PLAY

PLAY

Audronaša

Audronaša

AUDRONAŠA // Pirmadieniais nuo 20 iki 22 val. // audronasa@startfm.lt

Metališkiausia radijo laida Lietuvoje.

Audronaša Audronaša

***

LAIDŲ ARCHYVAS

2018.05.21 Šiandien „Audronašoje“ svečiuosis rašytojas Dainius Žičkus, metalo pasaulyje geriau žinomas kaip DISSIMULATION būgnininkas Stabmeldys. „Stabmeldžio memuarai“ – taip vadinasi pirmasis Stabmeldžio žingsnis į literatūros pasaulį. Apie jį šiandien suksis visa „Audronaša“.

„Audronaša“ skamba radijo stoties „Start FM“ eteryje kiekvieną pirmadienį nuo 20 val.

***

2018.05.14 Jau šį šeštadienį Kauno „LEMMY“ klube dėl galimybės surengti savo pasirodymą legendiniame „Wacken Open Air“ festivalyje susigrums penketas stiprių metalo kolektyvų: CUNABULA, PEKLA, PHRENETIX, METSURA ir ORB. „Audronaša“ šį vakarą atneša mikrofoną į visus penkis ringo kampus, ir mėgina gyvai pakamantinėti kiekvieną grupę apie tai, kiek būgnų lazdelių ir giratų mediatorių jau pavirto į dulkes intensyvaus pasiruošimo metu.

Dar laukia šviežiausios metalinės naujienos, ir žinoma – daug sunkios muzikos!

Undergroundas gyvas „Audronašoje“, kuri kiekvieną pirmadienį skamba radijo stoties „Start FM“ (94,2 FM Vilniuje ir www.startfm.lt internetu) tiesioginiame eteryje nuo 20 iki 22 val.


***

2018.05.07 „Audronaša“ šį vakarą iškraipys radijo bangas keistais dažniais su Vengrijos avangardinio metalo tvariniu THY CATAFALQUE. Apie savo naujausią opus magnum „Geometria“ ir 20 metų avangardo – pokalbis gyvame eteryje su projekto siela Tamás Kátai.

Tamsaus ritualo atmosferą taip pat palaikys ir ABYSMAL GRIEF muzika, besiruošiant jų koncertui Kaune jau šį trečiadienį.

Ir pačios karščiausio naujienos ir rūsių ir garažų visame pasaulyje.

***

2018.04.30 Šiurpią vakaro atmosferą „Audronaša“ sukurs su italais ABYSMAL GRIEF, kurie kitą savaitę užsuks į Kauną, klubą „Lemmy“, kur itališka siaubo klasika nuskambės metaliniais garsais.

Be to, šį savaitgalį Vilniuje, klube „nArauti“ ir Kaune, klube „Lemmy“ praūš ekstremalios muzikos vakarai „Infinite Agony Ritual 3“, pristatysiantys Lietuvos metaliūgoms Ukrainos, Lenkijos, Estijos ir Lietuvos undergroundo kolektyvus.

Stonerio gigantai amerikiečiai SLEEP ką tik išleido naujutėlaitį albumą „The Sciences“, su kuriuo „Audronaša“ leis susipažinti išsamiau.

Visa tai – nuo 20 val. „Start FM“ eteryje.

***

2018.04.23 Gražios ir liūdnos muzikos vakaras – tai jums šiandien nuo 20 val. pasiūlys Audronaša:
– pakalbinsim britus Pantheist, šeštadienį  Vilniuje, “Rock River” klube sugrosiančius mums doom metalo terapiją greito gyvenimo ir nuoširdumo stokojančioms širdims;
– studijoje priimsime vilniečius Cunabula, praeitų metų pabaigoje išleidusius EP “Scar”. Šitie tai iš “can’t miss” serijos!
– iš metalinio kelio nusuksim į nuošaly stovinčią danų Get Your Gun trobelę. Jos šeimininkai penktadienį atvyksta į klubą “Lemmy”. Tai, ką daro šie danai, yra be galo gražu.

Visa tai – nuo 20 val. “Start FM” eteryje. Leisk savo ausims pasimėgauti nerealiai gražia sunkiąja muzika.

***

2018.04.16 „Audronašos“ eteryje šį vakarą suksis grindcore‘o mėsmalės su Meksikos ekskremalais FECALIZER. Šeštadienį Vilniuje pasirodysiantys zombių žarnagalių apdainuotojai bus iškvosti gyvo interviu metu.

Ekstremalumu grindcore‘ui nei kiek nenusileidžiantys tautiečiai MCLOUD balsais iš Niujorko nuskambės antroje laidos valandoje ir atskleis kas gi pastaruoju metu vyksta GOJIRA muzikantų Brukline įkurtoje Silver Cord Studio. Neišgirsti to būtų beveik nuodėmė.

***

2018.04.09 „Audronaša“ ruošis EVIL INVADERS ir NE OBLIVISCARIS koncertams

„Audronašos“ eteryje šį vakarą taškysis thrash‘as, belaukiant šį sekmadienį vyksiančios EVIL INVADERS invazijos Vilniuje. Prie invazijos prisidės ir PHRENETIX, kurie atskleis paprastiems mirtingiesiems kas verda Lietuvos thrash‘o pogrindyje.

Tuo tarpu antrąją eterio valandą užvaldys progresyvūs iki ekstremumo NE OBLIVISCARIS, kurių lauksim jau šį šeštadienį „Rock River“ klube.

Ir kaip visada, sunkiausios naujienos iš metalinio pogrindžio rūsių!

***

2018.04.02 „Audronaša“ pagaliau prisiviliojo į studiją Lietuvos politikos paraščių numylėtinius, metalo ir punk scenos polimerą STRANGULIATORIŲ, kurie ką tik išleido naujutėlaitį EP „Praeities šventieji“. Ekstremaliojo metalo pusę dengiantys „pakaruokliai“ papasakos apie savo meilę purviniems rūsiams ir mažiems klubams, apie burtus, padėjusius pritraukti vyresniosios metalistų kartos simpatijas ir apie kitus lyriškus dalykus.

Dar „Audronaša“ skambins į Jungtines Amerikos Valstijas, kuriose žadins iš miego sludgerius HUNTSMEN, šių metų pradžioje išleidusius debiutinį ilgagrojį „American Scrap“. HUNTSMEN ne tik atskleis aplinkybes, paskatinusias juos imtis gitarų, bet ir neblėstančią meilę PINK FLOYD, kuriuos, sumurdę į purvą, pavertė XXI a. sludge eksportu iš JAV.

Undergroundas gyvas „Audronašoje“, kuri kiekvieną pirmadienį skamba radijo stoties „Start FM“ (94,2 FM Vilniuje ir www.startfm.lt internetu) tiesioginiame eteryje nuo 20 iki 22 val.

***

2018.03.26 „Audronašos“ eteryje šį vakarą skambės romantinio chrust‘o melodijos, debiutinio Lenkijos grupės ORPHANAGE NAMED EARTH albumo „Re-Evolve“ pavidalu. Apie romantizmo vietą sunkiojoje muzikoje ir pasirodysiantį debiutinį albumą gyvame eteryje papasakos grpės vokalistas Wojtek.

Taip pat „Audronaša“ pasiūlys pasinerti giliau į prancūzų avantgardinio juodmetalio pažibos CELESTE kūrybą, nenumaldomai artėjant jų pasirodymui Vilniuje Kovo 29 dieną.

Ir kaip visada, sunkiausios ir šviežiausios naujienos iš metalinio pogrindžio rūsių!

***

2018.03.19 „Audronašoje“ šiandien atvers duris niūriems svečiams iš SULLEN GUEST, kurie ką tik įrašė naujutėlaitį albumą „IIIIXXI“. Apie Paskutiniojo teismo dieną, nemirštančią doom metalo tradiciją ir jo ribas šiandien paporins patys SULLEN GUEST. Bus puiki proga susipažinti su grupe ir jos kūryba prie artėjančius albumo pristatymo koncertus šį savaitgalį Kaune, klube „Lemmy“, ir Vilniuje, klube „nArauti“.

Artėjanti savaitė žada turiningus vakarus kuo įvairiausio metalo gerbėjus, nes antradienį Vilniuje, klube „Rock River“ po 22 (!!!) metų pertraukos apsilankys švedai THERION su naujuoju rokmetalio miuziklu „Beloved Antichrist“, o sekmadienį savo debiutinio albumo „The Ultimate Incantation“ 25 metų sukaktį pažymės Lenkijos death metalo grandai VADER. Šiandien „Audronašos“ klausytojai galės išsamiau susipažinti su šiomis grupėmis.


***

2018.03.12 Šiandien „Audronašoje“ lankysis juodi pankai NEKKRALAI, tik ką sukalę naują savo tvarinį „G. R. P.“. Apie mįslingą abreviatūrą, neišmatuojamą muzikantų produktyvumą ir „G. R. P.“ potencialą pritraukti priešingos (ir ne tik) lyties atstovių dėmesio – visa tai šiandien išgirsite „Audronašoje“.

Dar „Audronaša“ leis savo klausytojams plačiau susipažinti su švedų TRIBULATION naujausia kūryba, kuri jau šį šeštadienį gyvai skambės Vilniuje, klube „Rock River“. TRIBULATION, lydimi suomių INSOMNIUM, atvyks į Vilnių pirmą kartą, todėl laidos klausytojams bus gera proga susipažinti, ką gi TRIBULATION atsiveš pirmajam vizitui.

Undergroundas gyvas „Audronašoje“, kuri kiekvieną pirmadienį skamba radijo stoties „Start FM“ (94,2 FM Vilniuje ir www.startfm.lt internetu) tiesioginiame eteryje nuo 20 iki 22 val.

***

2018.03.05 „Audronašą“ šį vakar užplūs kreivas gitarų skambesys, nes bus laukiama penktadienį Vilniuje savo muzikinį teatrą atliksiančių VULTURE INDUSTRIES. „Audronaša“ padės pasiruošti artėjančiam koncertui ir supažindins su naujausia VULTURE INDUSTRIES kūryba – albumu „Stranger Times“.

„Šalutiniame poveikyje“ laukia skambutis į Islandiją, kur hipių roką kuria grupė ROFOROFO. Apie jų kūrybinį kelią ir islandijos hipius gyvame eteryje papasakos ROFOROFO vokalistas ir gitaristas Ómar.

Taip pat nuskambės grupės NEKKRALAI naujos kūrybos radijo premjera, bei metalinio pasaulio naujienos!

***

2018.02.26 „Audronaša“ mėgsta nerti stačia galva į brutalaus death metalo mėsmalę. Šeštadienį kaip tik Kaune, klube „Lemmy“ tokia mėsmalė pavadinimu „Neramumai III“ bus užkurta. Kartu su kitais kolektyvais per klausytojus pervažiuos brutalaus death metalo slamdozeris iš Baltarusijos EXTERMINATION DISMEMBERMENT. Būtent su šiais minskiečiais šiandien tiesioginiame eteryje pakalbės „Audronaša“.

„Audronašos“ klausytojai jau turėjo įprasti prie išplėstinės rubrikos „Šalutinis poveikis“ versijos, kai nemetalinė, tačiau sunkiajai scenai artima muzika yra pristatoma daugiau nei paleidžiant vieną dainą. Šiandien radijo stoties „Start FM“ metalistai skambins į JAV, kur niūrų pelkių bliuzą savo supamuosiuose krėsluose kuria IRON MAN vokalistas Dee Calhoun. Negali praleisti.

Be to, jau poryt, trečiadienį, klube „Loftas“ melancholijos bangas skleis švedai KATATONIA, kuriems šios gastrolės, panašu, bus paskutinės. „Audronaša“ leis savo klausytojams pajusti tą mėlyną mėlyną KATATONIA atmosferą.

***

2018.02.19 „Audronašos“ klausytojai turės atlaikyti tikrą thrash metalo ataką, nes radijo stoties „Start FM“ sunkiasvoriai šiandien į avangardą atsiųs SHRAPNEL! Naują albumą praeitų metų pabaigoje išleidę britai pasijungs savo kulkosvaidžius ir dar rėš oratoriją telefonu.

Be to, Kauno death metalo senbuviai OSSASTORIUM paleido pasaulin naują EP pavadinimu „Infinitus“. Šis leidinys neįprastas ne tik tuo, kad jis yra trumpametražis, bet ir tuo, kad visi jį sudarantys kūriniai yra… instrumentiniai. Apie instrumentinę begalybę laidos metu pakalbės OSSASTORIUM lyderis Saulius.

Šį savaitgalį Vilniuje, klube „nArauti“ ir Kaune, klube „Lemmy“ deferiai CRYPTS OF DESPAIR pristatys savo debiutinį albumą „The Stench Of The Earth“, o kompaniją jiems sudarys britai VACIVUS ir CRAVEN IDOL. Apie laukiančius death metalo vakarus – „Audronašoje“.

***

2018.02.12 Pagaliau į „Audronašą“ grįžta tradicinis heavy metalas – šiandien laidoje laukia pokalbis su Slovėnijos heavy metalo atstovais METALSTEEL. Jau beveik 20 metų gyvuojantys METALSTEEL 2017-ųjų pabaigoje išleido naują studijinį albumą „Beyond The Stars“, su kuriuo „Audronašos“ klausytojai turės galimybę susipažinti kiek plačiau.

Šalia metalo tradicijų šį vakarą skambės JAV sunkiasvorių MAMMOTH GRINDER naujas opusas „Cosmic Crypt“, taip pat laukia metalinių pašalių naujienos.

Dar pakalbinsim Kauno pasididžiavimo klubo “Lemmy” šaiką, kuri pasidalins, kaip gi sugebėjo išgyventi 2 metus, kokiomis anglimis kuria undergroundo lokomotyvą Kauną ir kas per linksmybės laukia šį savaitgalį.

***

2018.02.05 Šiandien „Audronaša“ ners į kaimyninės Lenkijos turtingą black metalo pasaulį, didžiąją dėmesio dalį skirdama naujesniajai bangai. Bangai, kurios atstovai BLAZE OF PERDITION drauge su savo tautiečiais IN TWILIGHT‘S EMBRACE ir DOM ZŁY bei kauniečiais LUCTUS šeštadienį virpins klubo „Rock River“ sienas koncerte pavadinimu „Feed The Fire, Fan The Flame“.

***

2018.01.29 Šiandien Audronaša ruošis dvigubam savaitgalio smūgiui, kuris bus išties rimtas:
– penktadienio nArauti 5 metų jubiliejinis balius su Hellhookah, Tručas, Pekla, Alcotopia ir Freaky Stars
– šeštadienio ultraturbobrutal festu In’Feast Vol. 2.

SENSACIJA!!!! Laidos metu susisieksime su In’Feast svečiais iš Nyderlandų Teethgrinder!!!

Nusiraminimui panirsime į Wolves In The Throne Room natūralistines meditacijas.

***

2018.01.22 „Audronaša“ pradeda intensyviai ruoštis brutaliai fiestai „In‘Feast“. Apšilimui šiandien bus pasiūlytas interviu su CARNIFLOOR iš Nyderlandų, savo brutaliai nesveikas fantazijas atgabensiantį į „infystą“.

Pagardui bus pateiktas naujausias SHINING opusas ir Graikijos black metalo veteranų KAWIR juodmetalinė filosofija.

***

2018.01.15 Šį vakarą „Audronaša“ tiesioginiame eteryje susisieks su amerikiečiais CLOAK, kurie patikėkite, neilgai trukus bus viena esminių black metalo grupių visuose metalo festivaliuose. 2017-ųjų pabaigoje išleidę debiutinį albumą „To Venomous Depths“, CLOAK atskleis, kodėl jie, priešingai nei byloja grupės pavadinimas, nesislepia po tamsiais apsaustais, kiek stipriai jaučia meilę Europos metalinei scenai ir kitus dalykus.

Praeiti metai buvo derlingi ir vaisingi visų rūšių metalinei muzikai, tad bus plačiau pristatyti nauji trašystų SHRAPNEL ir death metalo gigantų MORBID ANGEL naujieji tvariniai.

Beje, „Audronašai“ šiandien sukanka lygiai 11 metų :)

***

2018.01.08 „Audronaša“ šiandien studijoje kalbins death metalo grupę CRYPTS OF DESPAIR, praeitų metų pabaigoje išleidusius debiutinį albumą „The Stench Of The Earth“. Tik ką grįžę iš Rygos, „kryptai“ ne tik pasidalins dar karštais įspūdžiais iš Latvijos sostinės, bet ir išsamiau papasakos apie grupės pradžią, kelionę iki „The Stench Of The Earth“ ir bendradarbiavimą su ASPHYX, PESTILENCE ir SINISTER dailininku.

Praeitų metų pabaiga buvo vaisinga tamsiojo meno kūrėjams ir žodžio apie jį skleidėjams. Tradiciškai metų pabaiga buvo pažymėta nauju žurnalo „Forgotten Path“ numeriu, kurio puslapius šiandien atskleis „Audronašos“ vedėjai.

Šia laida bus grąžinta skola klausytojams, laukusiems CRYPTS OF DESPAIR ir „Forgotten Path“ gruodžio viduryje…

Undergroundas gyvas „Audronašoje“, kuri kiekvieną pirmadienį skamba radijo stoties „Start FM“ (94,2 FM Vilniuje ir www.startfm.lt internetu) tiesioginiame eteryje nuo 20 iki 22 val.

***

2018.01.01 Pirmoji metų “Audronaša” gyvame eteryje nugriaudės su geriausiais ir sunkiausiais praėjusių metų metalo kūriniais.

Sunkų pirmadienio vakarą pasitik linguodamas galvą nuo 20 val. prie radijo imtuvo!

***

LAIDŲ ARCHYVAS 2017 m.

LAIDŲ ARCHYVAS 2016 m.