Atmosfera

ATMOSFERA // Ketvirtadieniais nuo 21 iki 22 val. // atmosfera@startfm.lt

Atmosfera – laida, skirta apžvelgti lokalines alternatyvios muzikos scenas.

Audronaša Atmosfera

***

LAIDŲ ARCHYVAS 2017 m.

2017.12.07 Čekoslovakiją dažniausiai prisimename, kaip vieną iš sovietinio bloko šalių, tačiau dažnai net nepagalvojame, kokie požemio muzikos klodai slėpėsi šioje valstybėje. Tuo labiau, kad tuo metu, kurti kitokią muziką, nei nori valdžia, buvo nelegalu. Tad šiandien, laidoje kalbėsime apie Čekoslovakijos pogrindžio alternatyviosios muzikos atsiradimą, gilinsimės į įvairių žanrų grupių istoriją bei apskritai kalbėsime apie alternatyviosios muzikos sąvoką sovietinio bloko šalyje. Apie šią sceną pasakos ir į jos peripetijas gilinsis istorikas–melomanas Audrius Dambrauskas.

***

2017.11.23 Šiandien „Atmosferoje“ kalbinsiu vieną iš įdomiausių Lietuvos dream pop arba apskritai alternatyviosios muzikos naujų vardų – Ükku. Nors atlikėja dar tik šiemet baigė mokyklą, tačiau jau yra išleidusi savo debiutinį albumą ir aplink save subūrusi klausytojų ratą.

Studijoje kalbėsime apie atlikėjos susidomėjimą alternatyvia muziką, jos kūrybinį kelią, gilinsimės kaip gimta jos dainos. Taip pat, atlikėja pažadėjo, kad išgirsime kūrinių iš jos būsimo albumo.

***

2017.11.09 Šiandien „Atmosferoje“ skambės įdomiausi spalio mėnesį išleisti albumai. Šį kartą, laidos vedėjas leis sau varijuoti tarp įvairiausių muzikos žanrų, sukurdamas tikrą muzikos eklektiką. Laidoje bus galima išgirsti nuo žinomų veidų iki debiutuojančių atlikėjų.

***

2017.11.02 Vaidotas Ambrozaitis – vienas iš labiausiai žinomų ir veikiančių veidų alternatyviojoje scenoje, savo rankas pridėjęs prie „Satta Outside“, Supynės, TARP ir kitų puikiai, alternatyvios muzikos klausytojams, žinomų renginių. Šiuo metu, jis žinomas kaip Sha: TRI :Ah įkūrėjas ir „tamsiosios“ alternatyvos renginių organizatorius bei „Polyester“ pseudonimu.

Studijoje kalbėsime apie Vaidoto susidomėjimą alternatyviąja muzika, muzikos skonio evoliuciją, pirmuosius jo organizuotus alternatyvius renginius. Žinoma, nepamiršime ir dabartinės pašnekovo veiklos, kalbėsime ir apie artimiausius laukiančius renginius, didelį dėmesį skirsime ir artėjančiam atlikėjo King Dude koncertui.

***

2017.10.26 Šią savaitę „Atmosfera“ keliasi į Prancūzijos muzikos pogrindį, kur sutinkame ten suklestėjusią emo/screamo muzikos atšaką. Laidoje kalbėsime apie Screamo scenos atsiradimą Prancūzijoje, gilinsimės į šio žanro pradininkų bei naujai atsiradusių grupių kūrybą ir diskutuosime kur link juda ši scena. Apie šią sceną pasakos ir į jos peripetijas gilinsis Gabrielius Baranauskas iš grupės No Real Pioneers.

***

2017.09.28 Šią savaitę „Atmosfera“ nusikrato žodžio alternatyva ir leidžiasi į džiazo pasaulį, kur atrasime arabiško džiazo klodus. Arabiškas džiazas – viena iš įdomiausių ir egzotiškiausių džiazo atšakų dominanti viso pasaulio šio žanro klausytojus, jame tipiškus instrumentus papildo tradiciniai arabiški instrumentai, o muzika perteikia vidurio rytų dvasią. „Atmosfera“ siūlo ropštis ant skraidančio kilimo ir leistis į kelionę po arabišką džiazą kartu.

***

2017.09.21 Noyus – vienas iš įdomiausių naujų veidų alternatyviojoje scenoje. Jo kuriamas svajingas dream pop jau atrado savo klausytojų ratą, jam jau teko groti įvairiuose lokaliniuose festivaliuose. Negano to, jis išleido jau 2 pilnus albumus ir begalę singlų, nors jam dar tik 16.

Studijoje kalbėsime apie Nojaus kūrybinį kelią, kaip jis apskritai pradėjo domėtis muzika. Taip pat atlikėjas pasidalins savo kūriniais iš naujausiojo albumo „Mucha“ bei įvairiais, jį įkvėpusiais kūriniais.

***

2017.08.29 Po praėjusios savaitės laida „Atmosfera“ grįžta į jūsų radijo imtuvus. Šią savaitę laidoje svečiuosis naujas vardas Lietuvos alternatyvioje muzikoje – Rūta MUR. Kalbėsime apie tai, kaip atlikėja susidomėjo alternatyvia muzika, gilinsimės į atlikėjos muzikos skonio evoliuciją ir sužinosime kaip gimsta jos kūryba. Laidos metu išgirsime ir atlikėjos kūrinius, kurie bus įtraukti į debiutinį jos albumą.

***

2017.08.15 Po praūžusios savaitės laida „Atmosfera“ grįžta į jūsų radijo imtuvus. Šį kartą kalbėsime apie „Nida short film festival“, kaip skelbia pavadinimas, trumpametražių filmų festivalį, arba konkrečiai jo muzikos klipų skiltį. Gilinsimės į tai, kokie muzikos klipai atrinkti dalyvauti šiame festivalyje, kalbėsime apie klipų vertintojus ir bus atskleista kaip gimė idėja įtraukti muzikos klipus į festivalio programą.

***

2017.08.08 Po savaitės pertraukos laida „Atmosfera“ grįžta į jūsų radijo imtuvus ir pasitinka rugpjūtį su nakties pašnekesių rubrika. Šios savaitės svečias – muzikos mylėtojas ir melomanas Paulius Kinderis. Laidos metu kalbėsime apie tai, kaip Paulius susidomėjo alternatyviąja muzika, kokią įtaką jam darė muzika paauglystėje, kaip įvyko jo muzikos skonio evoliucija. Tuo pačiu išgirsime ir svečio sudarytą grojaraštį, kuris nustebins ne vieną klausytoją.

***

2017.07.25 Prabėgus savaitei, laida „Atmosfera“ grįžta į jūsų radijo imtuvus. Šią savaitę mes laidos tematika nusikeliame į Švediją, kur apžvelgsime šios šalies hip hopo anglakalbę atšaką. Nagrinėsime šio žanro pradininkus ir diskutuosime kur link krypsta Švedijos repo scena. Šią savaitę studijoje būsiu ne vienas, prie manęs prisidės „repo ekspertas“, besidomintis visomis įmanomomis pasaulio hip hopo scenomis žmogus – Rytis Beresnevičius, kuris ir papasakos apie šią susiformavusią sceną.

***

2017.07.18 Po prabėgusios savaitės, laida „Atmosfera“ grįžta į jūsų radijo imtuvus. Šį kartą jūsų laukia liepos mėnesio muzikinių atradimų rubrika, kurioje apžvelgsime aktualiausius ir įdomiausius alternatyviosios muzikos atlikėjus. Nors kaip visada, laidoje didesnis dėmesys bus skiriamas naujausiai ir aktualiausiai muzikai, tačiau šį kartą, vietos atras ir įdomios, neatrastos, bet jau nebeegzistuojančios grupės.

***

2017.07.11 Po praūžusios savaitės laida „Atmosfera“ grįžta į START FM eterį ir tęsia savo rubriką „Nakties pašnekesiai“. Šioje rubrikoje kalbinu žmones, kurie alternatyviai muzikai skiria didelę savo gyvenimo dalį.

Penktosios šiai rubrikai skirtos laidos svečias – Žygimantas Kudirka, kuris yra reperis besislepiantis po pseudonimu „Mesijus“ ir reklamos kūrėjas. Pokalbio metu gilinsimės į Žygimanto pirminį susidomėjimą alternatyviaja muzika, muzikos skonio evoliuciją, jo galvoje gimstančius tekstus. Taip pat nukrypdami nuo pagrindinės temos, kalbėsime ir kitomis, nebūtinai su muzika susijusiomis temomis.

Laida jau šiandien, 20 val, tik per START FM.

***

2017.07.04 Nakties pašnekesiai su Žygimantu Verba.

***

2017.06.27 Šią savaitę laida „Atmosfera“ keliasi į saulėtąją Italiją, kur giliau susipažinsime su šios šalies progressive/psichodelinio roko scenomis. Susipažinsime, tiek su senosios kartos atstovais, tiek naujosios šio žanro bangos atlikėjais. Gilinsimės į šio žanro susikūrimą, jo tolimesnę plėtotę bei vėlesnį šio žanro antrąjį sužibėjimą, kuris kartu vyko ir visoje Europoje. Galima pažadėti, kad septyniasdešimtųjų nuotaikos šioje laidoje netrūks, o kiekvienas klausytojas suras tai, kas jam patinka.

Laida jau šiandien, 20 val, tik per START FM. Prisijunk!

***

2017.06.20 Šią savaitę laida „Atmosfera“ nuklysta nuo savo pirminių raidos šaknų ir pristatys vieną žinomiausių independent įrašų kompanijų – „Big scary monsters“. Susipažinsime su grupėmis, kurios pradėjo kelią šioje įrašų kompaniją, kokios žymesnės grupės atstovauja jai dabar, taip pat apžvelgsime ateities perspektyvas.

***

2017.06.06 Po praūžusios savaitės laida „Atmosferagrįžta į START FM radijo imtuvus su, jau mėnesio pradžiai įprasta rubrika, „Atradimai“, kurioje pristatoma įdomiausia muzika iš viso pasaulio. Šią savaitę laidos akys pakrypo į JAV kuriamą atradimus. Galima tik pažadėti didelę žanrų variaciją ir įdomius aktualius ir negirdėtus skambesius. Laidoje apsiribosime ne tik JAV kuriama muzika, tačiau ir pažvelgsime į aktualiausias naujienas Rusijos post-punk scenoje.

***

2017.05.30 Po praūžusios savaitės laida „Atmosfera“ grįžta į START FM eterį ir tęsia savo rubriką „Nakties pašnekesiai“. Šioje rubrikoje kalbinu žmones, kurie iš pirmo žvilgsnio nėra susiję su alternatyviąja muzika, tačiau skiria jai didelę savo gyvenimo dalį.

Trečiosios šiai rubrikai skirtos laidos svečias – Karolis Vyšniauskas, kuris yra muzikos žurnalistas, radijo laidų „Man 20-keli“, „Klasė“, autorius, muzikos blogo www.dauggarsoirsviesu.lt autorius ir jaunų žmonių įkvėpėjas. Pokalbio metu gilinsimės į Karolio susidomėjimą alternatyviąja muzika, prisiminsime jo kelio pradžią muzikos žurnalistikoje ir gvildensime kodėl ir kokia alternatyvioji muzika yra populiari šiuo metu. Taip pat nukrypdami nuo pagrindinės temos, kalbėsime ir kitus, nebūtinai su muzika susijusius dalykus.

***

2017.05.23 Posavaitės pertraukos, laida „Atmosfera“ grįžta į jūsų radijo imtuvus su savo naktinių pokalbių rubrika „naktiniai pašnekesiai“. Šioje rubrikoje kalbamės su žmonėmis, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo nesusiję su alternatyvios muzikos scena, tačiau skiria jai didelę savo laiko dalį.

Antrosios laidos svečias – Povilas Andrius Stepavičius, kuris savo gyvenimą susiejo su istorija, studijuoja Istorijos fakulteto magistro studijų programoje ir, kaip pridera tikram istorikui, dirba „Valdovų rūmuose“. Pokalbio metu gilinsimės į Povilo susidomėjimą alternatyviąja muzika ir džiazu, kalbėsime kuo jį traukia slavų kraštų alternatyvioji scena ir nukrypdami nuo pagrindinės laidos temos, kalbėsime apie istoriko padėtį Lietuvos visuomenėje. Visą mūsų pokalbį papildys Povilo sudarytas free/modernaus lenkiško džiazo grojaraštis.

***

2017.05.03 Šią savaitę, pirmąjį mėnesio antradienį, laida „Atmosfera“ pasitinka su sugrįžtančia savo rubrika #atradimai, kurioje šį kartą pažvelgsiu ir pristatysiu šviežiausius ir aktualiausius gitarinės muzikos atradimus, kurie greitu metu kops į šlovės Olimpą arba jau mėgaujasi jo vaisiais. Nors šios savaitės pasirinkimai gana įvairūs, tačiau įtiks kiekvienam alternatyvios muzikos mylėtojui, bus visko, nuo hardcore iki stoner roko. ar psichodelinio roko atmainų.

***

2017.04.25 Šią savaitę laida „Atmosfera“ keliasi į Daniją, kur šią savaitę jūsų lauks keista, naujai suklestėjusi muzikantų bendruomenė, besivadinanti „New way of Danish fuck you“. Gilinsimės į šios bendruomenės filosofiją, apžvelgsime jų muzikinę kūrybą, pradininkus ir kertines grupes bei įrašų kompanijas. Laidoje svečiuosis Tadas Jakeliūnas, kuris yra pilnai išanalizavęs, tiek Danijos, tiek visos Skandinavijos alternatyvią muziką ir pasirengęs savo žiniomis pasidalinti su klausytojais. Tadas ne tik dalinsis žiniomis, bet ir paruošė šią bendruomenę labiausiai atspindintį grojaraštį.

***

2017.04.18 Šią savaitę laida „Atmosfera“ pradeda kas mėnesinį savo pasikalbėjimų ciklą pavadinimu #naktiniai pašnekesiai. Tai rubrika, kurioje kalbinsiu įdomius žmones iš pirmo žvilgsnio nesusijusius su alternatyviąja muzika, tačiau ja besidominčius visą gyvenimą ir skiriančius daug dėmesio. Pirmoji laidos viešnia – Kristina Alijošiūtė, grafikos dizainerė, menininkė, Risografo mylėtoja. Pokalbio metu gilinsimės į meninę ir muzikos šakas, o viską papildys Kristinos surinktas alternatyvios muzikos grojaraštis.

***

2017.04.11 Laida „Atmosfera“ šią savaitę, sugrįžta prie savo pirminių šaknų ir keliasi į Vokietijos miškus, kur jūsų lauks šios šalies neofolk žanro atstovų muzika. Laidoje bus apžvelgtos ne tik įprasto skambesio neofolk ar dark folk stilistikos grupės, tačiau daugiau bus prisiliečiama ir prie psichodelikos paveiktos šių žanrų pusės. Galiu pažadėti tik viena, melancholija vėl vyraus START FM eteryje.

***

2017.04.04 Šią savaitę laida „Atmosfera“ pasuka kiek kitu, netradiciniu sau keliu ir pristato savo naują rubriką – #atradimai . Šiandien jūsų lauks kūriniai, kurie nepatenka į mūsų rėmus ir tematiką, bet yra svarbūs pristatyti, nes jau greitai šios grupės kops į muzikinį olimpą. Išgirsite muzikines variacijas nuo synth pop iki grime punk roko ar noise roko variacijų, prižadu, kad laida įtiks kiekvienam skoniui.

***

2017.03.28 Šią savaitę atmosfera apgaubia paslaptingą, bet nuostabią šalį – Islandiją. Tyrinėsime šios šalies dream pop ir art pop muziką, gilinsimės į šių žanrų pradininkus, apžvelgsime dabartinę sceną ir pateiksime naujų, dar mažai kam girdėtų atlikėjų. Pirmą kartą, mūsų vyrišką kompaniją papildys ir viešnia – Radvilė Musteikytė, kuri yra pilnai išanalizavusi šio žanro šiaurietišką skabesį ir paruošė mums nuostabų ir mažai girdėtą playlistą.

***

2017.03.21 Antradienį laidoje ATMOSFERA vėl išgirsite neįprastų skambesių. Tęsiame eksperimentavimus ir šią savaitę panyrame į žanrą, kurio dar nebuvome lietę – hip hopą. Nagrinėsime hip hop‘o atstovus, kilusius iš JAV, kurių kūryba stumia šio žanro skambesį į priekį.

***

2017.03.14 Po savaitės pertraukos, laida „Atmosfera“ sugrįžta į jūsų radijo imtuvus. Šį kartą mes žadame pasiskolinti „Audronašos“, kaip alternatyviausios laidos statusą ir pilnai „atsiduoti“ chaosui.

Jūsų lauks – Lenkijos noise roko pristatymas su visais jam būdingais įvairiausiais garsais, kurie sudomintų net Artūrą Barysą „Barą“. Laidoje gilinsimės į šio žanro pradininkus, apžvelgsime dabartinę sceną, kuri yra persismelkusi įvairiausiais žanrais – nuo post-punk iki post-hardcore su avantgardinio džiazo vingrybėmis bei parodysime tikrąją noise roko harmoniją.

Pažadame, kad išgirsite ne tik standartinio noise roko, tačiau ir tikrajam noise žanrui būdingų skambesių.

Chaosas prasideda antradienį, nuo 22 valandos!

***

2017.02.28 Po savaitės laida „Atmosfera“ grįžta į jūsų radijo imtuvus ir šią savaitę kvies susipažinti su Graikijos Stoner roko ir metalo scena.

Šį kartą kalbėsime apie šio muzikos žanro Graikijoje atsiradimą ir staigų išpopuliarėjimą pirmajame šio amžiaus dešimtmetyje. Didelį dėmesį skirsime dabartinei Stoner roko scenai, apžvelgsime ne tik „vadovėlines“ grupes, bet nepamiršime ir psichodelinių šio žanro nuokrypių. Galime prižadėti, kad šį kartą gitarų bus daugiau nei įprastai, o muzikos skleidžiama energija nuneš į saulėtąją Graikiją.

***

2017.02.21 Po savaitės pertraukos laida „Atmosfera“ sugrįžta ir šią savaitę pristatysime – Kaliforniško Garage ir Surf roko atgimimą.

Laidoje nagrinėsime garage/surf roko staigų išpopuliarėjimą 6-ame dešimtmetyje, po jo sekusį nuosmukį ir dabartinį žanro atgimimą. Supažindinsime su šių žanrų įvairiapusiškumu ir stengsimes patenkinti visų klausytojų muzikinius skonius. Laidoje bus ir energingų gitarinių kompozicijų ir labai svajingų dainų, kurios privers ilgėtis vasaros vakarų prie jūros.

***

2017.02.14 Savo pirmąjį gyvavimo etapą, laida „Atmosfera“ pradeda apglėbdama Rusijos post-punk žanro sceną. Kalbėsime apie šio muzikos stiliaus Rusijoje pradžią, dabar karaliaujančias grupes ir ateities perspektyvas. Gilinsimės į žanro lyrika, stebėsime skirtumus nuo vakaruose paplitusios šio žanro muzikos. Taip pat lyginsime kuo post-punk muzika skiriasi Rusijos didmiesčiuose ir gilumoje. Pažadame, kad išgirsite retai kam girdėtus kūrinius, tačiau kartu nepamiršime ir šio žanro „Olimpe“ esančių tokių grupių kaip Motorama arba Human Tetris.