Bilietų nėra

BILIETŲ NĖRA // Sekmadieniais nuo 22 iki 23 val. // bilietai@startfm.lt

Radijo teatro ir literatūros skaitymų laida.

Bilietų nėra Bilietų nėra

***

LAIDŲ ARCHYVAS 2018 m.

2018.10.09 Kol Jonas vakaroja su Ona, Lukas susitinka su savo buvusia mergina Migle. Jiems išėjus į barą prisijungia naujas Miglės vaikinas Tadas. Ši iškart supranta, kad situacija gali komplikuotis. Vakarui įsibėgėjus Lukas atsiduria prie Leksuso namų durų, kuris jį pasitinka ne itin svetingai. Pasirodo, Leksusas vakarą leidžia ne vienas.

***

2018.10.02 Lukas išvyksta į Berlyną sutaręs su Jonu, kad sugrįžus jų bute Kotrynos nebebus. Tačiau būtent Kotryna jį pasitinka vos tik įžengus į namus. Įsiutęs Lukas nutaria ieškoti naujos gyvenamosios vietos. Pirma stotelė – Leksuso namai. O tuo metu Ona ateina į vaikinų butą, kuriame turėtų vykti Kotrynos organizuojamas Luko sutiktuvių vakarėlis. Bet čia ją pasitinka tik Jonas.

Trečioji audioserialo „Šiaurės miestelis“ serija jus pasieks antradienį, 18 val. per StartFM ir bilietunera.lt

***

2018.09.25 Prie Jono ir Luko buto durų atsiranda labiausiai reputaciją susigadinusi merga Kotryna. Ką tik išsiskyrusi su vaikinu ji vėl meilinasi Jonui ir bando įsiprašyti gyventi kartu. Tačiau Lukas vis dar atsimena, kiek savaičių Jonas gėrė po paskutinio jų pasitampymo. O ar neteks gerti pačiam Lukui? Juk Leksusas ką tik matė jo buvusią merginą Miglę su kitu čiūvu

***

2018.09.18 Jonas su Luku ieško buto nuomai centre, bet apsigyvena Šiaurės miestelyje. Luko rasti nauji namai kelia vis daugiau nusivylimų Jonui – butas seniai neremontuotas, jame nuolat ką nors taiso šeimininkas Vladikas, o vietoj dviejų miegamųjų, kaip buvo tartasi su Luku, atsiranda trečiasis. Bet gal viskas lengvai išsprendžiama? Kodėl Simas negalėtų tapti trečiu kambarioku? O gal visus buto trūkumus atpirks žavi kaimynė Ona?

Pirmoji audioserialo „Šiaurės miestelis“ serija jus pasieks antradienį, 18 val. per StartFM ir bilietunera.lt

Kūrybinė komanda: Birutė Kapustinskaitė, Teklė Kavtaradzė, Ričardas Matačius, Raimundas Paulauskas, Paulius Markevičius, Iveta Macevičiūtė, “Golden Parazyth”, Rasa Kregždaitė, Šarūnas Zenkevičius, Laurynas Jurgelis, Severina Špakovska, Jurgis Marčėnas, Kirilas Glušajevas, Vitalija Mockevičiūtė, Julija Šatkauskaitė, Sigita Pikturnaitė, Milda Noreikaitė.

Projektą dalinai finansuoja spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

***

LAIDŲ ARCHYVAS 2017 m.

2017.12.10 Meletas Lūšinas pastarosiomis dienomis buvo paniręs ir kone beskęstąs mirties baimėje. Prieš kokią savaitę jis miške rinko voveraites ir jas valgė, o dabar, prisiskaitęs grybų žinynų, jis įsibaugino, jog galėjo kokį vieną grybą supainioti su mirtinai nuodingu nuosėdžiu. Išnagrinėjęs visus galimus simptomus, Lūšinas tuoj pat padarė išvadą: pilvo skausmai, troškulys, pakilusi kūno temperatūra, įsitempę raumenys, visa tai reiškia ne ką kitą kaip nuosėdį. Taigi, Lūšinas įsitikino esąs nuosėdy.

Antroji “Kriminomitologijos” dalis – sekmadienį, 22.00 StartFM eteryje. Tai – paskutinioji šio sezono laida.

Režisierė – Julija Šatkauskaitė. Scenarijaus autoriai – J. Šatkauskaitė ir Ignas Šatkauskas. Garso režisierius – Raimundas Paulauskas. Vaidmenis kuria: Ignas Gužauskas, Vygandas Vadeiša, Milda Noreikaitė, Marija Petravičiūtė, Gediminas Rimeika, Šarūnas Zenkevičius ir Paulius Markevičius. Muzikinis takelis – Žaliukai.

Laidos kurimą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos respublikos kultūros ministerija.

***

2017.12.03

Sako Stiliaus Vagių padermė rados, kai lietuvaitė

Už turkų princo ištekėt kėsinos – Judita Atvarsijonaitė

Ir pasklido po miesto šėlsmą jaunųjų meilės garantai

Dabitų rankose ir ponių pagurgliuose puikavos briliantai.

Pirmoji Kriminotologijos dalis – šį vakarą, 22.00 “Start FM” Radio eteryje – 94.2 Mhz Vilniuje ir startfm.lt

Režisierė – Julija Šatkauskaitė. Scenarijaus autoriai – J. Šatkauskaitė ir Ignas Šatkauskas. Garso režisierius – Raimundas Paulauskas. Vaidmenis kuria: Ignas Gužauskas, Vygandas Vadeiša, Milda Noreikaitė, Marija Petravičiūtė ir Paulius Markevičius.

Laidos kurimą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros ministerija.

***

2017.11.26 Mus pasiekė netikėta žinia, jog Suomijoje “Bilietų nėra” spektakliai tapo mokomąja medžiaga režisūros studentams. Pauliaus Markevičiaus audio atmosfera “Robotai skaito Vydūną” yra analizuojama kaip gerasis pavyzdys aktorių keičiant kompiuterinėmis programomis. Ta proga, kviečiame tai išgirsti ir jus.

***

2017.11.19 Šį sekmadienį kviečiame klausyti gyvame eteryje kuriamo pasakojimo apie vieną žmogų per du jo asmenis.

Tai – paprastas, aistringas, o kartais ir beviltiškas žmogaus šnektelėjimas su savaisiais “aš” apie gyvenimą dėl buities ir apie buitį dėl gyvenimo. Tai dilgėlėtos žmogaus minčių klajonės, kai pamirštama apie kiekvieno laukiančią pabaigą, tačiau ji nuolat yra jaučiama.

Spektaklio režisierius ir teksto autorius – Gabrielius Zapalskis. Garso režisierius – Raimundas Paulauskas. Vaidmenis kuria Vygandas Vadeiša ir Simonas Dovidauskas.

22.oo StartFM eteryje: 94.2Mhz Vilniuje ir www.startfm.lt

Laidą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

***

2017.11.12 Sekmadienį pakviesime į poetinę ir muzikinę kelionę po dviejų poezijos mohikanų, giliausių ir labiausiai “atbudusių” poetų Rimvydo Stankevičiaus ir Donaldo Kajoko vidinius pasaulius. Keliauti po šiuos pasaulius mums padės džiazo ir šiuolaikinės muzikos atlikėjas, būgnininkas Domantas Razmus bei aktorius Ignas Gužauskas.

Šiai laidai specialiai parašytas džiazo, šiuolaikines muzikos ir poezijos sintezės kūrinys nuneš Ten, kur jau buvote, Ten, kur norite grįšti, nors visi ženklai prašo Būti Čia. Mes visi ilgimės Tos vietos. Mes visi kažko ilgimės. Jau nuo senų šamaniškų laikų būgno ritmas ir žodžio rimas pynėsi ir budino žmogų. Tad te nuneša Jus Ten , kur girdisi tie garsai ir prašo(si) “pabusti”, (pa)Būti Čia.

***

2017.11.05 Vėlyvą rudens sezoną pradedanti radijo teatro laida Bilietų nėra“ pristato Fistono Mwanzos Mujilos „Klubą „Tram 83“.

Kam literatūra pragare? Susirietęs, stengdamasis apsaugoti šonkaulius nuo etatinių klubo „Tram 83“ lankytojų spyrių Liusjenas galvojo apie pragaro sąvoką. „Jie prarado kauptuko ir žvejybos kabliuko kultūrą, ką gi įsimes į burną, kai žemė su savo variu ir deimantais jų išsižadės… Žaibo blyksniai pasirašo ties mitais, ilgą laiką saistytais su geležinkeliais, kurie persekioja pažeidžiamiausią vaizduotės sritį, troškimą kitą savęs dalį regėti žlugusią“ – Liusjeno mintys dėliojosi lengvai, skausmas ir purvas burnoje atvėrė jam naują įkvėpimų klodą.

Režisierė – Julija Šatkauskaitė. Atlikėjai – Gediminas Rimeika ir J. Šatkauskaitė. Garso režisierius – Raimundas Paulauskas.

***

2017.06.05 “Lopšinė būsimam poetui: mik užmik, akeles pamirkyk į juodą košmarų rašalą,” – rašo “Adatų” autorius Dainius Gintalas.

Kol jo plunksna badosi paradoksaliomis grožio ir bjaurumo plonybėmis, “Bilietų Nėra” kūrėjai ruošia ritmų ir garso atmosferų kokteilį ir paskutinį pavasario sekmadienį skiria gyvam, neapdorotam poeto stiliui.

***

2017.05.21 Audio spektaklis pagal M. Meterlinko karo tragediją ,,Gyvenimo druska”. Vaidmenis kuria: Milda Noreikaitė, Simonas Dovydauskas, Vygandas Vadeiša ir Paulius Markevičius. Chorų autorė ir režisierė: Justina Burškaitytė. Garso režisierius: Raimundas Paulauskas. Spektaklio režisierius: Saulius Kovalskas.

***

2017.05.14 Gyventi mieste, patogiuose, šiltuose kambariuose, saugioje gražių daiktų apsupty, su kokteiliuku rankoje ir šilkiniu chalatėliu… Tikėti, kad esi doras, nuoširdus, geras žmogus.
Visa tai taip lengva, kol ne toks tobulas pasaulis neįsiveržia į akiratį. Bet kas jei skurdas, gėda ir skausmas įsiveržtų į sąmonę ir pastoviai zystų, tarsi neišvaikoma musė? Ar nekiltų noras tą musę pritrėkšti?
Komiškai ir skaudžiai Daivos Čepauskaitės dramaturginis talentas atskeidžia taip lengvai atpažįstamą atskirtį tarp tų kas gatvėje ir tų, kas gali džiaugtis saugumu ir patogumais. Radijo spektaklis “Musė” nėra rimtas ar socialinis teatras. Tai  – eksperimentas kaip arti galime prisileisti vaidmenį, kurio niekad nenorėtume gauti realiame gyvenime.

Šiandien, 22.oo StartFM eteryje: 94.2Mhz Vilniuje ir www.startfm.lt

Radijo spektaklio pagal Daivos Čepauskaitės pjesę “Musė” režisierė – Julija Šatkauskaitė. Garso režisierius – Raimundas Paulauskas. Vaidmenis kuria Indrė Liutkevičiūtė, Milda Noreikaitė, Julija Šatkauskaitė ir Vygandas Vadeiša.

***

2017.05.07 “Mūsų tautos genuose yra kažkokia nepaaiškinama uniformizacija – man tai nepatinka”,- Dorota Maslowska.

Rašytojai vis rašydavo apie tai, nuo ko kentėdavo. Nuo caro valdžios, nuo kapitalizmas, vokiečių komunos, cenzūros. Dorota Maslowska ištraukia vos ne politinio realizmo peilį – pasižiūrėkit, kokia ta realybė iš tikrųjų.

Tikras paminklas pigius baltus miltelius daugiabučio laiptinėse šniaukiančiai kartai… ir jų merginoms.

Audio spektaklis pagal D. Maslowskos romaną “Lenkų ir rusų karas su baltai raudona vėliava” šiandien, 22.00 StartFM eteryje ir www.startfm.lt

Spektaklio režisierius – Paulius Markevičius. Garso režisierius – Raimundas Paulauskas. Vaidmenis kuria Ignas Gužauskas, Šarūnas Zenkevičius, Simonas Dovidauskas, Eglė Valadkevičiūtė, Severina Špakovska ir Julija Šatkauskaitė.

***

LAIDŲ ARCHYVAS 2016 m.

LAIDŲ ARCHYVAS 2015 m.