukštyn kojoms. Kad ir kas aš dabar būčiau, kad ir kur būčiau, manyje įvyko siaubinga permaina, mano laikas išsivertė išvirkščiai tarsi rankovė. Mano pomirtinė energija, mano mažytis antrasis kūnas dabar buvo linksmas, jaunas ir laimingas keliavo po savo didžiulę žvaigždėtą sielą tarsi po visatą, ieškodamas ten laiko lašų ir vandens lašų. Jam reikėjo auksinės laiko ir amžinybės sankirtos, todėl jis troško gurkšnio Dievo Motinos ašarų, kad pamaitintų savo naująjį “dabar”.”

Jau šį sekmadienį kartu su Milorad Pavič leisimės į metafizinio detektyvo “Antrasis kūnas” klystkelius, kur riba tarp gyvenimo ir mirties nusitrina ir įsuka įvairių laikotarpių herojus į žaismingą transendencijos pažinimo žaidimą.
Spektaklio režisierė – Julija Šatkauskaitė. Garso režisierius – Raimundas Paulauskas. Vaidmenis kuria Simonas Dovidauskas, Laurynas Jurgelis, Pijus Ganusauskas, Eglė Valadkevičiūtė, Julija Šatkauskaitė, Šarūnas Zenkevičius, Vygandas Vadeiša, Marija Petravičiūtė ir Severina Špakovska.

Pirmą spektaklio dalį klausykitės 22.00 StartFM eteryje.

***

2016.09.18 Kantriausio pasaulio žmogaus patarimas, vaistai nuo vienatvės, profesionalių burtininkų vargai ir baimės, įtartinas angelas, mylimosios užduotis, pasimatymas su Venera, keisti mainai tarp apčiuopiamo ir neapčiuopiamo, vaikystė ant šaldytuvo ir įnirtingi skutimosi seansai – Izraelio rašytojo Etgaro Kereto pasakojimuose ribos tarp realaus ir siurrealaus pasaulio išnyksta ir skaitytojas palengva vedamas prie netikėtos atomazgos. Visa tai – jau šį sekmadienį, 22.00, laidoje „Bilietų nėra“. Istorijas iš apsakymų rinkinio „Ilgintis Kisindžerio“ skaito aktoriai Milda Noreikaitė ir Vygandas Vadeiša. Garso režisierius – Raimundas Paulauskas. Skaitymo režisierius – Gytis Kapsevičius.

***

2016.09.11 Audio teatro laida “Bilietų nėra” sugrįžta į StartFM eterį! Trečiajame sezone paruošime 14 audio spektaklių tema “Ribos”. Pirmasis sukurtas pagal G. Orwell romantą “1984” jau ryt – 22.00!

-Neįmanoma sukurti civilizacijos ant baimės, neapykantos ir žiaurumo pamatų. Ji neišsilaikys.
-Kodėl?
-Ji bus negyvybinga. Suirs. Pati save nužudys.
-Niekai. Jūs esate įsitikinęs, kad neapykanta labiau sekina negu meilė. Kodėl taip turėtų būti? jeigu ir būtų, kas nuo to pasiekistų? Sakykim, mes net norime greičiau išsekti. Sakykim, mes taip pagreitinsime žmogaus gyvenimo tempą, kad jis trisdešimties metų pasensta. Kas nuo to pasikeis? Argi jūs negalit suprasti, kad individo mirtis tai ne mirtis? Partija nemirtinga.

Režisierė – Julija Šatkauskaitė
Garso režisierius – Raimundas Paulauskas
Vaidina: Milda Noreikaitė, Simonas Dovidauskas, Paulius Markevičius ir Šarūnas Zenkevičius.

***

2015.11.29 Mūsų metai pasibaigs lapkričio 29-ąją, nes rytoj girdėsite paskutiniąją 2015-ųjų “Bilietų nėra” laidą. Laukia daug, labai daug aktorių balsų, nesiryžtančių išlipti iš A. Ambraso bei R. Midvikio “Duobės”. Juos nepasiduoti skatins režisierius Paulius Markevičius.


***

2015.11.22 

Liuciferis: Vadinasi, tu spręsti negali,
ar myliu aš ką nors ar ne. Tau aiškus
Tik bendras vaizdas, prieš kurį savaime
Lyg sniegas tirpsta smulkesni dalykai.
Kainas: Lyg s n i e g a s? Ką tai reiškia?

Šį vakarą laidoje – Džordžo Gordono Bairono “Kainas”. Vakaro balsai – Indrė Liutkevičiūtė, Marija Petravičiūtė, Paulius Markevičius ir Simonas Dovidauskas.

***

2015.11.15 Skausminga praeitis, ta pati vienatvė, savo vietos gyvenime paieškos ir tarpusavio atstumo naikinimas. Visa tai – penkiose Paolo Giordano romano “Pirminių skaičių vientavė” ištraukose. Tekstus skaito Milda Noreikaitė, Marija Petravičiūtė, Paulius Markevičius, Šarūnas Zenkevičius ir Justas Valinskas.

***

2015.11.08 Iš giliausios Budapešto pogrindžio lindynės, pro pravertas spintos duris į jus ruošiasi pažvelgti buvęs kriminalinio pasaulio Princas – neišsigąskit, jis panašesnis į žvėrį nei į žmogų. Tik tyros mergaitės dėmesys privers jį vėl ištarti žodį, išlįsti į dienos šviesą, nejučia patikėti ateitimi. Bet ar galima ateitis, kuomet praeityje tiek tamsos? Atsakymus rasime vengrų dramaturgo Zsolt Poszgai pjesėje, kurios pasiklausyti kviečiame šį sekmadienį.

Skaito: Šarūnas Zenkevičius, Indrė Liutkevičiūtė, Justas Valinskas, Paulius Markevičius ir Julija Šatkauskaitė.
Rež. Julija Šatkauskaitė.

***

2015.11.01 Prieš šios savaitės radijo teatro ir literatūros skaitymų laidą “Bilietų nėra” siūlome paklausti savęs – ką ryžtumėtės padaryti, norėdami nuslėpti savo ydą? Ir viskas, daugiau apie laidą šiandien nieko ir nesakysime. Na tik tai, jog lapkričio 1-osios kūrinys – Bernhard Schlink romanas “Skaitovas”. Ir dar – ištraukas skaito aktoriai Milda Noreikaitė, Paulius Markevičius ir Šarūnas Zenkevičius.

***

2015.10.25 Kai kas sako, jog iš koto verčia tokios knygos, kurias perskaičius užeina noras, kad tie autoriai būtų tavo geriausi draugai, ir kad galėtum jiems paskambinti, kada tik įsigeisi. Rytoj mes netiesiogiai skambinsim autoriui J.D.Salinger, pagal kurio romaną “Rugiuose prie bedugnės” šios savaitės radijo spektaklį kūrė aktoriai Indrė Liutkevičiūtė, Milda Noreikaitė, Marija Petravičiūtė, Simonas Dovidauskas, Justas Valinskas, Vygandas Vadeiša ir Šarūnas Zenkevičius. Spektaklio režisierius – Paulius Markevičius.

***

2015.10.18 Šį sekmadienį “Bilietų nėra” kviečia jus atleisti savo vadeles ir pasiduoti beprotiškam, iškvaišusiam, bopo ritmu besisupančiam didžiajam Keliui.

Šios laidos vairuotoja Julija Šatkauskaitė įrašą vežiojosi ir gludino besibaladodama vingiuotais Pietų Europos keliukais – tad siunčia jį jums kartu su saulėtais linkėjimais iš Atlanto uostų ir paplūdimių.

Aktoriai Justas Valinskas, Paulius Markevičius ir Simonas Dovidauskas pasiims jus kartu ieškoti vizijų, mergaičių ir tikrųjų perlų, kurie randami pakelės valkatų kišenėse ir New Orleano nuotekų grioviuose!

Spalio 18 d. 22.00 StartFM eteryje radijo spektaklis pagal Jack Kerouac romaną “Kelyje”.

***

2015.10.11 Internetinėje spaudoje rašoma, kad spalio 11 d. 22 valandą radijo stoties “Start FM” eteryje galėsite girdėti ištraukas iš Keno Kesey knygos “Skrydis virš gegutės lizdo”. Tai neabejotinai tiesa! Juk “Bilietų nėra” grįžta į eterį.

Mes savo ruožtu primename, kad spalio 11 diena yra šis sekmadienis ir minėtos radijo stoties galite klausytis 94.2 Mhz dažniu, jei esate Vilniuje bei http://www.startfm.lt, jei esate kur nors kitur.

Laidą kuria aktoriai Milda Noreikaitė, Simonas Dovidauskas, Šarūnas Zenkevičius ir Paulius Markevičius.